logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka zagraniczna – Praga

Poznaj z nami piękną, nowoczesną, pełną zabytków stolicę Czech.

Praga, stolica Czech, to nowoczesne miasto o stu wieżach. Praga ze względu na dużą ilość atrakcji jest odwiedzana co roku przez miliony turystów. Legenda głosi, że księżniczka Libusza stanęła nad Wełtawą i oznajmiła: „widzę miasto, którego sława sięgnie gwiazd, a zwać się ono będzie Praha (po czesku „próg”). Do stolicy Czech turystów przyciąga przede wszystkim Stare Miasto z urokliwymi uliczkami, słynny Most Karola oraz monumentalna architektura kompleksu zamkowego na Hradczanach.  Mimo tak dużej liczby turystów, wciąż można znaleźć w Pradze miejsca, o których wiadomo tylko miejscowym. W Pradze jest bezsprzecznie sporo miejsc do zwiedzenia, które robią duże wrażenie.

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami na wycieczce szkolnej:.

Przewodnik pokaże nam magiczną Pragę, miasto z wielu zabytków: Pohorelec, Klasztor na Strachowie, wzgórze Petrin, Loreta, Pałac Schwarzenbergów, Hradczany, Katedra św. Wita, Mała Strana, Most Karola, rynek staromiejski, plac Wacława i wiele innych atrakcji, które zrobią na nas duże wrażenie.

Rejs statkiem po Wełtawie (dla chętnych). Podczas tego niewątpliwie atrakcyjnego rejsu poznamy stolicę Czech z innej perspektywy.

Zakwaterowanie: 

jeden z hoteli 3* lub nowoczesny hostel 3*,  pokoje z pełnym węzłem sanitarnym

 

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  7:00  szkoły oddalone od Pragi  ok . 350 km

   

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ:

Na wycieczkę wyjedziemy rano. Spacer rozpoczniemy od dzielnicy żydowskiej, gdzie zobaczymy synagogi z zewnątrz. Dla chętnych zwiedzanie cmentarza i 4 synagog ( bilet 300kc + przewodnik ). Przerwa na zakup pamiątek, spacer po starym mieście. Zobaczymy m.in kościół Marii Śnieżnej, rynek staromiejski ze słynnym zegarem Orloj.
Przyjazd do Pragi, do hotelu 3*, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ:

Po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem, zwiedzimy stolicę Czech - Pragę.
Zobaczymy m.in.: Pohorelec, przejście do Muzeum Miniatur - zwiedzania fantastycznych prawdziwie unikatowych  eksponatów na skalę światową. Najmniejsza książka świata czy konik polny grający na skrzypcach, samochody umiejscowione na nóżce komara, a nawet wizerunek Jezusa namalowany na plasterku ziarenka maku.  Następnie zobaczymy z zewnątrz Klasztor na Strachowie, Loretę, Pałac Schwarzenbergów. O godz. 12.00 na Hradczanach będzie uroczysta zmiana warty.   Następnie Katedra św. Wita, Złota Uliczka - przejście obok (bez płatnego wstępu ) ogrody Lobkoviczów (wejście tylko w sezonie),   Most Karola i Pałac Wallensteina ( z zewnątrz). Przejście dla chętnych do zwiedzania Muzeum Kafki (bilety dod.płatne).
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ:

Po śniadaniu dalej zwiedzamy Pragę.
Z punktu widokowego będziemy podziwiać piękną panoramę miasta.   Zobaczymy też  nową część miasta czyli Plac Wacława z jego pomnikiem, Wieżę Prochową. Czas wolny na zakup posiłku i pamiątek. Po południu wyjedziemy w kierunku Polski. Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient.      
   
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Pradze, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Pradze, ubezpieczenie KL, NNW,  program.
Dopłaty obowiązkowe:
Młodzież płaci 10-15€ - kaucja za hotel, zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi.
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
Muzeum Kafki - ok 160 kc Muzeum Miniatur - 70 kc Zamek Praski, Złota Uliczka, Katedra św. Wita, Kościół św. Jerzego 125 kc Zegar Orloj + Zamek Praski 10 e Rejs po Wełtawie  10 e Dzielnica Żydowska - 4 synagogi i cmentarz 300 kc + przewodnik  
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register