logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Warszawy 2 dni

Stolica czeka na poznanie

Jak tu nie znać stolicy Naszej ukochanej Polski? Poznać Warszawę to „must see” każdego ucznia. Starówka, Zamek Królewski, Łazienki czy też Warszawska Syrenka to tylko niewielka część atrakcji, jakie można zobaczyć w tym ogromnym mieście. Godne uwagi jest, że oprócz zwiedzania Warszawy, czeka nas niezapomniana podróż do świata nauki, eksperymentów i obserwacji w centrum nauki Kopernik ale nie tylko… Przekonaj się sam jakie jeszcze atrakcje czekają!

WARSZAWA – stolica Polski i największe miasto, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Miasto, w którym 1/4 obszaru zajmują tereny zielone a obok nich kontrastujące wysokie drapacze chmur. Warszawa jest miastem, które się kocha lub nienawidzi. Wybierzcie się z nami na wycieczkę szkolną i sprawdźcie sami do której grupy będziecie należeć. Poczujcie niesamowity klimat wielkiego miasta w ulubionym gronie kolegów i koleżanek z klasy oraz przeżyjcie niezapomniane wrażenia. Każdy uczeń powinien poznać stolicę swojego Państwa.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Centrum Kopernik z pewnością jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Warszawie. Nowoczesne i interaktywne centrum, gdzie wiedzę zdobywa się przez doświadczenia „na własnej skórze”. W Koperniku naukę poznaje się w ciekawy i przystępny sposób. Tutaj z pewnością nikt nie będzie się nudził a wiedza będzie przyswajana łatwo zarówno przez młodsze jak i starsze dzieci. Bezsprzecznie będzie to idealna wycieczka szkolna, ponieważ oprócz świetnej zabawy i integracji będzie też nauka. Uczniowie będą mieć ciekawą lekcje o świecie, człowieku i zjawiskach fizycznych, w związku z tym będzie to dużą pomocą zarówno dla nich jak i nauczycieli. Dla nauczycieli łatwiejsze stanie się prowadzenie zajęć w szkole dlatego, że dzieci zdobędą niezbędne doświadczenie, które w rezultacie połączą z teorią już w szkole.

Stadion Narodowy  został zbudowany w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia, przed odbywającymi się w Polsce piłkarskimi Mistrzostwami Europy EURO 2012. Stadion jest bardzo nowoczesny, ma ładną bryłę w barwach narodowych. Można go zwiedzać różnymi trasami, my proponujemy zwiedzanie trasą: „Poczuj się jak VIP”. Podczas zwiedzania zobaczymy: trybunę dolną, strefę zawodniczą, szatnię Reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, salę kinową gdzie odbywają się konferencje polskiej drużyny narodowej, centrum prasowe, płytę boiska, Biznes Klub, kaplicę wielowyznaniową, sektor V (VIP), 2 lub 3 najbardziej prestiżowe loże VIP (Platynowa/ Kryształowa/ Biała) oraz wejdziemy na Punkt Widokowy.

Zakwaterowanie:

Fantastyczny hostel w centrum Warszawy, otwarty w 2020 roku. Smaczna kuchnia, nowoczesne pokoje w loftowym stylu. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii. W przypadku braku miejsc w hostelu zakwaterowanie w obiekcie **/*** klasy turystycznej w Warszawie lub w okolicach, cena wymaga rekalkulacji.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej.  Wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

 

 

2 dni
klasy 3-6
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 320 km od Warszawy

