logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Szaleństwo w Parku Rozrywki, interaktywne Planetarium Chorzowskie i Śląskie Zabytki

Ekstremalna zabawa na karuzelach, kolejkach  połączona z lekcją astronomii, sejsmologii i historii 

Niezapomniane wrażenia dla wszystkich   ! 

CHORZÓW– miasto park słynące przede wszystkim z piłki nożnej – znajduje się tu stadion śląski i stadion Ruchu Chorzów – utytułowanej drużyny grającej w ekstraklasie oraz z Parku Śląskiego, który jest jednym z największych terenów zielonych w okolicy.

LEGENDIA to wesołe miasteczko położone w Parku Śląskim w Chorzowie jest tu ponad 40 atrakcji podzielonych na trzy różne strefy: dziecięcą, familijną oraz ekstremalną. Wspaniała, całodzienna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Karuzele, huśtawki, rollercoastery, dmuchany zamek, gabinet krzywych zwierciadeł oraz wiele innych atrakcji spowodują, że dzień będzie pełen wrażeń i nie zapomnianych przeżyć.

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI w Katowicach to różne muzea, skanseny a nawet zamieszkałe kolonie robotnicze jak Nikiszowiec i nadal działające zakłady pracy. Taki szlak prezentuje najciekawsze zabytki i dziedzictwo przemysłowe Katowic oraz tradycję górniczą. Lista światowego Dziedzictwa UNESCO doceniła walory i atrakcyjność szlaku wpisując na swoją listę. Na trasie Śląskich zabytków nie może zabraknąć Śląskich Kopalni i Sztolni w Tarnowskich Górach czy Zabrzu.

ŚLĄSKIE PLANETARIUM-  innowacyjne i niespotykane eksponaty będą dostępne do zwiedzania już od 11 czerwca 2022 roku. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie .

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczka szkolna jest dedykowana dzieciom i młodzieży oraz szkołom ponad podstawowym. Program dopasowujemy do wieku uczestników- dla starszych klas proponujemy  zwiedzanie Katowic Szlakiem Zabytków Techniki a młodszym pobyt w Kopalni i Sztolni Czarnego Pstragą w Tarnowskich Górach lub zwiedzanie Kopalni Guido i Sztolni Luiza w Zabrzu.  Trasa jest odpowiednia dla starszych dzieci zainteresowanych historią i zabytkami. Jeżeli szukasz wycieczki dla najmłodszych i przedszkolaków  zapraszamy na wycieczkę Legendia + Bajka Pana Kleksa+ Planetarium .

 

 

2 dni
3-8 kl, szkoły średnie
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  8.00  wyjazd spod szkoły w promieniu do  ok 100 km od Katowic

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież sportowa, rzeczy na zmianę, kurtka przeciwdeszczowa
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

Dzień: Planetarium i Śląskie zabytki

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie umówionej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z najnowocześniejszym, najnowszym, interaktywnym Planetarium w Polsce. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie .

Dalsza część programu do wyboru :

a. klasy młodsze Śląskie Kopalnie - do wyboru zwiedzanie Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach lub Kopalni Guido i Sztolni Luiza
b. klasy starsze zwiedzanie Szlakiem Zabytków Techniki.  Zaczynając od Katowickiej Fabryki Porcelany gdzie zobaczymy wspaniały budynek działającej kiedyś fabryki, obejrzymy film i dowiemy się mnóstwo historycznych ciekawostek. Po fabryce porcelany, czeka nas zwiedzanie Muzeum Hutnictwa Cynku, gdzie zobaczymy m.in. zabytkowy budynek walcowni, maszyny do wytopu i produkcji blach cynkowanych oraz wystawę motocykli produkowanych w latach 1903-1980. Następnie przejedziemy do Galerii szybu Wilson, który mieści się na terenie dawnej kopalnii węgla kamiennego "Wieczorek" a później na osiedle Nikiszowiec, które powstało w celu zakwaterowania górników pracujących w pobliskich kopalniach. Ceglane budynki trzykondygnacyjne, sklepy, kościół a nawet rynek w centrum osiedla sprawiały, że było ono samowystarczalnym miasteczkiem.         Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Legendia

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Parku Chorzowskim. Wejście do Legendii ok 11:00 wstęp do parku, całodzienne szaleństwo w parku.   Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00 -18.00 w zależności od odległości szkoły od Legendii.    

