logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Dwudniowa wycieczka szkolna do Zatorlandu i  Krakowa

Ogromne Owady, Luna Park, Mitologia i szaleństwo na trampolinach. W Krakowie odkryjecie tajemnice  legend o Lajkoniku, Smoku Wawelskim czy Żółtej Ciżemce.

Podróż w czasie jest możliwa, pojedźcie z nami a przekonacie się! 

ZATORLAND jest parkiem, w którym spotkamy się z prehistorią. Znajduje się tu największy w środkowej Europie Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów gdzie spotkamy owady ogromnych rozmiarów, Park Mitologii oraz Lunapark z karuzelami kolejkami i trampolinami. Dzień spędzony w Zatorlandzie będzie niezwykły i każde dziecko wróci do domu pełne niezapomnianych wrażeń. Wizyta w parku będzie fajnym pomysłem na spędzenie weekendu w ciekawy sposób. Poszukiwanie ponad setki prehistorycznych stworzeń, skrytych między drzewami będzie niezłą gratką dla małych odkrywców rządnych wiedzy. W Parku Mitologii, dzieciaki zapoznają się z greckimi mitami oraz wypłyną w rejs tramwajem wodnym a w Parku Owadów poznają z bliska 16 ogromnych stworzeń które w powiększeniu robią niesamowite wrażenie. Aby odetchnąć od nauki będzie można pobawić się w Lunaparku. Podczas wycieczki przewidziano również lunch dla uczestników.

 

KRAKÓW to jedno z najstarszych miast w Polsce, gdzie wspaniała historia łączy się ze współczesnością. Piękne stare miasto, pełne tajemnic i legend intryguje i zachęca do ich odkrywania. Za każdym rogiem, w każdej kamienicy kryją się opowieści do odkrycia.

Młodsze dzieci będą zwiedzać  Kraków Śladami Legend co będzie niezapomnianą przygodą. Spacer Drogą Królewską oraz wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego – to jedne z wielu atrakcji, dzięki którym dzieci poczują się jak księżniczki lub rycerze. W Smoczej Jamie odkryją Legendę o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Maszerując dalej na Rynek zobaczą Zaczarowane Gołębie obsiadające płytę Rynku. Dlaczego są zaczarowane? To temat kolejnej  Legendy Krakowskiej. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki który kryje w swej historii dwie legendy – o Żółtej Ciżemce i  Wieżach . Stoiska kuszą pamiątkami z Lajkonikiem– dlaczego jest symbolem Krakowa.Legenda głosi że… na pewno dowiecie się na wycieczce.

Uczestnicy wycieczki zobaczą również niezwykłą, interaktywną wystawę w Podziemiach Rynku Głównego. Akceptujemy płatność poprzez bon turystyczny 500+.  Ta wycieczka jest dla świetnej zabawy, będzie głośno i ekscytująco.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka  stworzona z myślą o rządnych przygód dzieciach oraz młodzieży . 

 

 

Zobaczcie co nas czeka!

 

2 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  8:00  wyjazd spod szkoły w promieniu do 120 km od Zatoru

 • Data powrotu

  kl
 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka i lekka kurtka, parasol
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Wyżywienie wg programu
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

Dzień: Zatorland

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie uzgodnionej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę i wyruszymy do Krainy Marzeń . Całodzienna zabawa w  Parku Ruchomych Dinozaurów,  Parku Owadów, Parku Mitologii, Seans w kinie 5D Extreme, zwiedzanie domu do góry nogami. Możliwość wielokrotnego skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku – kolejki, karuzele, trampoliny itp. (z wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monet i żetonów, np. automatyczne bujaki, strzelnica itp.)   Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Zwiedzanie Krakowa Śladami Legend

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Krakowa pod Wzgórze Wawelskie, gdzie przejdziemy pod pomnik Smoka Wawelskiego i wysłuchamy legendę o szewcu Dratewce oraz wejdziemy do Smoczej Jamy. Następnie przejdziemy na dziedziniec Zamku – obejrzymy zamek z zewnątrz i wejdziemy do Katedry – miejsca koronacji naszych królów. Następnie przejdziemy Szlakiem Królewskim / ulicą Grocką/ do centrum, gdzie  pilot zabierze uczestników na spacer po mieście w poszukiwaniu legend. Zobaczymy Rynek Główny z Zaczarowanymi Gołębiami, Kościół Mariacki z Tajemnicą Żółtej Ciżemki , Sukiennice gdzie dowiemy się o historii Lajkonika.
W okolicach Rynku zjemy czas na posiłek i zejdziemy do Podziemi Rynku – niezwykle ciekawej, interaktywnej wystawy. Kierując się do autokaru przejdziemy przez Bramę Floriańską, dojdziemy do Barbakanu wysłuchując ciekawej legendy o obronie Krakowa.
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00. Czas przejazdu do Katowic ok. 1,5h, do Tarnowskich Gór ok 2 h .  

Przeczytaj Przed Podróżą

WAŻNE DOKUMENTY - Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy jaką podpisuje nauczyciel w imieniu rodziców. Szczególnie należy zwrócić uwagę na warunki płatności i rezygnacji z wycieczki. Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji, szczegóły w ważnych dokumentach.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Krakowa, Zatoru czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Gwarancja ubezpieczeniowa
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 85 zł
Bilet wstępu do Smoczej Jamy, bilet wstępu do 3 parków,  Podziemii Rynku,   przewodnik w Podziemiach Rynku

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w Zatorlandzie:
19 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register