logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna Roztocze 3 dni

Odkryj z nami region, który mimo rozwiniętej turystyki jest wciąż mało znany.

Trzydniowa wycieczka szkolna do niezwykłej krainy gdzie blisko natury znajdziemy chwilę oddechu od ciągłego biegu. Tutaj przede wszystkim zobaczymy piękne lasy o pierwotnym charakterze, nie zmienione, głębokie doliny rzeczne z cudownie szumiącym nurtem oraz łagodne pagórki z których rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

ROZTOCZE – to bezsprzecznie przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Przebiega z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. Na Roztoczu, z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy. Godne uwagi są też Parki Krajobrazowe czy rezerwaty np. Nad Tanwią. Roztocze to nie tylko atrakcje turystyczne. To też bez wątpienia wyjątkowy klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą, malownicze, zielone pagórki i szemrzące strumienie – to właśnie Roztocze.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Zwierzyniec – jest to niewielkie miasteczko, położone w sercu Roztocza. Zwierzyniec nazywany jest ogrodem, ze względu na fakt, że jest tu mnóstwo zieleni. Niewątpliwie roślinność jest największym atutem tego miejsca ale godne uwagi są też zabytkowe obiekty pozostałe po Ordynacji Zamojskiej. Zobaczymy m.in. barokowy kościół św. Jana Nepomucena znany jako kościół na wodzie, pałac plenipotenta, XIX wieczny browar i inne zabytki.

Ośrodek Edukacyjno – Muzealny RPN, znajduje się na pograniczu Parku i zabytkowej części Zwierzyńca. Zwiedzimy wystawę prezentującej świat roztoczańskiej przyrody.

Bukowa Góra – jest to rezerwat ochrony ścisłej, w związku z tym nie może tu być żadnej ingerencji człowieka. W rezultacie tego, zobaczymy tutaj mnóstwo powalonych, próchniejących drzew, których nikt nie ma prawa usunąć. Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy szlak w Roztoczańskim Parku Narodowym. Nasz spacer – oczywiście tylko wyznaczonymi szlakami turystycznymi – będzie wspaniałą okazją do bliskiego spotkania z naturą.

Szczebrzeszyn – miasto, które znane jest każdemu Polakowi za sprawą wiersza Jana Brzechwy, gdzie „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Na uwagę zasługuje synagoga,  jedna z najstarszych w Polsce, kościoły św. Mikołaja i św. Katarzyny czy też stary młyn.

Zamość – unikatowy zabytek architektoniczny z okresu odrodzenia. Miasto jest na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zamość jest z pewnością jednym z piękniejszych renesansowych miast. Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, pałac Zamoyskich, katedrę, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje.

Krasnobród – to urokliwe, nadwieprzańskie miasteczko leżące na Roztoczu. Przyroda i zabytki tworzą tu niczym nie zmąconą harmonię. Spacer po mieście z pilotem (obiekty z zewnątrz), zobaczymy barokowy kościół podominikański, mury klasztorne, kaplicę na wodzie, dokąd przybywają setki pielgrzymów, by zaczerpnąć wody z cudownego źródła.

Susiec – to niewielka miejscowość przez którą przebiegają liczne szlaki turystyczne. Turystów najbardziej przyciąga rzeka Tanew z przepięknym szlakiem szumów nad Tanwią i niewielkimi kaskadami wodnymi.

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat w okolicach Zamościa lub Zwierzyńca w standardzie turystycznym **/***. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

 

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Roztocza

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
1

DZIEŃ: Zwierzyniec, Szczebrzeszyn

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 7:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Zwierzyńca przyjedziemy około godziny 12:00 - 13:00
Zwiedzimy miasto - ogród, położone w sercu roztocza. Zobaczymy m.in.: barokowy kościół św. Jana Nepomucena znany jako kościół na wodzie, pałac plenipotenta, XIX wieczny browar i inne zabytki.   Następnie odwiedzimy Ośrodek Edukacyjno - Muzealny RPN w którym zwiedzimy wystawę prezentującej świat roztoczańskiej przyrody.   Później udamy się do rezerwatu Bukowa Góra - spacer po rezerwacie wyznaczonymi szlakami turystycznymi.   Na koniec przejedziemy do Szczebrzeszyna, gdzie zobaczymy jedną z najstarszych synagog w Polsce, kościoły św. Mikołaja i św. Katarzyny czy też stary młyn.
Po zwiedzaniu pojedziemy odpocząć do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: Zamość, Krasnobród

Po śniadaniu, przejedziemy do Zamościa, renesansowej perełki architektonicznej, wpisanej na listę UNESCO. Miasto zwiedzimy z przewodnikiem. Zobaczymy (z zewnątrz) m.in. rynek, ratusz, pałac Zamoyskich, katedrę, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje.   Później przejedziemy do Krasnobrodu. Czeka nas spacer po mieście z pilotem (obiekty z zewnątrz), zobaczymy barokowy kościół podominikański, mury klasztorne, kaplicę na wodzie, dokąd przybywają setki pielgrzymów, by zaczerpnąć wody z cudownego źródła.
Powrócimy do ośrodka aby odpocząć na świeżym powietrzu, po obiadokolacji będzie można korzystać z infrastruktury ośrodka.   Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy i nocleg.
3

DZIEŃ: Susiec, Szumy nad Tanwią

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Suśca. Tam zobaczymy piękny szlak turystyczny "szumy nad Tanwią".
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 13:00.
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 18:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, kalkulowany dla szkół w odległości do 300 km od Roztocza. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Roztocza, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po Zamościu, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z kiełbaskami, bilety wstępów (ośrodek Edukacyjno Muzealny, Bukowa Góra oraz Obiekty sakralne)

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register