logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Wrocław 2 dni

Wrocławski świat zachwyci każdego

Wrocław to niesamowite miasto przyciągające turystów swoimi niezliczonymi atrakcjami. Przede wszystkim jest to miasto krasnali, które można spotkać na każdym kroku i ciągle przybywa nowych! Ponadto Wrocław zwany jest Polską Wenecją lub miastem stu mostów ponieważ jest tu ponad 130 mostów i kładek, w tym najdłuższy i najwyższy w Polsce most Rędziński. Niebywała uroda miasta i ciekawe atrakcje sprawią, że ta wycieczka szkolna będzie niezapomniana.

WROCŁAW – to administracyjna, ekonomiczna i kulturalna stolica dolnego Śląska i bezsprzecznie najbardziej atrakcyjne miasto regionu. Z uwagi na fakt, że przez Wrocław przepływa Odra wraz z czterema głównymi dopływami oraz swoimi licznymi odnogami, nazywane jest miastem stu mostów. Wszystkich mostów oraz kładek jest przeszło 130! Łączą one brzegi wszystkich 12 wysp, które również są ciekawą atrakcją.

Oczywiście wycieczka szkolna nie miałaby sensu bez zwiedzania z przewodnikiem. Dla nas jest to bezsprzecznie podstawowy punkt programu. Opowieści, ciekawostki i rzetelne przekazanie wiedzy przez licencjonowanego przewodnika miejskiego to bez wątpienia konieczność. Z przewodnikiem zobaczymy m.in. Stare Miasto, Rynek i Ratusz, Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny, Plac Solny, Pałac Królewski, Opera Wrocławska, Wzgórze Liebicha, Promenada Staromiejska, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kościół im. Jezus, Iglicę oraz Ostrów Tumski.

Podsumowując Wrocław jest miastem atrakcyjnym turystycznie. To miasto tolerancji i wielu wyznań. Wielokulturowy, otwarty na nowe idee i wyzwania słynie z gościnności a jego życie kulturalne i naukowe fascynuje i przyciąga.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Wrocławskie ZOO to najstarszy i z pewnością jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce, posiadający najbogatszą kolekcję zwierząt. Żyje tu około 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli przeszło tysiąca gatunków! Największą atrakcją ZOO to Afrykarium – oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd.

HYDROPOLIS jest to bardzo nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. Godne uwagi jest, że mieści się w dawnym podziemnym zbiorniku wody w związku z tym jest świetnym przykładem jak można zagospodarować stare obiekty przemysłowe. Podczas zwiedzania dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat wody bez której nie byłoby życia na ziemi.

KOLOROWE PODWÓRKO jest jedną z mniej popularnych atrakcji ponieważ nie każdy turysta wie o tym niezwykłym podwórku. Wchodząc w bramę przy ulicy Roosvelta przeniesiemy się w niezwykły kolorowy świat. Jest tu podwórko, które wyróżnia się na tle szarych kamienic. Dzieło stworzyli artyści i mieszkańcy aby zmienić swoje brzydkie i ponure podwórko w bajecznie kolorowy świat. Ściany podwórka zdobią kolorowe murale przedstawiające mieszkańców, zwierzęta i rośliny a wokół ustawione są rzeźby. Na uwagę zasługuje fakt, że mieszkańcy są zawsze uśmiechnięci i chętnie opowiadają turystom jak powstawał, jak sami określają „niemural”.

Muzeum gry i komputery minionej epoki  to świetne muzeum z pewnością zaciekawi każdego. Nauczyciele będą mieli okazję przypomnieć sobie czasy swojego dzieciństwa i młodości a uczniowie zobaczą z jakich komputerów i gier korzystali ich rodzice. Będzie to wyjątkowa lekcja, ponieważ ze wszystkich sprzętów będzie można swobodnie korzystać.

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej we Wrocławiu lub w okolicach. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

2 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Wrocławia

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Wrocław z przewodnikiem, Hydropolis

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.  
Do Wrocławia przyjedziemy około godziny 12:00
Wysiądziemy w centrum i po spotkaniu z przewodnikiem zaczniemy zwiedzanie.
Zobaczymy m.in. Rynek i Ratusz, Plac Solny, Iglicę, wyjdziemy na Mostek Pokutnic - punkt widokowy w centrum, Pałac Królewski, Operę Wrocławską, Wzgórze Liebicha, Promenadę Staromiejską, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kościół im. Jezus, Ostrów Tumski oraz zobaczymy kolorowe podwórko przy ul. Roosvelta.
Podczas zwiedzania będzie trochę czasu na zakup pamiątek i ewentualnych przekąsek.
Następnie odwiedzimy Hydropolis - nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. Zwiedzanie centrum z przewodnikiem.
Następnie pojedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
2

DZIEŃ: ZOO i Afrykarium, Muzeum Gry lub Stadion

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, pojedziemy do zoo, które ma najbogatszy zbiór zwierząt w Polsce. Zobaczymy też piękne oceanarium w którym mieszkają afrykańskie zwierzęta. Będziemy mogli zobaczyć podwodny świat przechodząc przez tunel znajdujący się pod wodą.
Następnie atrakcje do wyboru:
a. Muzeum Gry. Uczniowie będą zachwyceni mając okazję pograć w gry, w które grali ich rodzice oraz zobaczyć na żywo komputery jakich używano w latach '70-'90.
b. zwiedzimy Wrocławski Stadion zwiedzanie przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych stadionu, wejście na trybuny D,   Dodatkowo na stadionie możliwość rezerwacji zabawy w  w GoJUMP lub wyścigi gokardami / dod.płatne
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 16:00.
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 20:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest przeznaczona dla uczniów w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena  jest przykładowy, nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy. Cena została wyliczona dla szkół położonych w promieniu 300 km od Wrocławia. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wrocławia czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.  

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, przewodnika w Hydropolis, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok.  106 zł   Mostek pokutnic 8 zł, ZOO + Afrykarium – 50 zł, Muzeum Gry 23 zł lub Stadion ok. 15 zł, Hydropolis 26 zł

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register