logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna  Ziemia Świętokrzyska 3 dni

Zmierz się z jej historią i legendą! Odkryj piękno Polskiej natury. 

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA  leży  w południowo-wschodniej części Polski. Województwo świętokrzyskie pod względem wielkości należy do najmniejszych województw w kraju i zajmuje 15 miejsce. Region przyciąga turystów licznymi atrakcjami jak np. Centrum Leonardo da Vinci, Jaskinia Raj, Kadzielnia, Zamek w Chęcinach i wiele, wiele innych.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Muzeum Zegarów, po drodze wstąpimy do Jędrzejowa, gdzie zwiedzimy Muzeum Zegarów specjalizujące się głównie w prezentacji zegarów słonecznych, przyrządów astronomicznych, sprzętu fotograficznego oraz drzeworytów artystycznych. Muzeum powstało w oparciu o prywatną kolekcję lekarza z Jędrzejowa Feliksa Przypkowskiego, który od 1895 gromadził zabytkowe zegary słoneczne.

Skansen w Tokarni, czyli Muzeum Wsi Kieleckiej, Park Etnograficzny wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Znajdziemy się w dawnych czasach, zobaczymy jak wyglądały stare zagrody wiejskie, kościół, organistówka, dzwonnica, wiatrak, spichlerz, kuźnia, dwór, budynki folwarczne oraz liczne chałupy.

Zamek w Chęcinach to piękny, malowniczy Zamek Królewski, który zwiedzimy z przewodnikiem. Jego ruiny posiadają bogatą historię i kryją w sobie wiele tajemnic. Zwiedzimy zamek, lochy, skarbiec. Wejdziemy również na baszty z punktami widokowymi, skąd rozpościera się wspaniała panorama na całą okolicę.

Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego. Miasto jest wyjątkowo ładnie położone, gdyż przebiegają przez nie pasma Gór Świętokrzyskich. Kielce to miasto nietypowe, oryginalne, którego nie można zaszufladkować. Zobaczymy rynek Starego Miasta, Pałac na Wzgórzu Zamkowym, Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP, pospacerujemy głównym deptakiem miasta – ulicą Sienkiewicza.

Kadzielnia to ścisły rezerwat przyrody nieożywionej o powierzchni 0,6 ha, utworzony w 1962 roku, usytuowany w centrum Kielc. Ochronie podlega najwyższa część wyniosłego, skalnego cypla, tzw. Skałka Geologów. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci  popularyzuje naukę poprzez zabawę. Tematem wystawy jest dobrze funkcjonujący, zdrowy organizm ludzki. Wystawa ma uświadomić zwiedzającym jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Stałe wystawy to: Człowiek – niezwykła maszyna, Zmysły człowieka i Eksponaty. Zwiedzający przeprowadzają eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody.

Sabat Krajno  to Park Rozrywki dla małych i dużych, od wnuka po dziadka.  Atrakcje parku to m.in. Park Miniatur, kino 6D, euro bungee, lunapark, łódeczki, zorbing, roller, Park Linowy zbudowany na drewnianych palach i wiele innych.

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Bocheńca. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Kielc.

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Muzeum Zegarów, Skansen w Tokarni, Zamek w Chęcinach

Wyjedziemy na wycieczkę rano, zabieramy napoje, przekąski, wygodne buty i dobry humor. Jedziemy do Jędrzejowa, gdzie  zwiedzimy słynne Muzeum Zegarów im. Przypkowskich.
Następnie przejedziemy do Tokarni. W tutejszym skansenie zobaczymy dawne zagrody wiejskie, kościół, organistówkę, wiatrak, spichlerz, budynki folwarczne i liczne chałupy.
W niedalekich Chęcinach zwiedzimy z przewodnikiem malowniczy Królewski Zamek z lochem i skarbcem. Wejdziemy też na baszty z punktami widokowymi.
Przejedziemy do ośrodka, chwilę odpoczniemy, udamy się na obiadokolację a później na nocleg.
2

DZIEŃ: Kielce Kadzielnia, CN Leonardo

Po śniadaniu pojedziemy do Kielc, zwiedzimy miasto, przejdziemy się głównym deptakiem - ulicą Sienkiewicza.
Następnie zwiedzimy Podziemną Trasę Turystyczną w rezerwacie przyrody nieożywionej Kadzielnia.
Przejedziemy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które popularyzuje naukę przez zabawę. Zwiedzimy wystawy: Człowiek - niezwykła maszyna i Zmysły człowieka i Eksponaty.
Po zwiedzaniu wrócimy do ośrodka na wcześniejszą obiadokolację. Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy, potem nocleg.
3

DZIEŃ: Sabat Krajno

Po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka i jedziemy do Parku Rozrywki Sabat Krajno. Zwiedzimy Park Miniatur, obejrzymy seans w kinie 6D oraz odwiedzimy Park Linowy zbudowany na drewnianych palach.
Wyjedziemy w drogę powrotną, Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest z myślą o uczniach w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasy

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 85 zł: Muzeum Zegarów 10 zł, MWK Tokarnia 10 zł, Chęciny zamek 9 zł, Kadzielnia 8 zł, Centrum Leonardo 10 zł, Sabat Krajno 37 zł.
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 400 km od Kielc. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register