logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Oświęcim – Muzeum Auschwitz-Birkenau

Zwiedzanie muzeum – miejsca pamięci o zagładzie dokonanej podczas II Wojny Światowej przez nazistów  

PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU – zostało utworzone w 1947 roku staraniem byłych więźniów w celu zachowania „po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym. Na Muzeum składa się 150 obiektów budowlanych, autentyczne drogi, rampa, ogrodzenia, a także archiwalia oraz zbiór ponad stu tysięcy obiektów ruchomych: m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, a także przedmioty pochodzenia esesmańskiego.

Wycieczka szkolna do  muzeum Auschwitz-Birkenau to punkt obowiązkowy dla każdej starszej klasy. Jest to miejsce pamięci i refleksji o strasznej zbrodni. Powstało po to aby pamiętać i z nadzieją aby nigdy się coś takiego nie powtórzyło.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze starszych klas od 7 klasy szkoły podstawowej.

1 dzień
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku szkolnym.

  8:00 dowolna szkoła w promieniu ok 200 km od Oświęcimia

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka, kurtka
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Opłaty Nieobowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie wg ustaleń nauczyciela.
Zabieramy ze sobą, napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, wygodne obuwie oraz wygodny ubiór. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
 
2

PROGRAM: Oświęcim

Przyjazd do Oświęcimia. Grupa zostanie skontrolowana, zostaną sprawdzone dokumenty tożsamości/ legitymacje. Następnie spotkamy się z przewodnikiem i rozpoczniemy zwiedzanie.
Zwiedzanie podstawowe trwające 3,5 godz. Wystawa stała w Auschwitz I oraz teren obozu macierzystego. Najważniejsze relikty poobozowe w Birkenau: teren byłego obozu, baraki mieszkalne, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II i III.
3

POWRÓT:

Wyjazd w drogę powrotną, istnieje możliwość zatrzymania się na posiłek (płatny we własnym zakresie)
Powrót pod szkołę w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom klas starszych. Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli) . W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa dla szkół w odległości do 200 km od Wieliczki, nie jest ofertą w rozumieniu ustawy. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wieliczki czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG i TFP ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po muzeum, bilety wstępu do muzeum

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register