logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

4 dniowa wycieczka zagraniczna – Litwa

Śladami naszej historii – Wilno – Druskienniki – Troki – Kowno.

„Litwo Ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił…” – pisał wieszcz Adam Mickiewicz. Litwa to jeden z krajów bałtyckich,  jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO, graniczy od zachodu z Rosją, od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą. Godnym uwagi jest fakt, że sporo mieszkańców Litwy ma polskie korzenie. Litwa była umiłowaną ojczyzną Józefa Piłsudskiego, tutaj przeżył dzieciństwo i lata młodzieńcze.

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami na wycieczce szkolnej:

Wilno, stolica Litwy i Kultury Europejskiej 2009 roku, gdzie czekają na turystów gościnni mieszkańcy, dobre jedzenie i historyczne dziedzictwo. Przepiękna Starówka miasta została wpisana w 1994 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do 1795 roku Wilno było stolicą Wielkiego Księstwa Litewskiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a w latach 1922–1939 znajdowało się w granicach II RP.

Druskienniki to miasto o statusie uzdrowiska. Spacer z pilotem deptakiem po słynnym Parku Zdrojowym. Zobaczymy: tańcząco-grająca kolorowa fontanna, źródło wody mineralnej zwane Źródłem Piękności, Zakład Przyrodoleczniczy, odwrócony dom i inne atrakcje.

Troki, to niewielkie, wielokulturowe miasto, zamieszkałe przez ludzi różnych wyznań. Zobaczymy zamek na wyspie, który był siedzibą Wielkich Książąt Litewskich, kościół farny, cmentarz, słynną ulicę Karaimską i inne atrakcje

Kowno to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Litwy a zarazem największy ośrodek przemysłowy i dawna stolica kraju. Spacer po pięknym Starym Mieście, zobaczymy fortecę z XIV wieku, katedrę, Dom Perkuna. Kowno to „zielone miasto”, dużo jest tutaj parków, skwerów, różnorodnych drzew, krzewów i kwiatów,

Zakwaterowanie: 

KAROLINA PARK HOTEL

jest zlokalizowany na terenie parku, obok Centrum LitExpo. Oferuje przestronne, komfortowe 2-3 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym i tv. Goście mają do dyspozycji: całodobowa recepcja, restauracja z letnim tarasem, bar, Centrum Konferencyjne, Centrum Sztuki, gdzie można podziwiać różnorodne dzieła, Centrum Fitness SPA, kręgielnia, bilard, sejf, bankomat, parking. W hotelu jest bezpłatny dostęp do Internetu wifi.

4 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Litwy ok . 500 km

   

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

1 DZIEŃ: PODRÓŻ

Wyjazd na wycieczkę ok. godz. 22.00, nocny przejazd przez Polskę na Litwę  
2

2 DZIEŃ: DRUSKIENNIKI, TROKI

Przyjazd do Druskiennik, spacer z pilotem po mieście śladami Józefa Piłsudskiego. Następnie Troki, zwiedzanie Zamku na Wyspie, byłej siedziby Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer na starówkę. Nocleg
3

3 DZIEŃ: WILNO

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wilna, zobaczymy przede wszystkim: Plac Katedralny z dzwonnicą, Ostra Brama - miejsce kultu religijnego i pozostałość dawnych fortyfikacji, Zamek Górny z Basztą Giedymina, Ulica Zamkowa (Pilies) - główny trakt prowadzący kiedyś do Polski i Rosji, obecnie najbardziej reprezentacyjna ulica w stolicy Litwy. Następnie Kościół św. Anny,  pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński - lider nauczania, Zamek Dolny - siedziba książąt i królów, Bazylika św. Stanisława Biskupa i św. Władysława, miejsce pochówku koronowanych głów. Zobaczymy również Wieżę telewizyjną, liczącą 326,5 metra. Odwiedzimy z pewnością Cmentarz na Rossie  z grobami polskich żołnierzy i grobem z sercem Józefa Piłsudskiego.
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
4

4 DZIEŃ: KOWNO

Po śniadaniu przejazd do Kowna. Spacer z pilotem po mieście. Wyjazd w drogę powrotną, na trasie możliwość postoju na posiłek ( płatny we własnym zakresie ). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport, lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient.  
Przed podpisaniem umowy prosimy o zapoznanie się z : warunkami uczestnictwa, wzorem umowy, gwarancję ubezpieczeniową .   Można je pobrać w zakładce pliki do pobrania lub tutaj .     
You don't have permission to register