logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Księżniczki i Rycerze, zamek i  konna przeprawa czeka na WAS!

 Fantastyczna wycieczka dla najmłodszych ! 

Na wycieczce czeka moc atrakcji : spacer po ruinach Zamku w Ogrodzieńcu, Park Zamków w Miniaturze, Park Doświadczeń, Dom Strachu, Park Rozrywki oraz karawana konna po terenie jury.

Ogrodzieniec – miasto położone w środkowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Jest to popularna miejscowość zwłaszcza dla rodzin i dzieci. Miasto słynie przede wszystkim z ruin jednego z najokazalszych zamków na Jurze – Zamku Bonerów, świetnie wkomponowanego w najwyższe wzniesienie Jury – Górę Janowskiego. Zamek znajduje się około 2 km od Ogrodzieńca – w Podzamczu, ale przyjęła się nazwa Ogrodzieniec. U podnóża zamku znajduje się wspaniały tematyczny Park Rozrywki gdzie na dzieci czeka wspaniała zabawa , można wspinać się na dmuchanych zamkach czy mini parku linowym. Troszkę dreszczyku doda Dom Legend i Strachów. Dzieci zobaczą działanie praw fizyki w Parku Doświadczeń a Tor Saneczkowy pobudzi adrenalinę.

Jurajska Karawana Konna znajduje się w Piasku niedaleko Częstochowy. Dzieci pojadą  powozami konnymi trasą edukacyjno- historyczną.  Wycieczka szkolna pozwoli  na oddech od urządzeń elektronicznych oraz aktywność na świeżym powietrzu i kontakt z przyrodą. Nie zabraknie czasu na ciepłą kiełbaskę z grilla i herbatkę. Przewidziano również dyskotekę, animacje i inne zabawy na polanie.

 

 

 

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana  klasom 3-6 szkoły podstawowej.  Wycieczka nie jest dostosowana dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Podejścia w zamku są strome i  śliskie.

 

 

2 dni
klasy 3-6
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  8:00  szkoły oddalone od Ogrodzieńca do 120 km

   

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież sportowa, czapka i lekka kurtka z kapturem
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

1 Dzień: Zamek i Park Ogrodzieniec

Z uczestnikami spotykamy się pod szkołą. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę, i wyruszymy na Jurę. Przyjazd do Ogrodzieńca. W pierwszej kolejności udamy się na spacer z pilotem po  ruinach zamku (bilet  bez przewodnika lokalnego). Pilot pomoże trzymać się trasy i opowie o zamkowych historiach aby uczestnicy dowiedzieli się co kryją tajemnicze mury. Następnie  udamy się do Parku  gdzie dzieciaki rozpoczną zabawę. W Parku Doświadczeń na własnej skórze przekonają się jak działa fizyka, w Domu Strachów poczują dreszczyk emocji, a w Parku Miniatur zobaczą  jak kiedyś wyglądały wszystkie zamki Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Na zakończenie dzieci nie ominie zabawa w Parku Rozrywki, gdzie poskaczą na dmuchańcach, czy też pokręcą się na karuzeli, dodatkowo można spróbować swoich sił na  torze saneczkowym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

2 Dzień : Juraska Karawana Konna

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wsi Piasek. Do lasu przejedziemy "tramwajami konnymi"  szlakiem Historycznym po okolicach Jury.  Dzieci odpoczną przy ciepłej kiełbasce z pieczywem i herbatą.  Następnie wrócimy powozami do Chaty nad Wsią gdzie na świeżym powietrzu będzie czas na gry i zabawy oraz dyskotekę. Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00. Czas przejazdu do Katowic: ok.1 godz., czas przejazdu do Krakowa: ok. 2,5 godz..  

Przeczytaj Przed Podróżą :

Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena  jest przykładowa dla szkół w promieniu 120 km od Ogrodzieńca i nie jest ofertą w rozumieniu ustawy. W zależności od terminu, wybranych atrakcji cena może ulec zmianie. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Jury czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja,

Opłaty obowiązkowe:

bilety wstępu ok. 110zł :
Zamku w Ogrodzieńcu 15 zł, 3 Parki w Ogrodzieńcu 35 zł + tor saneczkowy 6 zł, szlak historyczny i powozy konne ok 60 zł

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch lub ognisko w Ogrodzieńcu :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 2,3 % wartości wycieczki.  
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register