logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Ziemi Przemyskiej 3 dni

Zobacz z nami piękne zamki i atrakcje jakich nie zobaczysz nigdzie indziej.

Wycieczka szkolna do Ziemi Przemyskiej to ciekawy cel podróży, który warto odwiedzić z uczniami. Podkarpacie słynie przede wszystkim z przemysłu naftowego, samochodowego i szklarskiego ale zachowało się tu wiele pięknych zabytków nie tylko przemysłowych. Na naszej wycieczce zwiedzimy m.in. Pałac w Łańcucie, Bazylikę w Leżajsku, Kopiec Tatarski, Zamek Kazimierzowski, zamek w Krasiczynie czy też Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Ziemia Przemyska  to region przygraniczny, którego stolicą jest Przemyśl, położony na styku trzech krain geograficznych: Pogórza Przemyskiego, Dynowskiego i Kotliny Sandomierskiej, w tzw. Bramie Przemyskiej. Godnym uwagi jest fakt, że przez ten region przebiega szlak handlowy, który łączy Europę zachodnią ze wschodnią. Niezwykłe zabytki oraz piękna przyroda Ziemi przemyskiej a także niepowtarzalny urok Przemyśla, który bezsprzecznie może nosić tytuł jednego z najładniejszych miast Polski a także jednego z najstarszych miast na Podkarpaciu, powodują, że jest to region bardzo atrakcyjny i przede wszystkim wart zobaczenia.

Wycieczka szkolna rozpocznie się od zwiedzenia Łańcuta, miasta założonego w XIII wieku, które zostało ustanowione miastem królewskim przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tam zwiedzimy piękny zamek, który był prawdopodobnie najpiękniejszą rezydencją arystokratów w Polsce. Następnie pojedziemy do Leżajska, gdzie oprócz miasta, zobaczymy muzeum katedralne Klasztoru OO. Bernardynów.

Następnego dnia zobaczymy Przemyśl. Pójdziemy na spacer na Kopiec Tatarski, który jest najwyższym wzniesieniem w mieście, dlatego ze szczytu rozpościera się piękny widok na okolice Przemyśla. Następnie udamy się do Zamku Kazimierzowskiego, najlepiej zachowanego średniowiecznego zamku w Polsce. Został on zbudowany w XIII wieku przez księcia krakowskiego Kazimierza II a zniszczony w 1470 roku w bitwie pomiędzy wojskami polskimi i węgierskimi. Później spotkamy się z przewodnikiem, który z pewnością pokaże nam wcześniej nie widziane atrakcje miasta. Po zwiedzaniu Przemyśla, udamy się do Krasiczyna. Zwiedzimy tam z przewodnikiem wspaniały zamek magnacki, przekształcony z surowego zamku obronnego w przepiękną rezydencję.

Na zakończenie naszej wycieczki zobaczymy Rzeszów – stolicę Podkarpacia – oraz Muzeum Dobranocek, które bez wątpienia będzie dla uczniów niesamowitą atrakcją. Cofniemy się w nim do czasów dzieciństwa, oglądając bajki oraz eksponaty z bajek, które oglądali nasi rodzice. Podczas gdy jedna część grupy będzie zwiedzać wystawę to druga część będzie oglądać dobranocki.

Zobaczcie co odwiedzimy:

Zamek w Łańcucie to świetnie zachowana rezydencja arystokratyczna, zbudowana w połowie XVII wieku jako rezydencja rodu Lubomirskich. Zamek przebudowano w XIX wieku. W zamku znajduje się obecnie muzeum, które można zwiedzać z przewodnikiem. Zobaczymy tutaj m.in. piękne komnaty mieszkalne i reprezentacyjne oraz bardzo ciekawą i bogatą kolekcję pojazdów konnych znajdująca się w wozowni. Zamek otacza piękny park, który został urządzony w XIX-wiecznym stylu angielskim. Zamek, wozownię i park wewnętrzny zwiedzimy z przewodnikiem.

Leżajsk to miasto słynące przede wszystkim z browaru leżajskiego mającego przeszło 500 lat oraz pięknej Bazyliki i klasztoru o.o. Bernardynów. W Bazylice tej znajdują się jedne z największych i najstarszych w Europie organy pochodzące z okresu baroku.  Leżajsk to także miejsce do którego pielgrzymują Żydzi z całego świata dlatego, że spoczywa tu słynny cadyk Elimelech. Miasto zachwyca architekturą i wspaniale zachowaną, śliczną starówką.

Przemyśl to miasto położone na południowo-wschodnim krańcu Polski, w województwie podkarpackim (obszar należący niegdyś do Czechosłowacji). Miasto leży na Równinie Przemyskiej, u zbiegu rzek San i Dniestr, około 20 km od granicy z Ukrainą. Jest miastem historycznym, o bogatej kulturze i licznych zabytkach. Przemyśl jest istotnie ważnym węzłem kolejowym i znaczącym ośrodkiem przemysłowym. Zwiedzimy Przemyśl z przewodnikiem. Z pewnością dowiemy się wielu ciekawostek na temat Twierdzy Przemyśl czy też przemyskiej archikatedry Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela. Zobaczymy rynek, urokliwe ulice oraz liczne zabytkowe kamienice.

