Wycieczka szkolna do Zakopanego 3 dni
Wycieczka do Zakopanego będzie niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i pozostawi w nich wspomnienia na całe życie.
Nasza wycieczka szkolna do Zakopanego zachwyci uczniów pięknem i różnorodnością przyrodniczą najwyższych polskich gór – Tatr. Spędzimy czas w mieście Zakopane, poznając jego kulturę, historię i kuchnię. Trzy dni w otoczeniu zapierającej dech w piersiach przyrody, doświadczając piękna krajobrazu ludzi i ich zwyczajów.
Zakopane to niewielkie miasto będące bramą do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bardzo popularna jest tutaj turystyka górska ponieważ zaczyna się tutaj wiele szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności. Chociaż kiedyś Tatry były tylko dla niewielu, dzisiaj są łatwiej dostępne i w te piękne góry może wybrać się każdy, dostosowując trasę do swoich umiejętności i zaawansowania. Poza turystyką górską, w mieście znajduje się także wiele innych, ciekawych atrakcji, które zobaczymy podczas naszej wycieczki szkolnej. Jedną z nich jest największa w Polsce skocznia narciarska – Wielka Krokiew.
Wycieczka do Zakopanego to niewątpliwie świetny sposób na spędzenie czasu z koleżankami i kolegami ze szkoły. Jest to wycieczka w stylu swobodnym. Uczniowie mogą czerpać przyjemność z bycia bez rodziców ale z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci odrobiny nadzoru nauczycieli.
Z pewnością nie zabraknie podczas tej wycieczki zarówno górskich wycieczek jak i relaksu oraz wodnych szaleństw. Będzie duuuuużo wysiłku w rezultacie tego wrócimy zmęczeni ale przede wszystkim zadowoleni.
Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:
Krupówki to bezsprzecznie najbardziej znana ulica Zakopanego. Powstała pod koniec XIX wieku i znajduje się w samym centrum Zakopanego. Jest popularna zarówno wśród turystów z zagranicy jak i z Polski, głównie ze względu na fakt, że tętni życiem o każdej porze. Jest to miejsce wyjątkowe z licznymi atrakcjami: restauracje, bary, butiki z modą, sklepy i butiki z pamiątkami i upominkami. Zdecydowanie to najlepsze miejsce na zrobienie zakupów lub spacer. Godnym uwagi jest fakt, że przy Krupówkach znajdują się najpopularniejsze atrakcje miasta takie jak Muzeum Tatrzańskie, Sanktuarium Najświętszej Rodziny czy pomnik górala na ławeczce.
Dolina Kościeliska jest prawdopodobnie jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Z doliny odchodzi wiele szlaków turystycznych w wyższe partie gór np: na Czerwone Wierchy a także do wielu pobliskich jaskiń, np. do Wąwozu Kraków wraz ze Smoczą Jamą, do Jaskini Mroźnej, Mylnej i wiele innych. Wzdłuż głównego szlaku, płynie wspaniały górski strumień kościeliski. Jego szum jest bardzo uspakajający a u podnóża skał jest wiele małych jaskiń wyżłobionych przez wodę, być może mieszkają w nich różne zwierzęta, których nie spotka się gdzie indziej.
Sarnia Skała to szczyt o wysokości zaledwie 1377m.n.p.m. Jest dosyć łatwy do zdobycia a ze skałek szczytowych rozciąga się prawdopodobnie najpiękniejszy widok na Giewont. Trasa robi się trudniejsza dopiero pod koniec, przy ostatnim podejściu, w związku z tym będzie odpowiednia zarówno dla starszych uczniów jak i dla tych z młodszych klas. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć, gdyż widoki są nieziemskie.
TERMA BANIA to nowoczesny kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej. Terma podzielona jest na strefy: relaksu, zabawy z zewnętrznym placem zabaw, saunarium oraz spa.
W Strefie Zabawy znajdują się m.in.: wewnętrzne i zewnętrzne baseny termalne, całoroczne zjeżdżalnie, karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego, 2 wanny jacuzzi napełnione surową, siarkowa woda geotermalna o temperaturze 37°C, Termusiowy brodzik wewnętrzny z kaskadami wodnymi, samo napełniającymi się wiaderkami oraz wodnym jeżem, wewnętrzny wodny plac zabaw, wyposażony m.in. w zjeżdżalnię, wodnego węża i magiczne wysepki, restauracja i bary. Dostępne w sezonie letnim są : zewnętrzny wodny plac zabaw z armatkami i zraszaczami, dmuchany wodny plac zabaw, 3-torowy ślizg wodny, zewnętrzny suchy plac zabaw,
Gubałówka jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji w mieście. Ze względu na fakt, że na samą górę wyjeżdża kolej linowo – terenowa to jest osiągalna dla każdego. Bez wysiłku będziemy mogli dotrzeć na szczyt i oglądać wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki. Na szczycie znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna (1 zjazd to koszt 9 zł), punkty handlowe gdzie będziemy mogli kupić pamiątki, bar i restauracja. Udamy się też na spacer na pobliski Butorowy Wierch a po powrocie na Gubałówkę, zjedziemy kolejką w dół.
Morskie Oko oraz prowadząca do niego magiczna Dolina Rybiego Potoku są uznawane za najpiękniejsze zakamarki Tatr. Szczególnie pięknie pysznią się tutaj Mieguszowieckie Szczyty, które dominują niemalże tysiącmetrową ścianą ponad taflę wody. Trasę nad Morskie Oko można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest odcinek z parkingu pod Wodogrzmoty Mickiewicza –50 min. Drugi od Wodogrzmotów do leśnych skrótów – 30 min. Trzeci do Polany Włosienica, gdzie pętle mają fasągi, zajmuje około 35 minut, na co składa się: pokonanie samych skrótów 15 minut + 20 minut od wyjścia szlaku ze skrótów. Oraz ostatni półgodzinny odcinek do samego schroniska.
Zakwaterowanie:
Dom wczasowy lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w Białce Tatrzańskiej. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.
Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?
Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.
-
Lokalizacja
-
Data wyjazdu
-
Miejsce i godzina wyjazdu
Morskie Oko oraz prowadząca do niego magiczna Dolina Rybiego Potoku są uznawane za najpiękniejsze zakamarki Tatr. Szczególnie pięknie pysznią się tutaj Mieguszowieckie Szczyty, które dominują niemalże tysiącmetrową ścianą ponad taflę wody. Trasę nad Morskie Oko można podzielić na 4 etapy. Pierwszym z nich jest odcinek z parkingu pod Wodogrzmoty Mickiewicza –50 min. Drugi od Wodogrzmotów do leśnych skrótów – 30 min. Trzeci do Polany Włosienica, gdzie pętle mają fasągi, zajmuje około 35 minut, na co składa się: pokonanie samych skrótów 15 minut + 20 minut od wyjścia szlaku ze skrótów. Oraz ostatni półgodzinny odcinek do samego schroniska.7:00 dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Zakopanego
-
W co się ubrać?
Swobodna odzież, wygodne buty, strój kąpielowy, klapki na basen i ręcznik -
Cena zawiera
OgniskoPrzejazd Autokarem/Busemśniadania i obiadokolacjeTFP i TFGzakwaterowanieopieka pilota -
Cena nie zawiera
NapojeBilety wstępów