logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna do  Torunia i Łódzkiego Orientarium

Poznaj z nami te dwa wspaniałe, pełne atrakcji polskie miasta.

 

Toruń, jedno z najstarszych miast w Polsce. Jego zespół staromiejski jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a toruńską starówkę uznano w 2007 roku za jeden z 7 cudów Polski.

Łódź trzecie pod względem wielkości miasta,  które zostało uznane za jedno z najatrakcyjniejszych polskich miast. Obraz miasta cały czas się zmienia, a ulica Piotrkowska, wizytówka miasta przyciąga rzesze turystów.

Zobaczcie jakie atrakcje zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Toruń, piękny, stary, majestatyczny. Zobaczymy wspaniały Rynek Staromiejski – centralny plac miasta z ratuszem, Dworem Artusa, pomnikiem Mikołaja Kopernika, który był związany z tym miastem. Następnie zobaczymy Aptekę Królewską, kamienice Pod Gwiazdą i Pod Aniołem, pomnik flisaka, kościół św. Ducha, gmach poczty głównej i inne.

Żywe Muzeum Piernika, to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Polsce i w Europie. Najpierw zobaczymy pokaz produkcji pierników. Na zakończenie sami spróbujemy zrobić pierniczki, które po upieczeniu zabierzemy ze   sobą na pamiątkę.

Dom Legend Toruńskich to połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Przeżyjemy podróż do dawnego Torunia, a animatorzy ożywią stare legendy. Pokażą nam walkę na tratwach, poruszanie prawdziwym dzwonem, budowanie „krzywej wieży”, historie królów, rycerzy i złoczyńców podane przez animatorów w przystępny sposób.

Łódź, miasto kontrastów, które intryguje na każdym kroku. Pełne fabryk a jednocześnie bardzo zielone, eklektyczne i awangardowe, nowoczesne. bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Przespacerujemy się słynną ulicą Piotrkowską, by poczuć klimat miasta.

Experymentarium to wspaniałe, godne zobaczenia  centrum nauki. Samodzielnie poznamy i zrozumiemy najbardziej skomplikowane i zawiłe zagadnienia, tutaj nauka nie ma tajemnic. Zmierzymy się z Einsteinem, który wprowadzi nas w świat nauki. Będziemy obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych i chemicznych dostosowanych do naszego wieku.

 

 

Muzeum Kinematografii jako jedyne w Polsce chroni zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Muzeum gromadzi filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.

 

ZOO Miejski Ogród Zoologiczny znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej i jest jednym z 15 istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych. W łódzkim Zoo mieszka blisko 400 gatunków zwierząt z ponad 2300 osobnikami. Zobaczymy wiele ciekawych gatunków zwierząt z całego świata, jak dzikie koty, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny. Zobaczymy też nowo otwarte Orientarium z rekinami, płaszczkami oraz wieloma gatunkami fauny oceanicznej, a także rafy koralowej.

 

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Torunia – Łodzi

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Wyżywienie wg programu
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Toruń, Żywe Muzeum Piernika

Na wycieczkę wyjeżdżamy rano, zabieramy kanapki, napoje, wygodne buty i dobry humor.
Przyjeżdżamy do Torunia, spotykamy się z przewodnikiem i zwiedzamy miasto: od Rynku Staromiejskiego z ratuszem, Dworem Artusa, pomnikiem Mikołaja Kopernika, starymi kamienicami, po gmach poczty głównej.
Następnie odwiedzimy Żywe Muzeum Piernika, to naprawdę świetna atrakcja. Najpierw będzie pokaz produkcji pierników, a potem sami będziemy je wypiekać.
Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg
2

DZIEŃ: Toruńskie Legendy, Łódzkie Experymentarium

Po śniadaniu pojedziemy do Domu Legend Toruńskich, gdzie animatorzy przybliżą nam czasy dawnego Torunia ożywiając stare legendy.
Następnie przejedziemy do Łodzi i zwiedzimy Centrum Nauki Experymentarium. Nauka nie ma tutaj tajemnic, zobaczymy z Profesorem ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne.   Następnie poczujemy klimat Łodzi spacerując z pilotem po słynnym łódzkim deptaku - ulicy Piotrkowskiej.
Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ: Łódzkie ZOO i Orientarium, Muzeum Kinematografii

Po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka i najpierw będziemy zwiedzać wspaniałe łódzkie Zoo prezentujące niemal wszystkie gatunki zwierząt z całego świata a także nową część ZOO - Orientarium.     Następnie zwiedzimy z przewodnikiem bardzo ciekawe Muzeum Kinematografii chroniące zabytki z dziedziny sztuki i kultury filmowej.
Wyjedziemy w drogę powrotną, Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest z myślą o uczniach w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 100 zł:
Żywe muzeum piernika 22 zł, Dom legend 14 zł Experymentarium 24 zł, Muzeum kinematografii 7 zł, ZOO 30 zł
Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena i program dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 300 km od Torunia lub Łodzi. Jeżeli szkoła leży dalej/bliżej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :
Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy: 3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł).
System słuchawkowy : 10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.    
 
You don't have permission to register