logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Jednodniowa wycieczka szkolna do  Wisły i okolic

Ciekawa historia i piękne widoki czekają 

Wycieczka szkolna do regionu bardzo atrakcyjnego turystycznie. Beskidy to góry dla każdego – nie wysokie, łatwe szlaki i przepiękne krajobrazy a pomiędzy wciśnięte urokliwe miasteczka.

BESKID ŚLĄSKI to niezwykle popularne pasmo górskie leżące w zachodniej części polskich Beskidów. Najwyższe szczyty to Skrzyczne 1257 m npm – w pobliżu Szczyrku, oraz Barania Góra 1220 m npm – z podnóża której wypływa rzeka Wisła.

Beskid Śląski to obszar świetnie przygotowany dla turystów. Zarówno w lecie jak i w zimie nikt nie będzie się tutaj nudził. Znajdują się tu urokliwe turystyczne miejscowości takie jak Wisła, Ustroń czy Koniaków oraz wspaniałe szlaki górskie. Dla tych, co nie mogą lub nie lubią górskich wycieczek są koleje linowe m.in. na Czantorię czy Szyndzielnię. Zarówno na dzieci, młodzież jak i dorosłych czeka tu masa atrakcji.

Mamy zaszczyt zaproponować Wam, abyście zobaczyli z nami przepiękną Perłę Beskidu Śląskiego. Słynie ona z malowniczych krajobrazów, bogatej historii a także znamienitych postaci takich Adam Małysz- zapraszamy do Wisły.

 

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 150 km od Wisły

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty, kurtka
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie odpowiednie do pogody. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.  
Do Wisły przyjedziemy około godziny 10:00-11:00
2

PROGRAM: WISŁA, MUZEUM BESKIDZKIE, USTROŃ CZANTORIA

Wysiadamy w centrum.

Wisła, spacer po mieście z pilotem, zwiedzanie z zewnątrz: deptak, Aleja Gwiazd Sportu, czekoladowy pomnik Adama Małysza w Domu Zdrojowym, dalej spacer Bulwarem Księżycowym, amfiteatr z pomnikiem prof. Stanisława Hadyny, Galeria „U Niedźwiedzia” z ciekawymi wyrobami ludowych twórców, zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego, oglądanie czekoladowego pomnika Małysza, skocznia Małysza na Malince - bardzo nowoczesny obiekt i dość nietypowy, przebiega ona tuż nad główną drogą, tak, że przez skocznię przejeżdża się jak przez tunel. Zamek Prezydencki z zewnątrz.

Podczas zwiedzania, możliwość przerwy na lunch - płatny dodatkowo.
Następnie wjedziemy kolejką krzesełkową o długości 1640 m. na Czantorię o wysokości 995 m.n.p.m. Z jej szczytu będziemy mogli zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę Beskidu Śląskiego.  Latem jest tu wspaniała górska plaża z bezpłatnymi leżakami, tor saneczkowy i sokolarnią.
3

POWRÓT:

Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 17:00.
Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników ( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena  jest przykładowa i nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy. Oferta została skalkulowana dla szkół mieszczących się do 150 km od Wisły. W zależności od terminu, liczebności grupy, wybranych atrakcji i ich dostępności cena może być inna. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wisły lub okolic czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców. Możemy również na życzenie dodać wędrówkę górską zamiast zwiedzania miasta. Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG TFP  ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika w Muzeum Beskidzkim, bilety na przejazd koleją na Czantorię, bilety do Muzeum Beskidzkiego.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Sokolarnia: Bilet ulgowy dla dzieci od 3 do 15 lat - 5,00  zł Wieża widokowa po stronie czeskiej (pół godziny spaceru) uczniowie powyżej 12 lat: 4,50 zł
dzieci od 4 do 12 lat: 2,5 zł  
Lunch w drodze powrotnej :  20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register