logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Szlakiem Polskich Piastów 3 dni

Przeżyj z nami niezapomnianą, ciekawą lekcję historii na Szlaku Piastowskim.

Szlak Piastowski to najstarsza trasa turystyczna w Polsce, to nasza historia i tradycja. Jest wyjątkowy pod względem ilości zabytków nagromadzonych wzdłuż jego przebiegu. Szlak przebiega przez 2 województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Takie miasta jak: Gniezno, Kruszwica, Kalisz, Ostrów Lednicki, Poznań, Biskupin – pamiętają jak tworzyła się Polska. Szlak Piastowski to  jeden z najciekawszych projektów turystycznych w Polsce.

Zobacz jakie atrakcje zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Kruszwica, to legendarna stolica Polski, kolebka rodu i państwa Piastów. To ważny ośrodek łączący obszary  śródziemnomorskie z nadbałtyckimi. Jej największe atrakcje to Mysia Wieża i Jezioro Gopło. Każdy zna legendę o królu Popielu, którego zjadły myszy. Spacer z pilotem po uroczej starówce.

Biskupin, zwiedzimy słynną osadę – najbardziej znany rezerwat archeologiczny w Europie. Tutaj odkryto pozostałości drewnianej osady obronnej sprzed 2700 lat. Zrekonstruowany fragment pozwala zobaczyć, jak mieszkali nasi przodkowie i poznać realia ich codziennego życia, Zobaczymy m.in. osadę pierwszych rolników, wał obronny z wieżą i bramą, drewniane chaty, stary most i wiele innych zabytków archeologicznych.

Gniezno, pierwsza stolica i jedno z najstarszych polskich miast. Zobaczymy słynne Wzgórze Lecha z Katedrą Gnieźnieńską, najważniejszym polskim obiektem sakralnym:  Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające żywot św. Wojciecha, podziemia, wieża z tarasem widokowym, muzeum, wnętrze katedry. Oprócz tego zwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego, bardzo ciekawe, warte zobaczenia.

Ostrów Lednicki jest położony na wyspie na Jeziorze Lednickim, dostaniemy się tam promem. To prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. 16 września 1994 roku wyspa została wpisana na listę pomników historii. Zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Pierwszych Piastów.

Poznań, historyczna stolica wielkopolski, ważne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne i turystyczne, miasto wielu kultur. Przewodnik pokaże nam ratusz z  loggią arkadową i pocztem królów z dynastii Jagiellonów na attyce. Na platformie nad zegarem, w środkowej wieżyczce codziennie w południe, przy dźwiękach hejnału trykają się figurki dwóch koziołków. Zgodnie z legendą zwierzątka uciekły wprost spod noża kuchcika, który miał je przygotować jako danie główne dla notabli świętujących zainstalowanie na ratuszu pierwszego mechanizmu zegarowego. Zobaczymy rynek z barokowymi kamieniczkami i cztery fontanny. Przed ratuszem stoi pręgierz z figurką kata na szczycie – dziś miejsce spotkań poznaniaków.

Kórnik, pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku. Zamek w Kórniku to zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich, obecnie siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Początki zamku sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. 11 lipca 2011 roku obiekt uznany został za Pomnik historii Polski. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

 

Zakwaterowanie

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Gniezna. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest z myślą o uczniach ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie firmy naszych atrakcji  !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu do 400 km od Biskupina.

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Kruszwica, Biskupin

Na wycieczkę wyjedziemy rano, zabierzemy napoje, przekąski, wygodne buty i dobry humor. Najpierw przejedziemy do Kruszwicy, będzie spacer po uroczej starówce.
Następnie zwiedzimy z przewodnikiem słynną osadę w Biskupinie, zobaczymy jak mieszkali nasi przodkowie, poznamy realia ich życia.
Przejedziemy do ośrodka na obiadokolację i nocleg
2

DZIEŃ: Gniezno, Ostrów Lednicki

Po śniadaniu pojedziemy do Gniezna. Zwiedzimy z przewodnikiem wzgórze Lecha wraz z Katedrą Gnieźnieńską, zobaczymy też Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające  żywot św. Wojciecha. Następny punkt programu to ważne dla wszystkich Polaków Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Następnie przepłyniemy promem do Ostrowa Lednickiego, który leży na wyspie na Jeziorze Lednica. Jest to prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Pierwszych Piastów.
Po zwiedzaniu wrócimy do ośrodka, zjemy wcześniejszą obiadokolację. Będziemy korzystać z  infrastruktury ośrodka. Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy, po czym udamy się na spoczynek.
3

DZIEŃ: Poznań, Kórnik

Po śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka i pojedziemy do Poznania. Spotkamy się z przewodnikiem, który pokaże nam to piękne miasto.
Następnie przejedziemy do Kórnika i zwiedzimy z przewodnikiem zabytkową rezydencję - własność narodu polskiego.
Wyruszymy w drogę powrotną, Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach wieczornych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dla uczniów w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl lub wypełnij formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z pieczeniem kiełbasy

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 50 zł:
Kórnik 9 zł, Gniezno MPPP 9 zł, Gniezno Katedra 16 zł, Ostrów Lednicki MPP 6 zł, Biskupin osada 9 zł
Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena i program dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 400 km od Biskupina. Jeżeli szkoła leży bliżej/ dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register