logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wieliczka – urocze miasteczko ze wspaniałą kopalnią

Zwiedzanie kopalni, które zaciekawi zarówno młodszych jak i starszych uczniów.   

Czy wiesz, że Kopalnia Soli Wieliczka jest tak wielka, że zwiedzamy tylko 2% solnych labiryntów? Jaki związek ma święta Kinga z Kopalnią w Wieliczce? Ile schodów jest w kopalni? Jak wygląda praca górnika? Ta wycieczka szkolna będzie najlepszym sposobem aby poznać odpowiedzi na te jak również inne pytania związane z Wieliczką.

 

 

Wieliczka znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa. Słynie przede wszystkim ze soli, którą wydobywa się tu od wieków. Kopalnia jest dzisiaj bardzo znaczącą atrakcją turystyczną i przyciąga turystów z całego świata. Godnym uwagi jest fakt iż mimo że kopalnia jest udostępniania dla zwiedzających to w kopalni nadal wydobywa się i przetwarza sól. W Kopalni Soli uczniowie poznają opowieść o pierścieniu św. Kingi i zobaczą jej niezwykle okazałą kaplicę. Na trasie zwiedzania znajdują się słone jeziora oraz rzeźby wykute w soli przez górników. Na trasie górniczej uczniowie przekonają się na własnej skórze jak wygląda praca górnika.

Kopalnia Soli z pewnością będzie najlepszą atrakcją wycieczki. Jeśli pojadą razem uczniowie z różnych klas, to grupę podzielimy pod względem wieku. Podczas gdy młodsza grupa będzie zwiedzać kopalnię trasą turystyczną, na której znajduje się m.in. przepiękna kaplica św. Kingi, starsi uczniowie zamienią się w górników i z kaskami oraz latarkami udadzą się na zwiedzanie trasy górniczej, gdzie poznają tajniki pracy górników i przeżyją niesamowitą przygodę.

Wycieczka szkolna do tej pięknej kopalni wydaje się rewelacyjnym pomysłem na każdą porę roku. W Wieliczce nie ma znaczenia pogoda. Tu stale panuje ta sama temperatura i wspaniała atmosfera a wyjazd z kolegami i koleżankami z klasy będzie niezapomniany. Wybierając inne miejsce, wyjazd będzie udany tylko podczas ładnej pogody.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas zwiedzania zostaną podzieleni według wieku. Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku szkolnym.

  8:00 dowolna szkoła w promieniu ok 200 km od Wieliczki

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka, kurtka
 • Cena zawiera

  Animacje w czasie podróży
  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg ustaleń nauczyciela.
Zabieramy ze sobą, napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz ciepłe ubranie ponieważ w kopalni panuje niska temperatura. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.
 
2

PROGRAM: Wieliczka - kopalnia soli

Przyjazd do Wieliczki około godz. 10:00. Grupa zostanie podzielona według wieku. Rozpoczniemy zwiedzanie Kopalni Soli.
Młodsza grupa pójdzie trasą turystyczną. Zobaczymy komory wykute w soli, słone jeziora, rzeźby z soli, oraz Kaplicę Św. Kingi. Trzeba przygotować się na spacer po krętych korytarzach i 800 schodów do pokonania. Dodatkowo zwiedzimy trasę Muzeum Żup Krakowskich znajdujące się na poziomie III.
Starsza grupa pójdzie trasą górniczą. Zwiedzanie będzie się odbywać w mniejszych grupach, od 10 r.ż. Przed wejściem na trasę odbędzie się szkolenie dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie dostaną kombinezony ochronne, kaski i latarki. Koniecznie trzeba mieć nieprzemakalne buty i wygodne, ciepłe ubranie. Podczas zwiedzania uczestnicy dostaną górnicze zadania do zrobienia, a ich wykonanie oceni przodowy - górnik przewodnik. Świetna zabawa dla każdego gwarantowana.
Po zwiedzaniu pilot zabierze uczestników na spacer po mieście Wieliczce.
3

POWRÓT:

Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00.
Powrót pod szkołę w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku. Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli) . W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa dla szkół w odległości do 200 km od Wieliczki, nie jest ofertą w rozumieniu ustawy. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wieliczki czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG i TFP ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po kopalni, bilety wstępu do Kopalni Soli, spacer po mieście z pilotem

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register