logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Śladami Jana Pawła II

Jedź z nami na wycieczkę i oddaj hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II – Papieżowi Polakowi.

Wycieczka szkolna Śladami Jana Pawła II, Papieża przełomów, człowieka kultury i sztuki, poetę, miłośnika gór, człowieka pokoju i dialogu, pielgrzyma, myśliciela i filozofa, człowieka wiary i mistyka. Ta wycieczka to wizyta w miejscach związanych z życiem, pracą oraz pielgrzymkami Ojca Świętego. To połączenie edukacji i hołdu dla jednego z największych Polaków we współczesnym świecie.

Wadowice to miasto ściśle związane z Papieżem Janem Pawłem II, założone w XIII wieku. Król Kazimierz III Wielki ustanowił Wadowice miastem królewskim. Zwiedzanie zaczniemy od Wadowic, następnie pojedziemy do Kalwarii Zebrzydowskiej zobaczyć klasztor Bernardynów. Drugi dzień spędzimy w Krakowie – to tutaj Jan Paweł II spędził większość swojego życia. W ostatnim dniu wycieczki pojedziemy do Ludźmierza, gdzie jest Sanktuarium Matki Bożej i pomnik Papieża. Wycieczkę zakończymy zwiedzaniem Zakopanego, gdzie Papież tak chętnie przebywał.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Wadowice, miasteczko  w województwie małopolskim, nad rzeką Skawą, miasto urodzin Karola Wojtyły, przyszłego Papieża. Przespacerujemy się po ładnie odnowionym rynku, zobaczymy Bazylikę Ofiarowania, gdzie był ochrzczony Karol. Odwiedzimy też słynną cukiernię, gdzie Karol  z kolegami chodził na kremówki. A w domu rodzinnym przyszłego papieża zwiedzimy muzeum z pamiątkami.

 

Kalwaria Zebrzydowska – tutaj znajduje się kompleks klasztorny Bernardynów Z XVII wieku. W roku 1999 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako jedyna kalwaria na świecie. Kompleks składa się z 42 kościołów i kaplic. Tu Karol Wojdyła pielgrzymował od najmłodszych lat, uczestniczył w misteriach, modlił się.

Kraków, tutaj Karol Wojtyła spędził większość swojego życia, mówił o Krakowie „…mój Kraków, miasto mojego życia, miasto naszych dziejów…”. Przejdziemy Szlakiem Papieża, od ulicy Franciszkańskiej, gdzie mieszkał i potem zatrzymywał się już jako głowa Kościoła. Zobaczymy słynne okno, przez które Papież żartował i prowadził rozmowy z tłumnie zgromadzonymi wiernymi. Dalej szlak prowadzi przez Stare Miasto na Wawel, gdzie w katedrze Karol Wojtyła odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Zobaczymy Dzwon Zygmunta, który bił, gdy Karol Wojtyła został wybrany Papieżem, a także, gdy zmarł. Dużą rolę w kształtowaniu duchowości Karola odegrało Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Ludźmierz, to wieś w Polsce, najstarsza na Podhalu. W roku 1234 w Ludźmierzu rozpoczęła się budowa kościoła – Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala. Koło świątyni stoi pomnik Papieża upamiętniający jego wizytę w tym miejscu.

Zakopane, zimowa stolica Tatr,  jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju, miasto pachnące oscypkiem, otoczone gwarą i sztuką z muzyką góralską. Spacer z pilotem słynnym deptakiem – Krupówkami. Następnie wyjazd/zjazd kolejką na Gubałówkę, skąd podziwiać będziemy panoramę Tatr, ukochanych gór naszego Papieża

 

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Krakowa. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Krakowa

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska

Wyjazd na wycieczkę rano. Zabieramy ze sobą napoje, kanapki, sportowe wygodne obuwie i ubranie.
Jedziemy do Wadowic, miejsca urodzenia przyszłego Papieża. Spacer po mieście z pilotem, zwiedzanie domu rodzinnego Karola Wojtyły.
Następny punkt programu to Kalwaria Zebrzydowska, gdzie mieści się kompleks klasztorny Bernardynów składający się z 42 kościołów i kaplic. Tutaj przyszły Papież pielgrzymował i modlił się.
Następnie przejedziemy do ośrodka, skorzystamy z jego infrastruktury. Po obiadokolacji udamy się na nocleg.  
2

DZIEŃ: Kraków

Po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem. Będziemy zwiedzać Kraków śladami Jana Pawła II. Zaczniemy od ulicy Franciszkańskiej ze słynnym "papieskim oknem", skończymy na Wawelu, gdzie w katedrze Jan Paweł II odprawił pierwszą prymicyjną mszę.
Zwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie Papież się modlił.  Obecnie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce.
Następnie wrócimy do ośrodka na odpoczynek, obiadokolację i nocleg
3

DZIEŃ: Ludźmierz, Zakopane

Po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka przejedziemy do Ludźmierza, wsi podhalańskiej. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala.
Następnie przejedziemy do Zakopanego. Z Gubałówki podziwiać będziemy panoramę Tatr - ukochanych gór naszego Papieża.  
Wyjeżdżamy w drogę powrotną, na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Z wycieczki wrócimy w godzinach popołudniowych.  

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.  

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok. 56 zł ( Dom Rodzinny Jana Pawła II - 28 zł, Gubałówka wjazd/zjazd - 28 zł )  
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register