logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka szkolna do Stolicy Czech i Morawskiego Krasu

Poznaj z nami piękną, nowoczesną, pełną zabytków stolicę Czech.

 

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami przez 3 dni na wycieczce zagranicznej:

Morawski Kras – Jaskinia Balcarka leżąca w północnej części Morawskiego Krasu, w rezerwacie przyrody Balcarova skała – Vintoky. To zachwycający labirynt korytarzy, katedr i przepaści z bogatą i różnorodną naciekową ozdobą. Zobaczymy m. in. komory – rotundy Wilsona, Wielką Katedrę Katedrę zagłady, Galerię, korytarze przyrodnicze oraz piękny sintronowy wodospad Madonna lub Kaktus.

Praga w pigułce – Praga, stolica Czech, to nowoczesne miasto o stu wieżach. Praga ze względu na dużą ilość atrakcji jest odwiedzana co roku przez miliony turystów. Legenda głosi, że księżniczka Libusza stanęła nad Wełtawą i oznajmiła: „widzę miasto, którego sława sięgnie gwiazd, a zwać się ono będzie Praha (po czesku „próg”). Do stolicy Czech turystów przyciąga przede wszystkim Stare Miasto z urokliwymi uliczkami, słynny Most Karola oraz monumentalna architektura kompleksu zamkowego na Hradczanach.  Przewodnik pokaże nam magiczną Pragę, miasto z wielu zabytków: Pohorelec, Klasztor na Strachowie, wzgórze Petrin, Loreta, Pałac Schwarzenbergów, Hradczany, Katedra św. Wita, Mała Strana, Most Karola, rynek staromiejski, plac Wacława i wiele innych atrakcji, które zrobią na nas duże wrażenie.

Rejs statkiem po Wełtawie (dla chętnych). Podczas tego niewątpliwie atrakcyjnego rejsu poznamy stolicę Czech z innej perspektywy.

Zakwaterowanie: 

jeden z hoteli 3*, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Pragi  ok . 350 km

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: MORAWSKI KRAS

Na wycieczkę wyjedziemy rano, przyjedziemy do Morawskiego Krasu. Zwiedzimy Jaskinię Balcarka z zachwycającym labiryntem korytarzy, katedr i przepaści. Będziemy podziwiać bogate naciekowe ozdoby.
Przyjazd do Pragi, do hotelu 3, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: PRAGA

Po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem, zwiedzimy stolicę Czech - Pragę. Zobaczymy m.in.: Pohorelec, Klasztor na Strachowie, Loretę, Pałac Schwarzenbergów. O godz. 12.00 na Hradczanach będzie uroczysta zmiana warty. Następnie Katedra św. Wita, ogrody Lobkoviczów, Most Karola i Pałac Wallensteina. Czas w centrum na zakup pamiątek.
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ: PRAGA C.D.

Po śniadaniu dalej zwiedzamy Pragę. Z punktu widokowego będziemy podziwiać piękną panoramę miasta. Zobaczymy też Plac Wacława z jego pomnikiem, kościół Marii Śnieżnej, rynek staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, Klementinum.
Po południu wyjedziemy w kierunku Polski. Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport, lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19. Przed podpisaniem umowy prosimy o zapoznanie się z : warunkami uczestnictwa, wzorem umowy, gwarancję ubezpieczeniową .    
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Pradze, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Pradze, ubezpieczenie KL i NNW, TFG, TFP.
Dopłaty obowiązkowe:
Na bilety wstępu należy posiadać 100 KC na zwiedzanie Jaskini Balcarka w Morawskim Krasie. Dodatkowo młodzież płaci 10-15€ - kaucja za hotel, zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi.
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
Dla chętnych proponujemy bardzo atrakcyjny rejs statkiem po Wełtawie, na którym poznamy Pragę z innej perspektywy. Cena rejsu ok. 10€. Zachęcamy do zwiedzania Muzeum Miniatur koszt ok 70 kc.  
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register