logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Beskid Śląski 3 dni

Pełna atrakcji  wycieczka dla dzieci w każdym wieku.

Beskid Śląski to niezwykle popularne pasmo górskie leżące w zachodniej części polskich Beskidów, to niewątpliwie jeden z najciekawszych regionów turystycznych w Polsce. Posiada gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, liczne wyciągi, trasy narciarskie, rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Najwyższe szczyty to Skrzyczne i Barania Góra, z podnóża której wypływa rzeka Wisła. Główne miasteczka turystyczne Beskidu Śląskiego to Ustroń, Wisła oraz Szczyrk. Malowniczo położone miejscowości pełne są atrakcji turystycznych.  Każdy z turystów znajdzie tutaj coś dla siebie

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Wisła, to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego, malowniczo położone górskie miasteczko otoczone widokowym pasmem Wielkiej Czantorii i Stożka, ramieniem Równicy oraz imponującym pasmem Baraniej Góry. Gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia planowanie licznych wycieczek pieszych. W Wiśle zobaczymy: Dom Zdrojowy, pomnik syrenki, amfiteatr, deptak, Aleję Gwiazd Sportu.

Muzeum Beskidzkie, znajduje się w centrum Wisły, w zabytkowym budynku dawnej karczmy, pochodzącym 1794 roku. Jest tutaj wystawa dotyczącą historii regionu, przedstawiającą m.in. wnętrze tradycyjnej izby góralskiej oraz zabytkowe sprzęty domowe. Na turystów czekają też wystawy czasowe, na które składają się głównie obrazy i rzeźby.

Centrum Pasterskie w Koniakowie –  zajęcia mają charakter interaktywnej ścieżki edukacyjnej – w skład Centrum Pasterskiego wchodzą: tradycyjny drewniany szałas – bacówka, gdzie wyrabiamy sery, gazdówka z żywymi zwierzętami oraz wystawa pasterska z ekspozycją obróbki wełny. Zajęcia są prowadzone przez gospodarzy w zadaszonej sali wystawienniczej.

Galeria Adama Małysza to prywatne muzeum sportowe, w którym prezentowane są trofea zdobyte przez wybitnego polskiego skoczka narciarskiego, Adama Małysza. Znajdziemy tam wszystkie jego puchary, medale, kryształowe kule oraz wiele pamiątek związanych z  karierą sportową, oraz godną uwagi kolekcję sprzętu narciarskiego (od dawnego po  współczesny).

Ustroń, to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych Beskidu Śląskiego, uzdrowisko, malowniczo położone niedaleko Wisły.  Posiada źródła wód mineralnych i żelazistych, a przede wszystkim pokłady borowiny. Charakterystycznym elementem jego zabudowy są sanatoria i hotele w kształcie „piramidek”. Zwolennicy aktywnego wypoczynku i miłośnicy wspaniałych widoków mogą odwiedzić jeden z okolicznych szczytów.

Czantoria szczyt mający wysokość 995 m npm, to królowa beskidzkich szczytów, Czteroosobowe, wygodne kanapy kolei wywożą tysiące turystów pieszych w górne partie Beskidów. Tysiące turystów odwiedza to miejsce głównie dla bezsprzecznie pięknych, widokowych polan, zabawy na torze saneczkowym oraz dla rozrywki i emocji – przy górnej stacji odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-folklorystyczne, eventy, oraz zawody sportowe. Niewątpliwą atrakcją jest największa w Polsce górska plaża z bezpłatnymi leżakami zlokalizowana wokół Stacji Górnej Kolei.

Leśny Park Niespodzianek to następny atrakcyjny punkt wycieczki. Będziemy obcować z naturą, podziwiać, głaskać i karmić dziką zwierzynę, jak jelenie, sarny, daniele, kozy, żubry, czy dziki. Pospacerujemy ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi do stacji ptaków drapieżnych i sów. W centrum Edukacji zobaczymy liczne eksponaty oraz trofea łowieckie.

