logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Najpiękniejsze Orle Gniazdo na Jurze i zabawa w parku Ogrodzieniec

Zwiedzanie pięknych ruin zamku z przewodnikiem, ognisko i zabawa w Parku Ogrodzieniec.

Wycieczka szkolna do Ogrodzieńca podczas której połączymy przyjemne z pożytecznym. Przepiękny zamek Ogrodzieniec położony na wapiennej skale a u jego podnóża wspaniały park rozrywki gdzie będzie zarówno trochę nauki jak i zabawy.

OGRODZIENIEC położony jest w środkowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. To popularna miejscowość zwłaszcza dla rodzin i dzieci. Miasto słynie przede wszystkim z ruin jednego z najpiękniejszych zamków Jury – Zamku Bonerów, położonego na najwyższym wzniesieniu Jury – Górze Janowskiego. Zamek znajduje się około 2 km od Ogrodzieńca – w Podzamczu, ale przyjęła się nazwa Ogrodzieniec. Wycieczka szkolna podczas której będzie wspaniała zabawa.

 

PARK OGRODZIENIEC to wspaniały tematyczny Park znajdujący się u podnóża zamku. Składa się z 4 parków: Parku Doświadczeń, Parku rozrywki( dla dzieci do 4 klasy), Parku miniatur i Domu strachów.  Będzie można wspinać się na dmuchanym zamku czy mini parku linowym. Troszkę dreszczyku doda Dom Legend i Strachów. Uczniowie sprawdzą działanie praw fizyki w Parku Doświadczeń oraz zobaczą miniatury wszystkich zamków jurajskich. Dodatkowo Tor Saneczkowy pobudzi adrenalinę.

JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA to obszar pomiędzy Krakowem a Częstochową. Na terenie Jury występują białe skały wapienne, bardzo podatne na erozję. Z tego względu znajduje się tu mnóstwo jaskiń, pojedynczych skał pozostałych po większych masywach tzw. ostańców, wiele ciekawych zjawisk krasowych, mnóstwo zieleni oraz wiele zamków na wapiennych wzniesieniach.

 

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom klas 1-6 szkoły  podstawowej. Szkoły ponadpodstawowe zachęcamy do wycieczki SZLAKIEM ORLICH GNIAZD gdzie odkryjecie historię Polskich Warowni i Zamków.  Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  9:00  dowolna szkoła w promieniu ok 120 km od Ogrodzieńca

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
  Bilety wstępów
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się o ustalonej wcześniej godzinie koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne cieplejsze ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
 
2

PROGRAM: Zamek Ogrodzieniec, Park Rozrywki, ognisko

Przyjazd do Ogrodzieńca około godziny 10:00.
Zamek w Ogrodzieńcu – zwiedzimy zamek z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. dziedziniec, kuchnię, zamek wysoki, wieżę widokową czy też sypialnię właściciela zamku oraz wiele innych.
Następnie czeka nas zabawa w parku doświadczeń miniatur lub domu strachów. Możliwość poszerzenia programu wycieczki o pobyt w parku rozrywki, gdzie dzieci skorzystają z takich atrakcji jak: mini karuzele, autodrom, place zabaw, dmuchane zamki i mini park linowy.
Dla chętnych możliwość organizacji  ogniska, zjemy kiełbaski i pośpiewamy piosenki przy ognisku.
3

POWRÓT:

Wyjedziemy w drogę powrotną pomiędzy godz. 15:00 a 17:00 w zależności od wybranego programu.
Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj Przed Podróżą

WAŻNE DOKUMENTY - Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy jaką podpisuje nauczyciel w imieniu rodziców. Szczególnie należy zwrócić uwagę na warunki płatności i rezygnacji z wycieczki. Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji, szczegóły w ważnych dokumentach.  
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis). Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program oraz cena  jest przykładowa i nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy. Kalkulacja zakłada że szkoła znajduje się w promieniu do 120 km od Ogrodzieńca. W zależności od miejsca wyjazdu, terminu oraz liczebności grupy cena będzie inna. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców. Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika po zamku, bilety wstępu do: Zamku Ogrodzieniec, Park Ogrodzieniec: 1 atrakcja (Park Miniatur lub Park Doświadczeń lub Dom Strachów) bez Parku Rozrywki

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Ognisko z kiełbaskami : 20 zł/os
Lekcja Historii w Zamku Ogrodzieniec : 28 zł/os

Zwiedzanie pozostałych parków:

1 atrakcja (zamiana na Park Rozrywki*) + 18 zł
2 atrakcje (Park Miniatur i Park Doświadczeń lub Park Miniatur i Dom Strachów itd) + 14 zł
2 atrakcje (Park Rozrywki* połączony z innym dowolnym obiektem np. Parkiem Doświadczeń) + 32 zł
3 atrakcje (Park Doświadczeń i Dom Strachów i Park Miniatur) + 29 zł
3 atrakcje (Park Rozrywki* połączony z 2 dowolnymi obiektami) + 39 zł
4 atrakcje (Park Miniatur, Park Doświadczeń, Dom Strachów, Park Rozrywki*) + 44 zł
Tor Saneczkowy - 7 zł za zjazd od osoby (grupa musi liczyć minimum 15 osób)
Park Rozrywki* - Atrakcja dla grup do 4 klasy szkoły podstawowej
W przypadku wyboru "3 lub 4 atrakcji" - każdy uczestnik wycieczki otrzymuje 1 zjazd na Torze Saneczkowym GRATIS!!!
Lunch :
25-35 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os ale nie mniej niż 10 zł. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register