logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka szkolna  do Wiednia

Zobacz z nami jedną z piękniejszych europejskich stolic – Wiedeń.

Wiedeń, stolica Austrii, to wspaniałe historyczne zabytki,  pyszna kawa, Sachertorte, diabelski młyn na Praterze,  walc i piękny, modry Dunaj. To miasto muzyki i przede wszystkim prawdziwy raj dla miłośników kultury i sztuki. Jego historyczne centrum zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Architektura Wiednia zadziwia lekkością i subtelnością. Miasto słynie też z wysokiego standardu życia, a spośród ponad 100 metropolii zwyciężyło w rankingu „10 najbardziej zielonych miast na świecie” 2020″. Na naszej wycieczce zaliczymy „Wiedeń w pigułce”, ponieważ nawet tydzień to byłoby za mało, żeby zapoznać się z większością zabytków.

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami na wycieczce szkolnej:

Schönbrunn – to wspaniały wiedeński pałac, letnia rezydencja cesarzowej Sisi. Jest dla Wiednia tym, czym Wersal dla Paryża lub Pałac Buckingham dla Londynu. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in.: Wielką Galerię, Salon Lustrzany, gdzie koncertował młody Mozart, Pokój Milionowy, oraz pokoje Franciszka i Sisi. Oprócz tego zobaczymy słynne ogrody z labiryntem Irrgarten i glorietą, z której roztacza się piękny widok na cały kompleks.

Katedra św. Szczepana ( Stephansdom) to symbol Wiednia, najczęściej fotografowany punkt miasta. Ta gotycka budowla to z pewnością jeden z z najstarszych i najpiękniejszych austriackich kościołów.

Hofburg, pałac austriackich władców. Jest cały czas rozbudowywany, przez co reprezentuje różne style architektury, od gotyku, po barok, aż do klasycyzmu. Dzisiaj w pałacu mieszka prezydent Austrii.

Hundertwasserhaus to niewątpliwie słynna architektoniczna atrakcja Wiednia. Dom zaprojektował Friedensreich Hundertwasser. Zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok turystów. Ponad 200 drzew i krzewów na balkonach i tarasach na dachu czyni z Hundertwasserhaus zieloną oazę w środku miasta.

Wzgórze Kahlenberg, wyjedziemy na wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Zobaczymy kościół św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, prowadzony przez polskich zakonników. Szczyt, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznemu masztowi radiowo-telewizyjnemu.

Prater to duży, położony blisko centrum, na 600 ha całodobowy park z zabytkowymi atrakcjami. To zielona oaza Wiednia, park relaksu i wypoczynku. Tutaj przejedziemy się ogromnym diabelskim młynem z 1897 roku i będziemy podziwiać panoramę miasta z innej perspektywy. Prater będzie ciekawym urozmaiceniem  zwiedzania miasta.

Dom morza, to następna atrakcja Wiednia, największe akwarium wodne  Austrii. W zbiorniku o pojemności 300.000 litrów można podziwiać rekiny, płaszczki, żółwie wodne, krokodyle, węże, wiele gatunków ryb,  oraz inne morskie stworzenia. Na parterze jest dziesięciometrowy tunel do obserwacji ryb, a na dachu jest restauracja, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Wiedeń.

Muzeum Historii Naturalnej, na zakończenie możemy zwiedzić muzeum, gdzie znajdują się jedne z największych na świecie zbiorów przyrodniczych. Kolekcję ufundował cesarz Franciszek Lotaryński. Dzisiaj została rozbudowana do ponad 25 milionów sztuk.

ZOO, wiedeński Ogród Zoologiczny znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jeden z najstarszych tego typu ogrodów na świecie. Posiada niesamowitą kolekcję zwierząt. Może pochwalić się  pandą wielką, niezwykle rzadką w ogrodach zoologicznych, poza tym wieloma gatunkami niedźwiedzi, są również tygrysy, lwy, inne kotowate, żyrafy, pingwiny, hipopotamy czy nietoperze. Idąc szklanym tunelem można podziwiać morskie zwierzęta.

 

Zakwaterowanie: 

jeden z hoteli 3*, lub hosteli, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Wiednia   ok . 350 km

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: WIEDEŃ - MUZEUM HISTORII NATURALNEJ

Wyjazd na wycieczkę rano, przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: objazd Ringiem - wielką obwodnicą, Opera, Ratusz, Parlament, Kościół Wotywny, Plac Marii Teresy, Hundertwasserhaus, i wiele innych atrakcji. Potem zwiedzimy Muzeum Historii Naturalnej z jednymi z największych zbiorów przyrodniczych na świecie.
Przejazd do hotelu/hostelu, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: WIEDEŃ - KAHLENBERG - DOM MORZA

Po śniadaniu wyjedziemy na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Zobaczymy Kościół św. Józefa, a z tarasu widokowego będziemy podziwiać piękną panoramę miasta. Czas w centrum na zakup pamiątek.
Zobaczymy też następną atrakcję miasta - Dom Morza. Można tutaj podziwiać ponad 10000 różnych gatunków zwierząt.  
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ: WIEDEŃ - ZOO - SCHONBRUNN

Po śniadaniu będziemy zwiedzać wiedeński Ogród Zoologiczny, jeden z najstarszych na świecie. Zobaczymy niesamowitą, bogatą kolekcję zwierząt.
Ostatni punkt zwiedzania Wiednia to Schonbrunn, wspaniały pałac, letnia rezydencja cesarzowej Sisi.
Po południu wyjedziemy w drogę powrotną. Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport, lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient.
  Przed podpisaniem umowy prosimy o zapoznanie się z : warunkami uczestnictwa, wzorem umowy, gwarancję ubezpieczeniową      
     
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Wiedniu, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Wiedniu, ubezpieczenie KL + NNW, opłatę na TFP I TFG.
Dopłaty obowiązkowe:
bilety wstępu: Schonbrunn, ZOO, Dom Morza - ok. 27€  
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
 
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register