logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Zakopanego 3 dni

Wycieczka do Zakopanego będzie niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i pozostawi w nich wspomnienia na całe życie.

Nasza wycieczka szkolna do Zakopanego zachwyci uczniów pięknem i różnorodnością przyrodniczą najwyższych polskich gór – Tatr. Spędzimy czas w mieście Zakopane, poznając jego kulturę, historię i kuchnię. Trzy dni w otoczeniu zapierającej dech w piersiach przyrody, doświadczając piękna krajobrazu ludzi i ich zwyczajów.  

Zakopane to niewielkie miasto będące bramą do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bardzo popularna jest tutaj turystyka górska ponieważ zaczyna się tutaj wiele szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności. Chociaż kiedyś Tatry były tylko dla niewielu, dzisiaj są łatwiej dostępne i w te piękne góry może wybrać się każdy, dostosowując trasę do swoich umiejętności i zaawansowania. Poza turystyką górską, w mieście znajduje się także wiele innych, ciekawych atrakcji, które zobaczymy podczas naszej wycieczki szkolnej. Jedną z nich jest największa w Polsce skocznia narciarska – Wielka Krokiew.

Wycieczka do Zakopanego to niewątpliwie świetny sposób na spędzenie czasu z koleżankami i kolegami ze szkoły. Jest to wycieczka w stylu swobodnym. Uczniowie mogą czerpać przyjemność z bycia bez rodziców ale z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci odrobiny nadzoru nauczycieli.

Z pewnością nie zabraknie podczas tej wycieczki zarówno górskich wycieczek jak i relaksu oraz wodnych szaleństw. Będzie duuuuużo wysiłku w rezultacie tego wrócimy zmęczeni ale przede wszystkim zadowoleni.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Krupówki to bezsprzecznie najbardziej znana ulica Zakopanego. Powstała pod koniec XIX wieku i znajduje się w samym centrum Zakopanego. Jest popularna zarówno wśród turystów z zagranicy jak i z Polski, głównie ze względu na fakt, że tętni życiem o każdej porze. Jest to miejsce wyjątkowe z licznymi atrakcjami: restauracje, bary, butiki z modą, sklepy i butiki z pamiątkami i upominkami. Zdecydowanie to najlepsze miejsce na zrobienie zakupów lub spacer. Godnym uwagi jest fakt, że przy Krupówkach znajdują się najpopularniejsze atrakcje miasta takie jak Muzeum Tatrzańskie, Sanktuarium Najświętszej Rodziny czy pomnik górala na ławeczce.

Dolina Kościeliska jest prawdopodobnie jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Z doliny odchodzi wiele szlaków turystycznych w wyższe partie gór np: na Czerwone Wierchy a także do wielu pobliskich jaskiń, np. do Wąwozu Kraków wraz ze Smoczą Jamą, do Jaskini Mroźnej, Mylnej i wiele innych. Wzdłuż głównego szlaku, płynie wspaniały górski strumień kościeliski. Jego szum jest bardzo uspakajający a u podnóża skał jest wiele małych jaskiń wyżłobionych przez wodę, być może mieszkają w nich różne zwierzęta, których nie spotka się gdzie indziej.

Sarnia Skała to szczyt o wysokości zaledwie 1377m.n.p.m. Jest dosyć łatwy do zdobycia a ze skałek szczytowych rozciąga się prawdopodobnie najpiękniejszy widok na Giewont. Trasa robi się trudniejsza dopiero pod koniec, przy ostatnim podejściu, w związku z tym będzie odpowiednia zarówno dla starszych uczniów jak i dla tych z młodszych klas. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć, gdyż widoki są nieziemskie.

TERMA BANIA  to nowoczesny kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej. Terma podzielona jest na strefy: relaksu, zabawy z zewnętrznym placem zabaw, saunarium oraz spa.

W Strefie Zabawy znajdują się m.in.: wewnętrzne i zewnętrzne baseny termalne, całoroczne zjeżdżalnie, karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, 2 wanny jacuzzi napełnione surową, siarkowa woda geotermalna o temperaturze 37°C, Termusiowy brodzik wewnętrzny z kaskadami wodnymi, samo napełniającymi się wiaderkami oraz wodnym jeżem, wewnętrzny wodny plac zabaw, wyposażony m.in. w zjeżdżalnię, wodnego węża i magiczne wysepki, restauracja i bary. Dostępne w sezonie letnim są : zewnętrzny wodny plac zabaw z armatkami i zraszaczami, dmuchany wodny plac zabaw, 3-torowy ślizg wodny,  zewnętrzny suchy plac zabaw,

Gubałówka  jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji w mieście. Ze względu na fakt, że na samą górę wyjeżdża kolej linowo – terenowa to jest osiągalna dla każdego. Bez wysiłku będziemy mogli dotrzeć na szczyt i oglądać wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki. Na szczycie znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna (1 zjazd to koszt 9 zł), punkty handlowe gdzie będziemy mogli kupić pamiątki, bar i restauracja. Udamy się też na spacer na pobliski Butorowy Wierch a po powrocie na Gubałówkę, zjedziemy kolejką w dół.