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w Wiśle lub okolicach. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 200 km od Wisły

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Wisła

Na wycieczkę wyjeżdżamy rano, zabieramy kanapki, napoje, wygodne buty i dobry humor.
Przyjeżdżamy do Wisły, odwiedzimy galerię Adama Małysza, mistrza świata w skokach narciarskich. Zobaczymy Aleję Gwiazd Sportu, Dom Zdrojowy, pomnik syrenki, amfiteatr.
Następnie zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Beskidzkie prezentujące kulturę górali beskidzkich
lub przejazd do Koniakowa do Centrum Pasterskiego. Zajęcia mają charakter interaktywnej ścieżki edukacyjnej – w skład Centrum Pasterskiego wchodzą: tradycyjny drewniany szałas – bacówka, gdzie wyrabiamy sery, gazdówka z żywymi zwierzętami oraz wystawa pasterska z ekspozycją obróbki wełny. Zajęcia są prowadzone przez gospodarzy w zadaszonej sali wystawienniczej.   „Witamy w Karpatach” – przywitanie grupy – prezentacja okolicy – wskazanie głównych punktów topograficznych związanych z lokalnym pasterstwem – Ochodzita, Tyniok, Barania Góra oraz kilka słów o historycznych Szańcach z widokiem na pogranicze polsko-słowacko-czeskie. „Bacówka” – prezentacja tradycyjnego drewnianego szałasu, informacje na temat sposobu wyrabiania serów oraz pracy wykonywanej przez bacę i juhasów. „Karpackie zwierzęta pasterskie” – owce, koza, krowy – bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami – omówienie ich roli w gospodarstwie górskim. „Klagamy mleko” – pokaz wyrobu bundzu z użyciem tradycyjnych drewnianych naczyń pasterskich – puciery, ferule, czerpaki, itp. „Wystawa pasterska” – interaktywna rozmowa z wykorzystaniem narzędzi pasterskich codziennego użytku oraz wiele innych ciekawostek na temat życia na hali.
Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg
2

DZIEŃ: Ustroń - Czantoria

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Beskidów.
Program do wyboru:
a. wersja ekonomiczna  aktywnych  - wejście i zejście na Czantorię szlakiem górskim ( dość strome podejście), pobyt na szczycie lub dalsze przejście szlakiem do Wieży Widokowej  lub dalej do  czeskiej bacówki. Zejście na dół.
b. wersja dla aktywnych wjazd i zjazd wyciągiem na Czantorię, podejdziemy szlakiem górskim pod Wieżę Widokową, wejście na Wieżę dla chętnych (dod. płatne), przejście do czeskiej bacówki.
c. wersja spokojna, młodsze klasy - wjazd i zjazd na Czantorię, pobyt na szczycie
Na szczycie Czantorii rozpościera się  piękna panorama Beskidów. Szkolniaki docenią  możliwość zjazdów na torze saneczkowym, park linowy oraz bary gdzie zakupią lody czy drobne przekąski .  
Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację. Następnie będą gry integracyjne i wieczorem ognisko,  nocleg.
3

DZIEŃ: Leśny Park Niespodzianek lub Dream Park w Ochabach

Po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka: Program do wyboru: a. dla młodszych dzieci pojedziemy do Leśnego Parku Niespodzianek Rozpoczniemy przygodę od prelekcji oraz pokazu lotów Ptaków Drapieżnych o godz. 11.00 . Następnie prelekcja o nocnych ptakach- sowach, pokaz lotów i pogadanka o puchaczach. Dalsze zwiedzanie parku, karmienie zwierząt, bajkowa aleja i czas wolny na dużym placu zabaw.
b. Dream Park w Ochabach dla młodzieży gdzie na terenie 4h młodzież może spożytkować swoją energię na Wieży Mocy. Oprócz dźwigaczy adrenaliny takich jak zjazd Tyrolką w parku znajdziecie Park miniatur, Park dinozaurów, Samochody AUTODROM, Labirynt luster, Zjeżdżalnia rolkowa, Park linowy, Dom do góry nogami, Wystawa zwierząt tropikalnych,  Mini ZOO,  Kino 6D,  Kino 2D z bajkami dla najmłodszych,  Strefa klocków,  Aquapadler,  Trampoliny,  Dmuchańce, Place zabaw.  
Wyjedziemy w drogę powrotną, Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest z myślą o uczniach w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok.  Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:
przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasy
Dopłaty obowiązkowe:
Bilety wstępów w kwocie ok. 50 zł:
Galeria Adama Małysza 4 zł, Muzeum Beskidzkie 4 zł Czantoria wjazd/zjazd 20 zł, Leśny Park Niespodzianek 20 zł, Dream Park Ochaby 49 zł
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie. Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 200 km od Wisły. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register