logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Szklakiem Krzyżackich Zamków 3 dni

Zabierzemy cię na pełną atrakcji wycieczkę do krzyżackich zamków.

Szlakiem Zamków Krzyżackich to wycieczka szkolna podczas której zapoznamy się z bogatą historią, wspaniałą architekturą, pięknymi legendami i cudowną przyrodą. Tajemnicze, krzyżackie zamki owiane wieloma legendami leżą na terenie północnej Polski i są dowodem na obecność państwa krzyżackiego. Obecnie zamki oferują turystom oprócz zwiedzania wiele innych atrakcji, jak turnieje rycerskie, różne imprezy, rekonstrukcje historyczne.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

ZAMEK MALBORK to największa, godna zobaczenia gotycka warownia na świecie, przyciągająca rzesze turystów z całego świata. Reasumując :zamek  wpisano w 1949 roku do do rejestru zabytków, w 1994 roku został uznany za pomnik historii, a w roku 1997 wpisano go na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Był wznoszony przez zakon krzyżacki w kilku etapach. Początkowo konwentualna siedziba komtura, w latach 1309–1457 siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, w latach 1457–1772 rezydencja królów Polski, od 1466 roku siedziba władz Prus Królewskich. W roku 1772 zamek zajęła administracja Królestwa Prus. Zamek zdewastowano, a następnie  rekonstruowano, później znowu go zniszczono w 1945 roku i ponownie zrekonstruowano.

ZAMEK SZTUM stoi na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, zbudowano go w 1 połowie XIV wieku. W dobrym stanie zachował się ceglany mur obronny z basztą więzienną, południowy dom mieszkalny, wieża z bramą wjazdową, studnia i pozostałości dawnej fosy. Zamkiem należał do  wielkiego mistrza Ulricha von Jungingena, który przyjeżdżał do Sztumu rekreacyjnie i trzymał tutaj swój prywatny zwierzyniec. W przeszłości zamek prawdopodobnie pełnił funkcje siedziby wójta zakonnego, a także rezydencji wielkiego mistrza oraz dostojników zakonu.

ZAMEK GNIEW  to piękna budowla z cegieł otoczona fosą, która powstawała od 1290 roku. Dzisiaj działa jako placówka o charakterze komercyjno-historyczno-rozrywkowym. Pod względem obsługi turystycznej to niewątpliwie jeden z najciekawiej prowadzonych tego typu
obiektów w Polsce. Dzisiaj w zamku mieści się ekskluzywny hotel z krytym basenem i SPA. Tutaj corocznie odbywają się Międzynarodowe Turnieje Rycerskie o Miecz Jana III Sobieskiego. Zamek zwiedza się z przewodnikiem, a trasa zwiedzania to:

 • kaplica zamkowa
 • krużganki obronne
 • wystawa grunwaldzka i czasowa (czynne w sezonie letnim)
 • sala II wojny światowej
 • zbrojownia zamkowa

ZAMEK KWIDZYN  znajduje się blisko centrum tego malowniczego miasta. To ceglany zamek kapitulny z katedrą budowany od końca XIII w. Zamek zachował się w dobrym stanie. Szczególnie godne zobaczenia są: główna wysoka wieża, dzwonnica katedry, gdanisko z arkadowym gankiem i wieża studzienna z gankiem. W zamkowym muzeum zobaczymy interesujące kolekcje: etnograficzna, artystyczna, historyczna i przyrodnicza. W piwnicach „straszą” narzędzia tortur.

ZAMEK TORUŃ to najwcześniejszy zamek krzyżacki na ziemi chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy, prezentuje wcześniejszą formę rozwoju zamków krzyżackich, jeszcze przed ustaleniem się typowego zamku konwentualnego w postaci regularnego czworoboku. Budowę zamku zaczęto w latach 50. XIII wieku, ukończono w drugiej ćwierci XIV wieku. Początkowo służył on Krzyżakom jako baza wypadowa do podboju Prusów i stworzenia państwa zakonnego. Prawdopodobnie od początku była to siedziba komtura.

MYSIA WIEŻA  stoi nad jeziorem Gopło, w centrum słynnej Kruszwicy. Ta ceglana, godna uwagi, ośmioboczna wieża gotycka o wysokości 32 m, wraz z fragmentami murów obronnych stanowi pozostałość zamku obronnego z XIV wieku. Wieża była doskonałym punktem obserwacyjnym i miejscem ostatecznej obrony i tutaj w momencie zagrożenia chronili się jego mieszkańcy. Kruszwicki zamek pełnił ważną funkcję strategiczną, ponieważ warownia strzegła granicy polsko-krzyżackiej. Zamek zbudowano tu z cegły na planie zbliżonym do prostokąta i otoczono kilkunastometrowym murem obronnym.

 

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Torunia. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczkę stworzono z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Torunia.

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Wyżywienie wg programu
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Malbork

Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano, zabieramy ze sobą prowiant, wygodne obuwie i ubrania oraz dobry humor.
Pierwszy punkt programu to Zamek Malbork. Zwiedzimy z przewodnikiem tą największa na świecie gotycką warownię.  
Po zwiedzaniu pojedziemy do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: Sztum, Kwidzyn, Gniew

Po śniadaniu, zwiedzimy po kolei trzy krzyżackie warownie.
Najpierw zobaczymy zamek w Sztumie, gdzie zachował się ceglany mur obronny z basztą więzienną, dom mieszkalny, wieża z bramą wjazdową, studnia i pozostałości fosy.
Potem pojedziemy do Kwidzynia, do ceglanego zamku kapitulnego, który zwiedzimy z przewodnikiem.   Następny w kolejce będzie Gniew z pięknym, ceglanym zamkiem otoczonym fosą.     Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ: Toruń Mysia Wieża

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z ośrodka pojedziemy do Torunia, gdzie spotkamy się z przewodnikiem. Zwiedzimy miasto, zobaczymy:  ruiny krzyżackiego zamku, Krzywą Wieżę, katedrę, gotyckie kościoły NMP i Jakuba, oraz rynek staro i nowomiejski.
Następnie pojedziemy do słynnej Kruszwicy i zwiedzimy Mysią Wieżę.  
Dalej na trasie  będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny).
Z wycieczki wrócimy w godzinach wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dla uczniów w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję regionu, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub prosimy wypełnić formularz obok.  Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika lokalnego, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 80 zł zamki: Malbork, Sztum, Kwidzyn - razem 50 zł, zamek Gniew 15 zł, zamek Toruń 6 zł, Mysia Wieża 8 zł
Ceny biletów wstępów mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 300 km od Torunia. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.    
You don't have permission to register