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Warszawa

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę  i wyruszymy w podróż.  
Do Warszawy przyjedziemy około godziny 12:00-13:00
Wysiądziemy w centrum i po spotkaniu z przewodnikiem zaczniemy zwiedzanie.
Zobaczymy m.in. starówkę, zamek królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Katedrę Św. Jana, Warszawską Syrenkę, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pałac prezydencki i inne.
Dalsza część programu do wyboru:
a. pobyt w Muzeum Iluzji
b. zwiedzanie Stadionu Narodowego. Poznamy świat piłki nożnej od kulis. Zobaczymy szatnie, płytę boiska i inne części stadionu. Poczujemy się zarówno piłkarzami jak i VIP-owskimi kibicami
c. spacer po Łazienkach Królewskich
d. zwiedzanie Zamku Królewskiego
e. sejm i senat
f. Pałac Kultury i Nauki, wjazd na szczyt, panorama miasta
Po dniu pełnym wrażeń, pojedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
2

DZIEŃ: Centrum Nauki Kopernik

Po śniadaniu i wykwaterowaniu  wspaniały świat nauki czeka na odkrycie w C.N. Kopernik. Znajduje się tu około 200 stacji doświadczalnych dzięki którym można poznać zjawiska przyrodnicze, postrzeganie świata przez człowieka dzięki zjawiskom fizycznym. Wszystkie eksponaty są niezwykle kształcące i interesujące. W centrum zostaniemy około 3 godziny.
Wyedukowani, wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 13:00-14.00
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek zorganizowany przez biuro (dod. płatny, szczegóły w zakładce dopłaty)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 19:00 - 20:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka dla uczniów szkoły podstawowej od 3 do 6 klasy. Starszą młodzież zapraszamy na inny program zwiedzania -> zobacz wycieczkę
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis). Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Warszawy czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie od ok.  30 zł ( C.N. Kopernik + wybrana atrakcja)
Dokładna cena za bilety wstępów zostanie podana dopiero po dokonaniu rezerwacji przez biuro. W przypadku braku możliwości rezerwacji C.N Kopernik proponujemy zwiedzanie nowoczesnego Eksperymentarium w Łodzi.
Program wycieczki jest ramowy, atrakcje możemy wymienić na zwiedzanie innych obiektów :
Zamek Królewski 1 zł  + 5 zł audioguide
Łazienki  - ogrody bezpłatnie, spacer  z przewodnikiem  ( wliczony w cenę podstawową)
MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA - KOSZARY KANTONISTÓW I STAJNIE KUBICKIEGO 1 zł
PAŁAC NA WYSPIE, STARA ORANŻERIA, PAŁAC MYŚLEWICKI, BIAŁY DOM, WODOZBIÓR 1zł
Uwaga ! bilety do Zamku Królewskie i Łazienek są trudno osiągalne dlatego wycieczkę należy zarezerwować odpowiednio wcześniej. Biuro nie gwarantuje możliwości rezerwacji w każdym wybranym terminie. Z uwagi na częste eventy w zamkach,  rezerwacje  mogą być odwoływane lub wprowadzane ograniczenia zwiedzania np dzielenia dużych grup na mniejsze grupki co zwiększa czas zwiedzania .   Do ceny biletów należy doliczyć opłatę za bilety dla kadry i pilota, którzy opłacają pełne bilety,  tj.  2 zł/os . 
Muzeum Neonów  13 zł + 120 zł przewodnik
Muzeum Iluzji  23 zł
Muzeum Powstania Warszawskiego   22 zł + 10 audioguide , wejście na biletach indywidualnych, grupowa rezerwacja trudno osiągalna
Polin  1 zł    

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os Ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 2,3 % wartości wycieczki.
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.

Hostel A&O Warszawa Wola

Lokalizacja:

Nowy Hostel (otwarty na początku 2020r! ) znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca głównego, dzięki czemu jest bardzo dobrze skomunikowany. Zabytki tętniącego kulturą miasta znajdują się zaledwie kilka minut spacerem.

Pokoje :

Hostel oferuje 2-6 osobowe, nowocześnie urządzone pokoje, z własną łazienkę z prysznicem i WC. Do dyspozycji gości: bar w holu, komplet wypoczynkowy, całodobowa recepcja.  

Zdjęcia pokoi i obiektu :

Galerię zdjęć można zobaczyć w zakładce ZDJĘCIA .
You don't have permission to register