logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Ziemia Kaszubska 3 dni

Wycieczka w mało znaną, tajemniczą kaszubską krainę.

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Kraina ta intryguje turystów nie tylko pięknem krajobrazu, ale wciąż żywymi tradycjami, językiem i kulturą. Ze względu na centralne położenie oraz dbałość mieszkańców o zachowanie i promocję kaszubskiej kultury miasteczko Kartuzy jest określane mianem stolicy Kaszub.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Kościeżyna  leży w południowej części Pojezierza Kaszubskiego, na wysokości 150 m nad poziomem morza. Otoczone jest przez jeziora Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Dzięki walorom krajobrazowym miasto jest popularnym centrum turystycznym. Zobaczymy podczas spaceru: Pieta Kościerska w kaplicy sióstr niepokalanek, Kościół farny z  cudownym obrazem Matki Boskiej Kościerskiej, pomnik Józefa Wybickiego, pomnik Remusa na Rynku, gmach Sądu Rejonowego, budynek poczty i budynek dworca przy ul. Dworcowej.

Muzeum Kolejnictwa, dawny Skansen Parowozownia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Otwarcie skansenu nastąpiło w listopadzie 1992. Odwiedzający parowozownię mają do zwiedzania: prostokątną, przelotową halę na cztery parowozy, sale wystawowe i ekspozycje dawnych lokomotyw, wagonów, urządzeń torowych na wolnym powietrzu. W pomieszczeniach muzeum odnaleźć można niespotykane już narzędzia, maszyny, elementy starych mechanizmów, uzupełnione zbiorami dokumentów, pamiątek i modeli.

Muzeum Hymnu Narodowego, Mazurek Dąbrowskiego to szczególna pieśń dla każdego Polaka. Od czasów powstania we włoskim miasteczku Reggio’nell Emilia do dnia dzisiejszego towarzyszy nam w najważniejszych chwilach. Orzeł Biały, barwy narodowe oraz hymn przetrwały liczne burze dziejowe, w tym liczne wojny, okres zaborów i próby wynarodowienia Polaków. Są niezwykle istotną częścią naszej kultury i stanowią podstawę naszej tożsamości narodowej.

Skansen w Szymbarku tutaj największym zainteresowaniem cieszą się jednak takie obiekty jak: Dom do góry nogami – symbol obalenia komunizmu, najdłuższa deska świata – 36 m i 83 cm, Dom Sybiraka – przywieziony spod Irkucka, 200 letnia tokarka do wyrobu szprych do kół wozów czy dentystyczny przyrząd do wiercenia zębów sprzed 150 lat. Na terenie skansenu znajduje się także bunkier Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.

Kaszubski Park Etnograficzny w miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Zgromadzono tutaj  stare , zabytkowe chałupy, dwory, szkołę, karczmę, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze.

Wieżyca, tutaj znajduje się wieża widokowa im. Jana Pawła II. Żeby na nią wejść trzeba pokonać 182 schody. Ze szczytu wieży rozciąga się piękny widok na kaszubskie lasy, jeziora i Mierzeję Helską.

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w Kartuzach lub w okolicach. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 600 km od Kartuz

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Kościerzyna, Będomin

Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano. Zabieramy ze sobą prowiant, wygodne ubrania i obuwie oraz dobry humor.
Najpierw zwiedzimy z pilotem Kościerzynę, a w niej słynne Muzeum Kolejnictwa.
W Będominie zobaczymy bardzo ważne dla Polaków  Muzeum Hymnu Narodowego.
Następnie pojedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
2

DZIEŃ: Szymbark, Kartuzy, Wdzydze Kiszewskie

Po śniadaniu pojedziemy do Szymbarku, gdzie zwiedzimy bardzo ciekawy Skansen Budownictwa Drewnianego. Zobaczymy Dom do Góry Nogami, Najdłuższą Deskę, Dom Sybiraka oraz bunkier Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
Następnie pospacerujemy po pięknych Kartuzach.
W miejscowości Wdzydze Kiszewskie zwiedzimy Kaszubski Park Etnograficzny prezentujący obiekty architektury ludowej z obszaru całych Kaszub.
Po zwiedzaniu przejedziemy do ośrodka na wcześniejszą obiadokolację. Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy i  nocleg.
3

DZIEŃ: Wieżyca

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z ośrodka pojedziemy do Wieżycy.
Wejdziemy na wieżę widokową, trzeba będzie pokonać 182 schody, ale piękny widok na całą okolicę zamortyzuje ten trud.
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest z myślą o uczniach w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Kaszub, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub wypełnić formularz obok.  Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasy

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów ok. 40 zł:
Muzeum Kolejnictwa 10 zł, Muzeum Hymnu Narodowego 5 zł, Skansen w Szymbarku 5 zł, Park Etnograficzny 12 zł, Wieżyca 5 zł
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie.
Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena i program dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 600 km od Kartuz. Jeżeli szkoła leży bliżej/ dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :
Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy: 3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł).
System słuchawkowy : 10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.  
You don't have permission to register