logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Bochni i przepięknej Kopalni Soli

Zwiedzanie kopalni i zabawa w komorze ważyn będzie dla uczniów niezapomnianym przeżyciem.   

 

Czy wiedziałeś, że Bochnia jest miastem starszym od Krakowa? A wiesz, że bocheńska kopalnia jest najstarszą kopalnia soli w Europie?   Na tej wycieczce szkolnej odkryjemy tajemnice pięknej kopalni w Bochni która mimo, że mniejsza i mniej znana niż ta w Wieliczce, dorównuje swojej siostrze urodą

Bochnia przede wszystkim słynie z największej atrakcji regionu którą z pewnością jest kopalnia soli. Godnym uwagi jest fakt, że tylko nieliczni wiedzą iż Bochnia jest najstarszym miastem Małopolski, starszym nawet od samego Krakowa.

Oprócz zwiedzania kopalni warto wybrać się na spacer po starówce, przejść się urokliwymi, starymi uliczkami i odwiedzić Bazylikę Św. Mikołaja.

Podczas wycieczki odwiedzimy turystyczną perełkę regionu – starą kopalnię bocheńską. Zobaczymy podziemną trasę turystyczną z multimedialną wystawą na której poznamy bogatą historię kopalni. Odbędziemy podziemną podróż kolejką oraz przepłyniemy łodzią po solnym jeziorku. Kopalnia ma charakter tylko zabytkowy dlatego, że od przeszło 20 lat nie wydobywa się już w niej soli. Mimo to ślady pracy górników i wydobycia zachowały się do dzisiaj.

Na zakończenie spędzimy trochę czasu w komorze ważyn. Znajduje się tu plac zabaw ze zjeżdżalnią o długości 140m oraz boisko sportowe o powierzchni prawie 300m2 gdzie uczniowie będą mogli pograć w kosza, pobiegać lub w inny sposób wykorzystać czas na świetną zabawę oraz integrację. Ważnym aspektem jest, że wspaniały mikroklimat tego miejsca wpływa pozytywnie na układ oddechowy i odpornościowy.

Wycieczka szkolna do kopalni w Bochni będzie świetnym pomysłem na każdy dzień. Z pewnością nie straszny będzie deszcz czy chłód ponieważ w kopalni panuje stała temperatura. Natomiast w upalny dzień, będzie świetna okazja na ochłodę w podziemnych pomieszczeniach. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu zwiedzania, który dostępny jest tutaj.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00 dowolna szkoła w promieniu ok 150 km od Bochni

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, kurtka
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg ustaleń nauczyciela.
Zabieramy ze sobą, napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz ciepłe ubranie ponieważ w kopalni panuje niska temperatura. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
 
2

PROGRAM:Bochnia - kopalnia soli

Przyjazd do Bochni około godz. 10:00.  Rozpoczniemy zwiedzanie Kopalni Soli.
Zwiedzanie odbędzie się podstawową trasą turystyczną. Zobaczymy podziemną wystawę multimedialną, która przeniesie nas w czasie i będziemy mogli poznać historię górnictwa soli. Podczas zwiedzania przejedziemy się podziemną kolejką i przepłyniemy łodzią po solnym jeziorku.
Po zwiedzaniu pilot zabierze uczestników na spacer po Bochni. Będzie możliwość przerwy na lunch (dodatkowo płatne).
3

POWRÓT:

Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00. Czas przejazdu pod szkołę ok. 2-2,5 godz.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku. Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Cena oraz program są przykładowe i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy. Wycieczka została skalkulowana dla szkół w promieniu do 120 km od Bochni.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Bochni, zmienić trasę zwiedzania w kopalni czy dodać w cenie wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG i TFP ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po kopalni, bilety wstępu do Kopalni Soli, podziemną przeprawę łodzią, spacer po mieście z pilotem

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register