logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Lajkonik, Smocza Jama, Gołębie na Rynku czy Złota Ciżemka..

Czy wiesz dlaczego są symbolami Krakowa?

Odkryj Tajemnice Krakowskich Legend

KRAKÓW to jedno z najstarszych miast w Polsce, gdzie wspaniała historia łączy się ze współczesnością. Piękne stare miasto, pełne tajemnic i legend intryguje i zachęca do ich odkrywania. Za każdym rogiem, w każdej kamienicy kryją się opowieści do odkrycia.

Jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Interaktywne i ciekawe muzea, parki miejskie i wiele innych atrakcji sprawiają, że odwiedziny w tym mieście staną się niezapomnianą przygodą.

 

 

Wyjątkowa wycieczka szkolna jednodniowa śladami legend  będzie niezapomnianą przygodą . Spacer Drogą Królewską oraz wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego – to jedne z wielu atrakcji, dzięki którym dzieci poczują się jak księżniczki lub rycerze. W Smoczej Jamie odkryją Legendę o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Maszerując dalej na Rynek zobaczą Zaczarowane Gołębie obsiadające płytę Rynku. Dlaczego są zaczarowane? To temat kolejnej  Legendy Krakowskiej. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki który kryje w swej historii dwie legendy – o Żółtej Ciżemce i  Wieżach . Stoiska kuszą pamiątkami z Lajkonikiem– dlaczego jest symbolem Krakowa. Legenda głosi że… na pewno dowiecie się na wycieczce.

Uczestnicy wycieczki zobaczą również niezwykłą, interaktywną wystawę w Podziemiach Rynku Głównego. Akceptujemy płatność poprzez bon turystyczny 500+. Wycieczka dla dzieci młodszych, starsze klasy zapraszamy na klasyczną wycieczkę do Krakowa. Każde dziecko z pewnością zapamięta ten wyjazd. Aby podróż odbyła się bez nudy, będą animacje dla dzieci w czasie jazdy.

 

 

1 dzień
młodsze dzieci
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.8.00 wyjazd spod szkoły w promieniu do 130 km od Krakowa

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka i lekka kurtka, parasol
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Wyjazd:

Z naszymi milusińskimi spotykamy się w miejscu i o godzinie wg. programu jazdy. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy na niezapomnianą przygodę. Podczas jazdy odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami.
2

Śladami Legend : Wawel, Smocza Jama, Stary Rynek i Podziemia

Przyjazd do Krakowa pod Wzgórze Wawelskie, gdzie przejdziemy pod pomnik Smoka Wawelskiego i wysłuchamy legendę o szewcu Dratewce oraz wejdziemy do Smoczej Jamy, następnie przejdziemy na dziedziniec Zamku – obejrzymy zamek z zewnątrz i wejdziemy do Katedry – miejsca koronacji naszych królów. Następnie przejdziemy Szlakiem Królewskim / ulicą Grodzką/ do centrum, gdzie po zjedzeniu pysznych lodów (tylko dla dzieci)  pilot zabierze uczestników na spacer po mieście w poszukiwaniu legend. Zobaczymy Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice. W okolicach Rynku zjemy ciepły lunch i zejdziemy do Podziemi Rynku – niezwykle ciekawej, interaktywnej wystawy. Kierując się do autokaru przejdziemy przez Bramę Floriańską, dojdziemy do Barbakanu wysłuchując ciekawej legendy o obronie Krakowa.
3

Powrót:

Wyjazd w drogę powrotną ok. 17:30. Czas przejazdu do Katowic ok. 1,5h, do Tarnowskich Gór ok 2 h .

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana młodszym dzieciom. Od przedszkolaków po 4 klasę szkoły podstawowej .
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników ( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Opis wycieczki nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy . Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Zakopanego lub okolic czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców. Możemy również na życzenie dodać wędrówkę górską zamiast zwiedzania miasta. Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, opłaty drogowe, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym,  i zwiedzanie z przewodnikiem Podziemi Rynku, pozostałe zabytki zwiedzane z zewnątrz. Uwaga ! Rezerwacja biletów do Podziemi Rynku rusza 2 miesiące przed wybranym terminem. Bilety dla dużych grup są trudno dostępne i biuro nie gwarantuje rezerwacji w wybranym terminie.  We wtorki PR oferuje bezpłatne zwiedzanie i w tym dniu dokonanie rezerwacji jest praktycznie nie możliwe, dlatego aby zwiększyć szansę rezerwacji zachęcamy do wyboru innych dni zwiedzania. 

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

wejście do Smoczej Jamy - 10 zł/os Lunch w drodze powrotnej :  20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register