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka dla uczniów szkoły podstawowej od 3-8 klasy oraz szkoły ponad podstawowe. Młodsze dzieci  zapraszamy na inny program zwiedzania -> zobacz wycieczkę
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Warszawy czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, 1 x nocleg, 1x śniadanie, 1x obiadokolacja, TFG, TFP

Opłaty obowiązkowe :

bilety wstępów ok. 94 zł:
Planetarium - patrz zakładka Planetarium,  Legendia 45zł (1-8 klasa), 55 zł szkoły średnie, Muzeum Hutnictwa 20zł ,  Muzeum Porcelany 28zł, Kopalnie ok 45 zł

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 2,3 % wartości wycieczki.
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.

Śląskie Planetarium ofertuje wiele lekcji edukacyjnych dostosowanych do wieku uczestników

   

Cztery pory roku - czwartek 10.00 i piątek 12.15

(Szkoły podstawowe - klasy IV-VI. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, na obserwację których musieliby poświęcić wiele dni i nocy. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Model geocentryczny budowy świata. Teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).  

A jednak się kręci... - środa 12.15

  (Szkoły podstawowe - klasy VII-VIII oraz Szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Czy Słońce wędruje wśród gwiazd? Czy tą samą drogą podążają inne ciała niebieskie Układu Słonecznego? Od czego zależy długość dnia i nocy? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, obserwacja których wymagałaby odległych wojaży. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Ziemia w Układzie Słonecznym. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy, czas słoneczny). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany oświetlenia Ziemi w różnych porach roku i na różnych szerokościach geograficznych).  

Fascynujący Kosmos - czwartek 12.15 i piątek 10.00

(Szkoły podstawowe - klasy VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Jak zmierzyć odległości we Wszechświecie? Gdzie szukać odległych galaktyk? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć dla młodzieży. Zabierz swoich uczniów w podróż budującą wyobrażenie o skali Wszechświata. Przedstawimy im różnorodność obiektów na niebie i wyjaśnimy na jakie pytania znajdujemy odpowiedź dzięki ich obserwacjom. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Struktura i składniki Układu Słonecznego. Struktura i składniki Galaktyki. Struktura Wszechświata. Problem odległości we Wszechświecie. Prawa Keplera.  

Seanse popularno-naukowe

Kometa nad Szwajcarską Doliną - czas trwania ok. 35 min. Cena: 10 zł/os. (poniedziałki i czwartki o 9.00.) Explore – wersja dla szkół (bez opisu aktualnego nieba) - czas trwania ok. 35 min. Cena: 10 zł/os. (środy i piątki o 9.00) Jesteśmy Gwiazdami - czas trwania ok. 45 min. Cena: 10 zł/os. (poniedziałki o 10.30)  

Warsztaty w Stacji Klimatologicznej

Warsztaty odbywać się będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Jednorazowo stacji klimatologicznej mieści się do 30 osób.

Zostań meteorologiem

(Warsztaty dla klas 4 – 6. Czas trwania - 45 min. Cena: 8 zł/os.) Czym łapiemy deszcz? Czy można włosami zmierzyć wilgotność powietrza? Na czym polega praca meteorologa? Na te i inne pytania odpowiemy na warsztatach, podczas których uczniowie poznają tajniki pracy w stacji klimatologicznej oraz wcielą się w rolę obserwatora pogody. Poznają mechaniczne i elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie wykonają pomiary kilku składników pogody.
You don't have permission to register