Zamek Kazimierzowski jest bezsprzecznie wizytówką Przemyśla. Wybudowany na Wzgórzu Zamkowym z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, otoczony stromymi zboczami góruje nad miastem. Na zamku znajduje się siedziba teatru „Fredreum” a także siedziba Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki, które organizuje wiele wydarzeń kulturalnych. Wystawę stałą oraz zamek zwiedzimy z przewodnikiem.

Kopiec Tatarski to niewielkie wzgórze w Przemyślu o wysokości 352 m n.p.m. Historii jego powstania jest kilka. Jedna legenda mówi, że jest to mogiła usypana przez Tatarów, podczas gdy inna legenda głosi, że kopiec jest grobem założyciela miasta – księcia Przemysława – Lestka. Ze szczytu rozciąga się piękna i rozległa panorama dlatego niegdyś kopiec służył jako ważny punkt obserwacyjny.

Krasiczyn to mała miejscowość znana ze względu na piękny zamek, będący wspaniałą rezydencją magnacką. Otoczony jest pięknym parkiem w którym rośnie przeszło 200 gatunków drzew i krzewów. Zwiedzimy zamek z przewodnikiem oraz pospacerujemy po parku.

 

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego. Miasto jest przyjazne dla turystów, przyciąga piękną architekturą i zielenią. Pełno tutaj murali i pomników, które przyciągają oko. Z pilotem pospacerujemy po mieście i zobaczymy m.in. (obiekty z zewnątrz): Rynek, Ratusz, Pomnik T. Nalepy, Fontannę multimedialną, Zamek Lubomirskich, Letni Pałac Lubomirskich, Bazylikę Wniebowzięcia N.M.P. i inne

Muzeum Dobranocek to bardzo ciekawe miejsce w którym zgromadzone są zbiory dotyczące polskiej i zagranicznej animacji. Zobaczymy tutaj filmowe lalki, scenariusze, zabawki, figurki i inne eksponaty, nawiązujące do dobranocek emitowanych w TVP na przestrzeni lat.

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Przemyśla. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

 

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Przemyśla

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: ŁAŃCUT, LEŻAJSK

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 7:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Łańcuta przyjedziemy około godziny 11:00.
Zwiedzimy z przewodnikiem piękną rezydencję arystokratyczną. Otoczenie pałacu dorównuje jego wnętrzom. Zwiedzanie zamku, stajni, wozowni i parku wewnętrznego.
Następnie przejazd do Leżajska. Udamy się na spacer po mieście z pilotem. Zwiedzimy najpiękniejszy zabytek miasta - Bazylikę i Klasztor O.O. Bernardynów. W Bazylice znajdują się barokowe organy, jedne z największych i najstarszych w Europie.
Przejedziemy do ośrodka, chwilę odpoczniemy i udamy się na obiadokolację a później na nocleg
2

DZIEŃ: PRZEMYŚL, KRASICZYN

Po śniadaniu pojedziemy do Przemyśla.
Po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzimy miasto. Zobaczymy między innymi: Twierdzę Przemyśl, Przemyską Archikatedrę Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela, dzwonnicę katedralną, rynek, urokliwe ulice i liczne zabytkowe kamienice.
Zwiedzimy z przewodnikiem Zamek Kazimierzowski -  który jest jedną z najstarszych budowli Przemyśla oraz pójdziemy na spacer na Kopiec Tatarski - niewielkie wzniesienie z którego roztacza się przepiękna rozległa panorama.
Następnie przejedziemy do Krasiczyna - niewielkiej miejscowość słynącej z pięknego, renesansowego zamku zbudowanego na bazie czworokąta z czterema basztami. Zamek otacza piękny park. Zwiedzimy zamek z przewodnikiem i pospacerujemy po ogrodzie.
Następnie wrócimy do ośrodka na odpoczynek, obiadokolację i nocleg
3

DZIEŃ: RZESZÓW

Po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka i przejedziemy do Rzeszowa.
Pójdziemy na spacer po mieście z pilotem. Zobaczymy m.in. (z zewnątrz): Rynek, Ratusz, Pomnik T. Nalepy, Fontannę multimedialną, Zamek Lubomirskich, Letni Pałac Lubomirskich, Bazylikę Wniebowzięcia N.M.P. i inne
Muzeum Dobranocek - to jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. Zwiedzanie z przewodnikiem
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 14:00
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 18:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena są  przykładowe, przygotowane dla szkół w promieniu do 400 km od Przemyśla. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 60 zł
(Łańcut (zamek, wozownia, park) 24 zł, Muzeum klasztorne w leżajsku 15 zł, Zamek w Krasiczynie + park 12 zł, Zamek Przemyski 5 zł, Muzeum dobranocek 4 zł) Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 200 km od Wisły. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register