logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Interaktywne Planetarium Chorzowskie oraz pobyt na wyjątkowym Jarmarku Świątecznym na Nikiszowcu

Lekcja astronomii, sejsmologii połączona ze zwiedzaniem Katowic w świątecznym klimacie. 

Niezapomniane wrażenia dla wszystkich   ! 

CHORZÓW– miasto park słynące przede wszystkim z piłki nożnej – znajduje się tu stadion śląski i stadion Ruchu Chorzów – utytułowanej drużyny grającej w ekstraklasie oraz z Parku Śląskiego, który jest jednym z największych terenów zielonych w okolicy.

 

Jarmark Świąteczny na Nikiszowcu  oraz w centrum Katowic  to fantastyczne wydarzenie. Pełne światełek, świątecznych zapachów i kolęd. Nikiszowiec to jedna z najciekawszych i najlepiej zachowanych kolonii robotniczych w Europie wpisana na listę UNESCO .

ŚLĄSKIE PLANETARIUM-   W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie .

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka szkolna jest dedykowana dzieciom i młodzieży. Temat zwiedzania Planetarium dobierzemy do wieku uczestników a pobyt na Jarmarku Świątecznym to doskonały przedsmak Świąt Bożego Narodzenia.

 

Sala Planetarium- zajęcia do wyboru z uwagi na wiek dzieci

Zajęcia dydaktyczne:

KRÓLESTWO PLANET – poniedziałek 10.00 i środa 10.00

Szkoły podstawowe – klasy 1-3. Czas trwania zajęć 2 x ok. 35 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min.

Co można zobaczyć na niebie gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć dla najmłodszych. Zabierz swoich uczniów w fascynującą podróż przez Układ Słoneczny. Pokażemy im piękno kosmosu i zainspirujemy do zgłębiania wiedzy o wszechświecie. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Zodiak. Układ Słoneczny i jego składniki.

CZTERY PORY ROKU – środa 12.15 i czwartek 10.00

Szkoły podstawowe – klasy 4-6. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min.

Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce góruje najwyżej? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, na obserwację których musieliby poświęcić wiele dni i nocy. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Model geocentryczny budowy świata. Teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).

A JEDNAK SIĘ KRĘCI… – czwartek 12.15 i piątek 10.00

Szkoły podstawowe – klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.

Czy Słońce wędruje wśród gwiazd? Czy tą samą drogą podążają inne ciała niebieskie Układu Słonecznego? Od czego zależy oświetlenie Ziemi? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, obserwacja których wymagałaby odległych wojaży. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Ziemia w Układzie Słonecznym. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany oświetlenia Ziemi w różnych porach roku i na różnych szerokościach geograficznych).

FASCYNUJĄCY KOSMOS – piątek 12.15

Szkoły podstawowe – klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min.

Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Jak zmierzyć odległości we Wszechświecie? Gdzie szukać odległych galaktyk? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć dla młodzieży. Zabierz swoich uczniów w podróż budującą wyobrażenie o skali Wszechświata. Przedstawimy im różnorodność obiektów na niebie i wyjaśnimy na jakie pytania znajdujemy odpowiedź dzięki ich obserwacjom. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Struktura i składniki Układu Słonecznego. Struktura i składniki Galaktyki. Struktura Wszechświata. Problem odległości we Wszechświecie. Prawa Keplera.

 

 

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Termin podany wyżej informuje o pierwszym możliwym terminie organizacji wycieczki w danym miesiącu, jednak terminy lekcji w Planetarium ustalane są indywidualnie. Jarmarki Świąteczne trwają od 17.11.2023 do 7.01.2024.

  Wyjazd spod szkoły w promieniu do  ok 100 km od Katowic o godzinie dopasowanej do seansu w Planetarium, informacja z biurze.

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież sportowa, rzeczy na zmianę, kurtka przeciwdeszczowa
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
1

Planetarium

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie umówionej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z najnowocześniejszym, najnowszym, interaktywnym Planetarium w Polsce. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie .      
2

Jarmarki Świąteczne

Następnie przejazd  na osiedle Nikiszowiec, które powstało w celu zakwaterowania górników pracujących w pobliskich kopalniach. Ceglane budynki trzykondygnacyjne, sklepy, kościół a nawet rynek w centrum osiedla sprawiały, że było ono samowystarczalnym miasteczkiem.
Kolejnym przystankiem będzie Jarmark Bożonardzeniowy w centrum Katowic, gdzie również  zobaczymy bardziej klasyczną odsłonę Jarmarków.     Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17.00 .    

Przeczytaj Przed Podróżą

Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Warszawy czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, bilety 2 lekcyjne + zwiedzanie ekspozycji  Planetarium, spacer po Nikiszowcu z Pilotem  i pobyt na Jarmarkach Świątecznych

Opłaty obowiązkowe :

brak
 

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register