logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Warszawy 3 dni

Stolica czeka na poznanie

Jak tu nie znać stolicy Naszej ukochanej Polski? Poznać Warszawę to „must be” każdego ucznia. Starówka, Zamek Królewski, Łazienki czy też Warszawska Syrenka to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekają na nas w tym ogromnym mieście. Godne uwagi jest, że oprócz zwiedzania Warszawy, czeka nas niezapomniana podróż do świata nauki, eksperymentów i obserwacji w centrum nauki Kopernik ale nie tylko… Przekonaj się sam jakie jeszcze atrakcje czekają!

WARSZAWA – stolica Polski i największe miasto, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka. Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Miasto, w którym 1/4 obszaru zajmują tereny zielone a obok nich kontrastujące wysokie drapacze chmur. Warszawa jest miastem, które się kocha lub nienawidzi. Wybierzcie się z nami na wycieczkę szkolną i sprawdźcie sami do której grupy będziecie należeć. Poczujcie niesamowity klimat wielkiego miasta w ulubionym gronie kolegów i koleżanek z klasy oraz przeżyjcie niezapomniane wrażenia. Każdy uczeń powinien poznać stolicę swojego Państwa.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

PAŁAC KULTURY I NAUKI to drugi co do wielkości budynek w Polsce. Z jego tarasu widokowego znajdującego się na trzydziestym piętrze zobaczymy wspaniałą panoramę miasta. Budynek powstał przeszło 65 lat temu jako „dar Narodu Radzieckiego dla Polaków”. Zarówno pieniądze na budowę jak i robotnicy pracujący przy budowie, pochodzili ze Związku Radzieckiego. Jedni uważają Pałac za Radziecki „bubel” a inni za cud architektury. A czy Wam się spodoba? Przekonajcie się sami!

Łazienki Królewskie to bez wątpienia najbardziej urokliwy ogród w Warszawie. Ogromny zielony teren w centrum miasta, ma powierzchnię ponad 100 boisk piłkarskich! Nazwa parku pochodzi od barokowego pawilonu łaźni, który później został przebudowany na Pałac na Wodzie. W Łazienkach znajduje się wiele budynków o ciekawej architekturze, rzeźby i pomniki w tym jeden z bardziej znanych pomnik Fryderyka Chopina siedzącego pod wierzbą.

Stacja Muzeum  jest prawdopodobnie jednym z ciekawszych muzeów w stolicy.  W zbiorach muzeum znajdują się cuda techniki kolejowej, niegdyś jeszcze spotykane na polskich torach. Zobaczymy tu m.in. jedyny zachowany w Polsce pociąg pancerny z wyjątkowym wagonem artyleryjskim czy też wagon salonowy tzw. salonka Bieruta, którym jeździły najważniejsze osoby w państwie. Oczywiście oprócz potężnych pociągów zobaczymy także ogromny zbiór pamiątek kolejowych takich jak mapy kolejowe, mundury, modele pociągów i wiele innych.

Centrum Kopernik z pewnością jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Warszawie. Nowoczesne i interaktywne centrum, gdzie wiedzę zdobywa się przez doświadczenia „na własnej skórze”. W Koperniku naukę poznaje się w ciekawy i przystępny sposób. Tutaj z pewnością nikt nie będzie się nudził a wiedza będzie przyswajana łatwo zarówno przez młodsze jak i starsze dzieci. Bezsprzecznie będzie to idealna wycieczka szkolna, ponieważ oprócz świetnej zabawy i integracji będzie też nauka. Uczniowie będą mieć ciekawą lekcje o świecie, człowieku i zjawiskach fizycznych, w związku z tym będzie to dużą pomocą zarówno dla nich jak i nauczycieli. Dla nauczycieli łatwiejsze stanie się prowadzenie zajęć w szkole dlatego, że dzieci zdobędą niezbędne doświadczenie, które w rezultacie połączą z teorią już w szkole.

