logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do Trójmiasta 3 dni

Trójmiasto gdzie można  wracać i wracać… I zawsze was zaskoczy.

Wycieczka szkolna nad Morze Bałtyckie, w okolice Trójmiasta, które obejmuje Gdańsk, Gdynię i Sopot. Miasta te są ulokowane nad wodami Zatoki Gdańskiej i rozwinęły się dzięki morzu, rybołówstwie oraz turystyce. Podczas wycieczki zwiedzimy również cudowny Zamek krzyżacki w Malborku.

Zobacz atrakcje  jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Gdańsk stolica województwa pomorskiego, miasto z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia, która od zawsze przepełniona jest duchem wolności i odwagi. Zwiedzimy z przewodnikiem Traktem Królewskim Główne Miasto, najbardziej znaną, zabytkową część Gdańska. Zobaczymy majestatyczną Bazylikę Mariacką, największą w Europie świątynię zbudowaną z cegły. Następnie Motławę, na której cumują statki turystyczne, kamienice na nabrzeżu i odbudowaną Wyspę Spichrzów oraz Żurawia – największy średniowieczny dźwig portowy Europy. Przejdziemy obok  Fontanny Neptuna, złotej Kamienicy i Dworu Artusa.

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Jeszcze 100 lat temu znajdowała się tutaj niewielka rybacka wieś, a dzisiaj nowoczesne miasto o którym się mówi, że powstało z morza i marzeń. Najbardziej znanym miejscem w Gdyni bez wątpienia jest nadmorski deptak – Skwer Kościuszki, gdzie pełno restauracji, kafejek, lodziarni i straganów. Zobaczymy też słynne, nietypowe gdyńskie ZOO, czyli Oceanarium, które prezentuje zwierzęta wodne z całego świata.  Kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle… wszystko to w oceanarium. Naprawdę warto tutaj zaglądnąć.

Sopot leży pomiędzy Gdynią i Gdańskiem, posiada piękną piaszczystą 5 km plażę. Molo w Sopocie ( długość 511m ) to absolutny ,,must-see”, który przy ładnej pogodzie jak magnes przyciąga licznych spacerowiczów, pomimo, że za wejście trzeba wykupić bilet. Warto odwiedzić w Sopocie pijalnię wód solankowych i przejść się Monciakiem, najlepiej rozpoznawalną ulicą w całym Trójmieście.  Jedna z nowszych atrakcji miasta to kompleks archeologiczny, a w nim pozostałości po najprawdziwszym słowiańskim grodzisku. Należy zobaczyć też słynną Operę Leśną, gdzie debiutowały hity, które do dzisiaj nucimy.

Hel to stare, kaszubskie miasto portowe, ale Hel to również Półwysep Helski. Długi na 34 kilometry, a właściwie mierzeja),  przypominająca w kształcie kosę. U nasady, w okolicy Władysławowa, półwysep jest najwęższy – około 100 metrów – a w okolicy miasta Hel najszerszy – około 3 kilometrów. Zwiedzimy

Malbork zwiedzimy Zamek Krzyżacki, największą ceglaną twierdzę w Europie, symbol potęgi jednego z najbogatszych państw średniowiecza, jego stolicę i rezydencję wielkich mistrzów. Będziemy zwiedzać zamek z przewodnikiem i  oglądać  zamkowe dziedzińce, w piwnice, dormitoria, kaplicę i wiele innych pomieszczeń. Dzięki kilkunastu wystawom na zamku możemy poznać ze szczegółami życie budowniczych i pierwszych mieszkańców warowni – Krzyżaków. Zamek w Malborku podzielony jest na trzy części: Zamek Wysoki, Zamek Średni i Zamek Niski. Łącznie obejmuje powierzchnię 210 tys. m2, co czyni go jednym z największych zamków w Europie.

Zakwaterowanie:

Dom wczasowy lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Trójmiasta. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
młodzież szkolna
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  4:30  dowolna szkoła 600 km od Helu

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty, strój kąpielowy, klapki i ręcznik
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Hel i Fokarium

Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano. Zabieramy ze sobą napoje, kanapki, wygodne obuwie, ubrania oraz dobry humor.   Na początku odwiedzimy  Hel, gdzie zwiedzimy port rybacki i wojenny, Fokarium oraz muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza". Międzyczasie lunch .
Przejazd na miejsce zakwaterowania autokarem  lub godzinny rejs statkiem na Westerplatte ( dod. płatne).  Na kolację będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy, po czym udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: Gdańsk, Gdynia, Sopot

Po śniadaniu, pojedziemy na wycieczkę do Trójmiasta. Spotkamy się z przewodnikiem i razem będziemy zwiedzać Gdańsk, z Westerplatte i Wartownią nr 1, następnie pojedziemy zobaczyć Gdynię z wspaniałym Oceanarium. Na koniec spędzimy trochę czasu w Sopocie spacerując po starówce i  sopockim molo.
Zmęczeni powrócimy do ośrodka aby zjeść obiadokolację i  odpocząć na świeżym powietrzu i skorzystać z infrastruktury ośrodka.
Wieczorem po obiadokolacji udamy się na spoczynek.
3

DZIEŃ: Malbork

Po śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka i pojedziemy do Malborka. Tam z przewodnikiem zwiedzimy wspaniały Zamek Krzyżacki wpisany na listę światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wyjedziemy w drogę powrotną, na trasie będzie możliwość postoju na posiłek. Z wycieczki wrócimy  późnym wieczorem.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest z myślą o  starszych uczniach. Wycieczka jest męcząca, dla klas podstawowych sugerujemy wybór wersji 4 dniowej.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Trójmiasta i okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok.  Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota,  2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasy

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 70 zł:
Bazylika Mariacka - 8 zł, Westerplatte Wartownia nr 1 - 4 zł, Oceanarium 22zł, molo  - 5 zł, Malbork Zamek Krzyżacki - 30 zł
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie.
Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena i program dotyczy wyjazdu ze szkół z okolicy Śląska, jeżeli szkoła leży bliżej/dalej  dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :
Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy: 3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł).
System słuchawkowy : 10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register