 

Morskie Oko oraz prowadząca do niego magiczna Dolina Rybiego Potoku są uznawane za najpiękniejsze zakamarki Tatr. Szczególnie pięknie pysznią się tutaj Mieguszowieckie Szczyty, które dominują niemalże tysiącmetrową ścianą ponad taflę wody. Trasę nad Morskie Oko można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest odcinek z parkingu pod Wodogrzmoty Mickiewicza –50 min. Drugi od Wodogrzmotów do leśnych skrótów – 30 min. Trzeci do Polany Włosienica, gdzie pętle mają fasągi, zajmuje około 35 minut, na co składa się: pokonanie samych skrótów 15 minut + 20 minut od wyjścia szlaku ze skrótów. Oraz ostatni półgodzinny odcinek do samego schroniska.

Zakwaterowanie:

Dom wczasowy lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w Białce Tatrzańskiej. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Morskie Oko oraz prowadząca do niego magiczna Dolina Rybiego Potoku są uznawane za najpiękniejsze zakamarki Tatr. Szczególnie pięknie pysznią się tutaj Mieguszowieckie Szczyty, które dominują niemalże tysiącmetrową ścianą ponad taflę wody. Trasę nad Morskie Oko można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest odcinek z parkingu pod Wodogrzmoty Mickiewicza –50 min. Drugi od Wodogrzmotów do leśnych skrótów – 30 min. Trzeci do Polany Włosienica, gdzie pętle mają fasągi, zajmuje około 35 minut, na co składa się: pokonanie samych skrótów 15 minut + 20 minut od wyjścia szlaku ze skrótów. Oraz ostatni półgodzinny odcinek do samego schroniska.7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Zakopanego

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty, strój kąpielowy, klapki na basen i ręcznik
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: DOLINA KOŚCIELISKA, ZAKOPANE

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 7:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Nie zapominajmy o klapkach i stroju na basen. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Kirów przyjedziemy około godziny 11:00
Rozpoczniemy spacer z pilotem po pięknej tatrzańskiej Dolinie Kościeliskiej.
Następnie pojedziemy do Zakopanego. Tam zobaczymy z pilotem miasto m.in. Krupówki oraz skocznie narciarskie.
Po zwiedzaniu pojedziemy odpocząć do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: SARNIA SKAŁA, TERMA BANIA

Po śniadaniu, pojedziemy do Tatrzańskiego Parku Narodowego i wyjdziemy na Sarnią Skałę. Trasa przez Dolinę Białego jest łatwa i bardzo malownicza. Wrócimy trasą przez Polanę Strążyską. Przejście tą trasą jest trochę trudniejsze, ponieważ trasa jest bardziej stroma ale ze względu na piękną przyrodę warto wrócić właśnie tędy.
Następnie pojedziemy na obiad do domu wczasowego.
Potem czeka nas regeneracja i zabawa w Termie Bania. W termach spędzimy około 4,5 godziny szalejąc na zjeżdżalniach i wygrzewając się w ciepłej wodzie.
Zmęczeni powrócimy do ośrodka aby odpocząć na świeżym powietrzu.
Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy i nocleg.
3

DZIEŃ: GUBAŁOWKA LUB MORSKIE OKO

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Zakopanego.
Program do wyboru: a. ekonomicznie i   aktywnie - spacer na Morskie Oko
Trasę  można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest odcinek z parkingu pod Wodogrzmoty Mickiewicza -50 min. Drugi od Wodogrzmotów do leśnych skrótów – 30 min. Trzeci do Polany Włosienica, gdzie pętle mają fasągi, zajmuje około 35 minut, na co składa się: pokonanie samych skrótów 15 minut + 20 minut od wyjścia szlaku ze skrótów. Oraz ostatni półgodzinny odcinek do samego schroniska. b. dla spokojnych grup - wyjedziemy kolejką linowo - terenową na szczyt Gubałówki, skąd będziemy podziwiać piękne widoki oraz przejdziemy się na spacer do Butorowego Wierchu. Powrócimy na Gubałówkę i zjedziemy kolejką w dół. Następnie pojedziemy do Muzeum Figur Stalowych, które znajduje się na Krupówkach.
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 13:00 a w wersji Morskie Oko około 17.00
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 18:00-19:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena są przykładowe, przygotowane dla szkół położonych w promieniu do 300 km od Zakopanego. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Zakopanego i okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub wypełnij formularz obok.  Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika tatrzańskiego, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 68 zł   (TPN Kościelisko 6 zł, Sarnia Skała 6 zł, TERMA BANIA strefa zabawy i relaksu 4,5 godz. 35 zł, Gubałówka wjazd i zjazd 21 zł)
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 200 km od Wisły. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Tor saneczkowy 9 zł
Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register