Wycieczka szkolna Szklakiem Krzyżackich Zamków 3 dni
Zabierzemy cię na pełną atrakcji wycieczkę do krzyżackich zamków.
Szlakiem Zamków Krzyżackich to wycieczka szkolna podczas której zapoznamy się z bogatą historią, wspaniałą architekturą, pięknymi legendami i cudowną przyrodą. Tajemnicze, krzyżackie zamki owiane wieloma legendami leżą na terenie północnej Polski i są dowodem na obecność państwa krzyżackiego. Obecnie zamki oferują turystom oprócz zwiedzania wiele innych atrakcji, jak turnieje rycerskie, różne imprezy, rekonstrukcje historyczne.
Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:
ZAMEK MALBORK to największa, godna zobaczenia gotycka warownia na świecie, przyciągająca rzesze turystów z całego świata. Reasumując :zamek wpisano w 1949 roku do do rejestru zabytków, w 1994 roku został uznany za pomnik historii, a w roku 1997 wpisano go na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Był wznoszony przez zakon krzyżacki w kilku etapach. Początkowo konwentualna siedziba komtura, w latach 1309–1457 siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, w latach 1457–1772 rezydencja królów Polski, od 1466 roku siedziba władz Prus Królewskich. W roku 1772 zamek zajęła administracja Królestwa Prus. Zamek zdewastowano, a następnie rekonstruowano, później znowu go zniszczono w 1945 roku i ponownie zrekonstruowano.
ZAMEK SZTUM stoi na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, zbudowano go w 1 połowie XIV wieku. W dobrym stanie zachował się ceglany mur obronny z basztą więzienną, południowy dom mieszkalny, wieża z bramą wjazdową, studnia i pozostałości dawnej fosy. Zamkiem należał do wielkiego mistrza Ulricha von Jungingena, który przyjeżdżał do Sztumu rekreacyjnie i trzymał tutaj swój prywatny zwierzyniec. W przeszłości zamek prawdopodobnie pełnił funkcje siedziby wójta zakonnego, a także rezydencji wielkiego mistrza oraz dostojników zakonu.
ZAMEK GNIEW to piękna budowla z cegieł otoczona fosą, która powstawała od 1290 roku. Dzisiaj działa jako placówka o charakterze komercyjno-historyczno-rozrywkowym. Pod względem obsługi turystycznej to niewątpliwie jeden z najciekawiej prowadzonych tego typu
obiektów w Polsce. Dzisiaj w zamku mieści się ekskluzywny hotel z krytym basenem i SPA. Tutaj corocznie odbywają się Międzynarodowe Turnieje Rycerskie o Miecz Jana III Sobieskiego. Zamek zwiedza się z przewodnikiem, a trasa zwiedzania to:
- kaplica zamkowa
- krużganki obronne
- wystawa grunwaldzka i czasowa (czynne w sezonie letnim)
- sala II wojny światowej
- zbrojownia zamkowa
ZAMEK KWIDZYN znajduje się blisko centrum tego malowniczego miasta. To ceglany zamek kapitulny z katedrą budowany od końca XIII w. Zamek zachował się w dobrym stanie. Szczególnie godne zobaczenia są: główna wysoka wieża, dzwonnica katedry, gdanisko z arkadowym gankiem i wieża studzienna z gankiem. W zamkowym muzeum zobaczymy interesujące kolekcje: etnograficzna, artystyczna, historyczna i przyrodnicza. W piwnicach „straszą” narzędzia tortur.
ZAMEK TORUŃ to najwcześniejszy zamek krzyżacki na ziemi chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy, prezentuje wcześniejszą formę rozwoju zamków krzyżackich, jeszcze przed ustaleniem się typowego zamku konwentualnego w postaci regularnego czworoboku. Budowę zamku zaczęto w latach 50. XIII wieku, ukończono w drugiej ćwierci XIV wieku. Początkowo służył on Krzyżakom jako baza wypadowa do podboju Prusów i stworzenia państwa zakonnego. Prawdopodobnie od początku była to siedziba komtura.
MYSIA WIEŻA stoi nad jeziorem Gopło, w centrum słynnej Kruszwicy. Ta ceglana, godna uwagi, ośmioboczna wieża gotycka o wysokości 32 m, wraz z fragmentami murów obronnych stanowi pozostałość zamku obronnego z XIV wieku. Wieża była doskonałym punktem obserwacyjnym i miejscem ostatecznej obrony i tutaj w momencie zagrożenia chronili się jego mieszkańcy. Kruszwicki zamek pełnił ważną funkcję strategiczną, ponieważ warownia strzegła granicy polsko-krzyżackiej. Zamek zbudowano tu z cegły na planie zbliżonym do prostokąta i otoczono kilkunastometrowym murem obronnym.
Zakwaterowanie:
Hotel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Torunia. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.
Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?
Wycieczkę stworzono z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.
Oto krótkie filmy naszych atrakcji !
-
Lokalizacja
-
Data wyjazdu
-
Miejsce i godzina wyjazdu
Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.
8:00 dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Torunia.
-
W co się ubrać?
Swobodna odzież, wygodne buty -
Cena zawiera
śniadania i obiadokolacjeTFP i TFGWyżywienie wg programuzakwaterowanieopieka pilotaprzewodnika lokalnego -
Cena nie zawiera
NapojeBilety wstępów