logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Szlakiem Renesansu 3 dni

Wejdź z nami w świat epoki odrodzenia.

Piękne, renesansowe pałace i kościoły oraz zachwycające miasteczka od Sandomierza po Zamość. Wycieczka szkolna niezwykłym szlakiem renesansu? Zabierzemy was ze sobą! Na trasie wycieczki zobaczymy perełki tej epoki takie jak zamek w Baranowie Sandomierskim czy też muzeum Czartoryskich w Puławach. Zobaczymy też jedno z piękniejszych miast w Polsce – Kazimierz Dolny zwany jest także Kazimierzem nad Wisłą.

Zapraszamy na trzydniową wycieczkę szkolną, podczas której odkryjemy zabytki renesansu. Oprócz czekającej nas świetnej zabawy i integracji, zaznamy trochę nauki. Zobaczymy regiony Polski, które są niezwykle popularne wśród turystów. Mimo, że wschód jest biedniejszą częścią kraju, to po odwiedzanych miastach absolutnie tego nie widać, ponieważ zachowały się tu budowle z czasów świetności. Wydaje się, że świat tutaj zdecydowanie zwolnił biegu i z pewnością tak jest.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Baranów Sandomierski jest to małe miasteczko, którego bez wątpienia największą atrakcją jest renesansowy zamek. Zespół Pałacowo – Parkowy był domem rodziny Leszczyńskich, do których należało całe miasto – niegdyś osada obronna. Zamek jest bardzo cennym zabytkiem. Wyglądem przypomina zamek na Wawelu. Znajdziemy tu piękne arkady, krużganki, zachowane w świetnym stanie. Zamek oraz park, zwiedzimy z przewodnikiem, który niewątpliwie opowie wiele ciekawostek dotyczących zamku jak i jego właścicieli. Na spacerze z pilotem zobaczymy rynek z XIX wiecznymi kamieniczkami, pomnik poległych podczas II wojny światowej, kościół św. Jana Chrzciciela a na ul. Mickiewicza –  Kaplicę Mszalną i Figurę św. Nepomucena.

Sandomierz to niezwykle popularne miasto wśród turystów. Godne uwagi jest, że zostało rozsławione przez serial Ojciec Mateusz, który kręcony był właśnie w Sandomierzu. Spacerując z pilotem zobaczymy bramę opatowską, przepięknej urody Rynek z zachowanymi renesansowymi kamienicami, rzeźbę – kotwicę, Kościół św. Jakuba czy też bazylikę. Z pewnością ogromną atrakcją będzie zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej znajdującej się pod Starym Miastem. Niegdyś podziemia te służyły jako magazyny kupieckie, dzisiaj z powodzeniem służą turystom.

Kazimierz Dolny to niezaprzeczalnie jedno z piękniejszych miast leżących w dolinie Wisły. Miasto jest malutkie, wszędzie jest blisko i na zwiedzenie całego wystarczy nam około 3 godziny czasu. Zobaczymy Rynek z kamienicami Przybyłów, Mały Rynek z Synagogą, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Wyjdziemy na Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się wspaniały widok na Kazimierz, Wisłę i całą okolicę. Na zakończenie wybierzemy się na krótki spacer bulwarem nad Wisłą.

Puławy nieopodal Kazimierza Dolnego, leży kolejna renesansowa perełka. Miasto Puławy to dawna siedziba wielkich rodów Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich. Za sprawą tych ostatnich, Puławy stały się centrum kultury a domem i siedzibą rodu w którym goszczono artystów był piękny renesansowy pałac. Dzisiaj znajduje się tutaj wspaniałe muzeum, które zwiedzimy z przewodnikiem oraz piękny ogród. Podczas spaceru po Ogrodzie Puławskim zobaczymy takie budowle jak: Dom Żółty, Gotycki, Świątynia Sybilli, Brama Rzymska, Sarkofag, Schody Angielskie, Pasaż Angielski, Kordegardy, Wodotrysk czy też Wieżę ciśnień. Reasumując, muzeum Czartoryskich jest jedną z ważniejszych pozostałości regionu z czasów renesansu.

Zamość  to niewątpliwie architektoniczna perła kresów. Jego liczne zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy miasto oczywiście z przewodnikiem. Zobaczymy Rynek Wielki z Ratuszem i pięknymi, kolorowymi, arkadowymi kamieniczkami oraz pomnik założyciela miasta – hetmana Jana Zamoyskiego. Odwiedzimy Katedrę Zamojską i wyjdziemy na punkt widokowy znajdujący się na dzwonnicy katedralnej.

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Kazimierza Dolnego. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Kazimierza Dolnego

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Baranów Sandomierski, Sandomierz

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Baranowa Sandomierskiego przyjedziemy około godziny 12:00 i rozpoczniemy zwiedzanie z przewodnikiem, pięknego renesansowego zamku oraz zobaczymy pięknie urządzony ogród.
Następnie pojedziemy do Sandomierza. Zobaczymy miasto z pilotem, wejdziemy do podziemi oraz zobaczymy jak wygląda stare miasto z góry, ze szczytu Bramy Opatowskiej.
Po zwiedzaniu pojedziemy odpocząć do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: Kazimierz Dolny, Puławy

Po śniadaniu, pojedziemy do Kazimierza Dolnego. Na miejscu zwiedzimy miasto z przewodnikiem, zobaczymy okoliczną panoramę z Góry Trzech Krzyży oraz przespacerujemy się bulwarem wzdłuż Wisły.
Następnie pojedziemy do Puław gdzie zwiedzimy z przewodnikiem muzeum Czartoryskich, dawną siedzibę śmietanki towarzyskiej z epoki odrodzenia. Pospacerujemy też po parku, w którym zobaczymy mnóstwo renesansowych budowli.
Powrócimy do ośrodka aby odpocząć na świeżym powietrzu. Będą ciekawe zabawy na polu, następnie zjemy obiadokolację.  Po posiłku będzie można korzystać z infrastruktury ośrodka.   Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy i nocleg.
3

DZIEŃ: Zamość

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Zamościa. Zwiedzimy tą perłę renesansu z przewodnikiem oraz wejdziemy na punkt widokowy, znajdujący się na dzwonnicy Katedry Zamojskiej.
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 15:00
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 21:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena  jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Kalkulacja została przygotowana dla szkół w  promieniu do 300 km od Kazimierza Dolnego. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 74 zł   (Baranów zamek + park 25 zł, podziemna trasa turystyczna Sandomierz 16 zł, Brama opatowska 10 zł, Kazimierz Dolny Góra 3 Krzyży 5 zł, Muzeum Puławy 15 zł, Punkt widokowy w Zamościu 3 zł)
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie. Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 300 km od Kazimierza Dolnego. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
 

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register