logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna  Toruń, Bydgoszcz i Łódź 3 dni

Świat nauki w zasięgu ręki.

Na naszym Szlaku Nauki odwiedzimy także Młyn Wiedzy i pojedziemy do niedaleko położonej Bydgoszczy, którą zwiedzimy z przewodnikiem. Chociaż jest to wycieczka szkolna szlakiem nauki to nie zaszkodzi zażyć świeżego powietrza w tężniach w Ciechocinku. .

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Toruń bezsprzecznie kojarzy się z piernikami ale że z nauką? A jednak! Z Toruniem związany jest Mikołaj Kopernik – znamienity uczony, astronom znany na całym świecie, ponieważ „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”. Zwiedzimy miasto urodzin Wielkiego Astronoma razem z przewodnikiem, który z pewnością przekaże swoją wiedzę w sposób ciekawy i przystępny dla młodych ludzi. Zobaczymy Stare Miasto, Krzywą Wieżę, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, pomnik flisaka, Toruńską katedrę, deptak i wiele innych atrakcji. Ze względu na fakt, że jest to miasto urodzenia Kopernika, wydaje się rzeczą nie do pomyślenia aby pominąć toruńskie planetarium, dlatego odwiedzimy je podczas tej wycieczki szkolnej.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to muzeum, w którym w interesujący sposób można posiąść bardzo ciekawą wiedzę. Muzeum znajduje się w starym Młynie Toruńskim i jest niezwykłym innowacyjnym centrum wiedzy. Wystawa i eksponaty zachęcają do kreatywności i nauki poprzez zabawę, w myśl zasady „dotknij i sprawdź”. Zwiedzający mogą robić eksperymenty i samodzielnie poszukiwać odpowiedzi przeprowadzając doświadczenia na wystawach.

Centrum popularyzacji kosmosu „PLANETARIUM – TORUŃ” jest bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych atrakcji Torunia. W sali planetarium zobaczymy niezwykły seans astronomiczny trwający około 40 minut, podczas którego poznamy tajemnice planet i galaktyk, zobaczymy popularne gwiazdozbiory oraz poznamy budowę Wszechświata. Projekcję uzupełnia opowiadanie narratora oraz muzyka. Oprócz seansu w planetarium zobaczymy wystawę w Bazie Mars#17 w której wcielimy się w astronautów stacjonujących w bazie na Marsie. Będziemy wykonywać różne zadania m.in. takie jak badania gruntu czy naprawy drobnych usterek. Zobaczymy także wystawę Geodium która poświęcona jest naszej planecie. Centralną częścią wystawy jest obracający się model kuli ziemskiej, który jest odpowiednio oświetlony. Przy globusie zamontowane są urządzenia dzięki którym można eksperymentować i szerzyć swoją wiedzę.

Bydgoszcz – Wieża Ciśnień znajdująca się w Bydgoszczy jest oddziałem Muzeum Wodociągów. Ma przeszło 120 lat i stoi w niezwykle atrakcyjnej części miasta a mianowicie w parku na wzgórzu przylegającym do starówki. Na wieży znajduje się taras widokowy z którego rozpościera się wspaniały widok na Bydgoszcz. W Bydgoszczy zobaczymy m.in. Stary Rynek, Katedrę Św. Marcina i Mikołaja, Stary Port ze słynnym „Przechodzącym przez rzekę”, spichrze nad Brdą, średniowieczną kupiecką ulicę Długą, Bydgoską Wenecję – Wyspę Młyńską.

Ciechocinek – Tężnie to unikatowa i z pewnością największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki. Wokół tężni tworzy się słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium

Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi to ośrodek typu discovery center w którym nauka nie ma tajemnic. To przedsięwzięcie, które w pasjonujący sposób objaśnia trudne zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Zagadnienia te stają się proste dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat w okolicach Torunia w standardzie turystycznym **/***. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
młodzież szkolna
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

   

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 450 km od Torunia

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Toruń, Młyn Wiedzy

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 7:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Torunia przyjedziemy około godziny 13:00.
Zwiedzanie zaczniemy od Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj zobaczymy wystawę "O Obrotach" w odniesieniu do dzieła Kopernika, wystawę „Rzeka” obejmującą model rzeki od źródeł po ujście i inne wystawy.
Następnie zwiedzimy Toruń z przewodnikiem, trasą „Średniowieczne Stare Miasto”. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, Krzywą Wieżę, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, pomnik flisaka, Toruńską katedrę, deptak.
Po zwiedzaniu przejedziemy do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ:Planetiarium, Bydgoszcz Wieża Ciśnień

Po śniadaniu, przejedziemy do planetarium gdzie zobaczymy wspaniały seans podczas którego poznamy najbardziej znane gwiazdozbiory oraz zobaczymy wystawy Baza Mars w której poczujemy się jak na Czerwonej Planecie i Geodium - wystawę poświęconą naszej planecie.
Następnie przejedziemy do Bydgoszczy, gdzie zwiedzimy wieżę ciśnień oraz wejdziemy na punkt widokowy.
Spotkamy z przewodnikiem, zwiedzimy: Stary Rynek, Katedrę Św. Marcina i Mikołaja, Stary Port ze słynnym - Przechodzącym przez rzekę, spichrze nad Brdą, średniowieczną kupiecką ulicę Długą, Bydgoską Wenecję, Wyspę Młyńską. 
Powrócimy do ośrodka aby odpocząć na świeżym powietrzu następnie zjemy obiadokolację.  Po posiłku będzie można odpocząć w gronie kolegów i koleżanek a następnie udamy się na nocleg.
3

DZIEŃ: Tężnie, Eksperymentarium

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Ciechocinka. Tam podczas spaceru pooddychamy bogatym w jod powietrzem.
Następnie pojedziemy do Łodzi aby około 13:00 zwiedzić kolejne centrum nauki - Eksperymentarium. Tam na własne oczy, poprzez eksperymentowanie, przekonamy się jaki ciekawy jest świat nauki.
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 15:00
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 20:00 - 21:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl  lub prosimy wypełnić formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 68 zł
( Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: 18 zł, Planetarium: seans, Geodium i Baza Mars: 23 zł, Wieża ciśnień: 5 zł, tężnie: 2 zł,  Experymentarium: 20 zł)
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena i program dotyczy wyjazdu ze szkół położonych w promieniu do 450 km od Torunia.  Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register