logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna na Śląsk, konurbacji pełnej zabawy, nowych technologii i historii.

Ekstremalna zabawa na karuzelach, dmuchańcach, kolejkach,  wizyta w Chorzowskim Planetarium oraz nauka przez zabawę w Bajce Pana Kleksa.

Niezapomniane wrażenia dla wszystkich dzieciaków  ! 

Chorzów – miasto park słynące przede wszystkim z piłki nożnej – znajduje się tu stadion śląski i stadion Ruchu Chorzów – utytułowanej drużyny grającej w ekstraklasie, oraz z Parku Śląskiego, który jest jednym z największych terenów zielonych w okolicy. Na terenie Parku Śląskiego znajdują się m.in. Park miejski z długimi alejkami spacerowymi, wesołe miasteczko „Legendia” gdzie można spędzić cały dzień na zabawie, oraz ogród zoologiczny gdzie mieszkają m.in. największe zwierzęta na świecie: słoń indyjski, tygrys amurski, czy żyrafa siatkowana. Od 11 czerwca 2022 zostanie otwarte najnowocześniejsze, najnowsze interaktywne Planetarium.  Chorzów to śląskie miasto pełne zieleni, atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Warto zarezerwować sobie czas aby spędzić tu aktywny dzień.

LEGENDIA to wesołe miasteczko położone w Parku Śląskim w Chorzowie jest tu ponad 40 atrakcji podzielonych na trzy różne strefy: dziecięca, familijną oraz ekstremalną. Wspaniała, całodzienna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Karuzele, huśtawki, rollercoastery, dmuchany zamek, gabinet krzywych zwierciadeł oraz wiele innych atrakcji spowodują, że dzień będzie pełen wrażeń i nie zapomnianych przeżyć.

PLANETARIUM-   innowacyjne i interaktywne Planetarium otwarte w czerwcu 2022r.  W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie .

BAJKA PANA KLEKSA znajduje się w Katowicach w byłej fabryce porcelany. Podczas zwiedzania, zarówno dzieci jak i dorośli przeniosą się w niezwykły świat bajki.
Będzie zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie Pana Kleksa, oraz warsztaty z doktorem Paj-Chi-Wo.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka jest dedykowana młodszym dzieciom z uwagi na wizytę w Bajce Pana Kleksa która jest odpowiednią atrakcją dla dzieci do ok. 12 lat .  Starsze dzieci zapraszamy na wycieczkę Legendia + Planetarium + Szlak Zabytków Techniki.

 

2 dni
1-6 kl sp
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  9.00  wyjazd spod szkoły w promieniu do 100 km od Katowic

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież sportowa, czapka na słońce, kurtka przeciwdeszczowa, ubrania na zmianę
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

Dzień: Legendia

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie uzgodnionej wcześniej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę i wyruszymy na wycieczkę szkolną.   Przyjazd do Katowic ok 10:00 . Następnie czeka nas bajeczna trzygodzinna przygoda z Panem Kleksem. Zacznie się ona w Katowickiej fabryce porcelany, która zamieniła się w fabrykę dziur i dziurek Pana Kleksa. Zwiedzimy m.in. ekspozycję z Panem Kleksem, zabawimy się w detektywów, szukając zaginionych skarbów Pana Kleksa, będziemy rozwiązywać łamigłówki i zagadki, oraz weźmiemy udział w warsztatach z doktorem Paj-Chi-Wo. Następnie pobyt w Chorzowskim ZOO. Rzadkie gatunki zwierząt pozwolą dzieciom na obcowanie z naturą w przyjemnych warunkach. Zobaczymy słonie, żyrafy , hipopotamy, czerwone pandy, małpy , lwy , pingwiny i wiele wiele innych egzotycznych zwierząt. Następnie odwiedzimy Dolinę Dinozaurów gdzie dzieciaki spożytkują resztę swoich sił. Wyjście z Zoo. Do programu można dodać przejazd widokową  kolejką Elką.   Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : ZOO i Bajka Pana Kleksa

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie rozpoczniemy wizytą w nowoczesnym Śląskim Planetarium. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie . Następnie ok godziny 12.00 wejdziemy do Legendi gdzie moc emocji czeka na dzieci.
    Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00.    

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom młodszych klas szkoły podstawowej (do 12 lat  z uwagi na wejście do Bajki  Pana Kleksa) . Starsze klasy zapraszamy na program dla młodzieży zobacz tutaj .
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis). Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsca dla uczestników + 4 nauczycieli. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Opis wycieczki nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy . Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Katowic lub okolic czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców. Możemy również na życzenie dodać wędrówkę górską zamiast zwiedzania miasta. Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.  

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, 1 x nocleg, 1xśniadanie, 1x obiadokolacja

Opłaty obowiązkowe :

bilety wstępów ok. 100 zł
Bajka Pana Kleksa  45 zł,  Zoo 10 zł, Legendia 45 zł , Planetarium 1 zł  

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register