Stadion Narodowy  został zbudowany w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia, przed odbywającymi się w Polsce piłkarskimi Mistrzostwami Europy EURO 2012. Stadion jest bardzo nowoczesny, ma ładną bryłę w barwach narodowych. Można go zwiedzać różnymi trasami, my proponujemy zwiedzanie trasą: „Poczuj się jak VIP”. Podczas zwiedzania zobaczymy: trybunę dolną, strefę zawodniczą, szatnię Reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, salę kinową gdzie odbywają się konferencje polskiej drużyny narodowej, centrum prasowe, płytę boiska, Biznes Klub, kaplicę wielowyznaniową, sektor V (VIP), 2 lub 3 najbardziej prestiżowe loże VIP (Platynowa/ Kryształowa/ Biała) oraz wejdziemy na Punkt Widokowy.

Muzeum Powstania Warszawskiego  powstało jako hołd Warszawiaków dla Powstańców, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. Bezsprzecznie jest najbardziej obleganym muzeum w Warszawie. Świetnie przygotowana interaktywna wystawa zaciekawi każdego ucznia, nawet tego najmłodszego. Zwiedzając muzeum odnosi się wrażenie jakby szło się ulicami zniszczonej Warszawy co niewątpliwie jest niezwykłym odczuciem.

 

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

 

 

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 320 km od Warszawy

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.  
Do Warszawy przyjedziemy około godziny 12:00-13:00
Wysiądziemy w centrum i po spotkaniu z przewodnikiem zaczniemy zwiedzanie.
Zobaczymy m.in. starówkę, zamek królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Katedrę Św. Jana, Warszawską Syrenkę, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pałac prezydencki i inne.
Następnie obejrzymy zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy z Pałacu Kultury i Nauki.
Po dniu pełnym wrażeń, pojedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
2

DZIEŃ: Stacja Muzeum, Łazienki, Centrum Nauki Kopernik

Po śniadaniu, odwiedzimy Stację Muzeum, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki kolejowe, m.in. pociąg pancerny czy salonka Bieruta. Zwiedzimy wystawę, skansen oraz weźmiemy udział w niezwykłej lekcji muzealnej.
Po zwiedzaniu pojedziemy pooddychać pełną piersią do Łazienek Królewskich. Pospacerujemy z pilotem po przepięknym ogrodzie w centrum miasta.
Następnie wspaniały świat nauki czeka na odkrycie w C.N. Kopernik. Znajduje się tu około 200 stacji doświadczalnych dzięki którym można poznać zjawiska przyrodnicze, postrzeganie świata przez człowieka dzięki zjawiskom fizycznym. Wszystkie eksponaty są niezwykle kształcące i interesujące. W centrum zostaniemy około 3 godziny.
Po zwiedzaniu przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i odpoczynek. Wieczorem czas wolny i nocleg.
3

DZIEŃ: Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy zwiedzać Stadion Narodowy. Poznamy świat piłki nożnej od kulis. Zobaczymy szatnie, płytę boiska i inne części stadionu. Poczujemy się zarówno piłkarzami jak i VIP-owskimi kibicami.
Następnie przeżyjemy chwilę zadumy, do wyboru zwiedzanie:
Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest niezwykle ciekawym muzeum. Przedstawione są w nim wyjątkowo smutne czasy ale każdy powinien odwiedzić to muzeum
Polin- nowoczesne Muzuem Historii Żydów
Wyedukowani, wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 14:00.
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 20:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Warszawy czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Cena zawiera:
przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, przewodnika w Stacji Muzeum, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
Dopłaty obowiązkowe:
Bilety wstępów w kwocie ok. 109 zł   (C.N. Kopernik: 25zł, Pałac Kultury i Nauki: 15 zł, Stacja Muzeum: 9 zł, Stadion narodowy 25 zł, Muzeum Powstania Warszawskiego + audioprzewodnik 35 zł)
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
Lunch w drodze powrotnej:
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :  
NNW 3 zł
od kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł)
System Słuchawkowy :
10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register