logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Dwudniowa wycieczka szkolna do Energylandii i zwiedzanie Krakowa

Szaleństwo na terenie 35 hektarów ! Czeka was Strefa Ekstremalna, Bajkolandia, Strefa rodzinna  i   Water Park. W Krakowie odkryjecie historię i piękno naszej dawnej stolicy .

Ruszaj z nami w niezapomnianą przygodę ! 

ENERGYLANDIA jest największym w Polsce parkiem rozrywki położonym w Zatorze. W parku znajdują się atrakcje dla młodszych i starszych dzieci, rodzin, oraz wszystkich żądnych ekstremalnych wrażeń. Bogata oferta Energylandii powiększa się każdego roku i w każdym sezonie pojawia się coś nowego. Szybkie rollercoastery m.in. jeden z najwyższych w Europie Hyperion i najwyższa na świecie drewniana Zadra, karuzele, małe kolejki górskie i wiele innych dostarczą każdemu ekstremalnych wrażeń na cały dzień.

 

KRAKÓW to jedno z najstarszych miast w Polsce, gdzie wspaniała historia łączy się ze współczesnością. Piękne stare miasto, pełne tajemnic i legend intryguje i zachęca do ich odkrywania. Za każdym rogiem, w każdej kamienicy kryją się opowieści do odkrycia.

Zwiedzanie Krakowa  może odbyć się jako standardowe zwiedzanie lub Śladami Legend dla młodszych dzieci i będzie niezapomnianą przygodą. Spacer Drogą Królewską oraz wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego – to jedne z wielu atrakcji, dzięki którym dzieci poczują się jak księżniczki lub rycerze. W Smoczej Jamie odkryją Legendę o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Maszerując dalej na Rynek zobaczą Zaczarowane Gołębie obsiadające płytę Rynku. Dlaczego są zaczarowane? To temat kolejnej  Legendy Krakowskiej. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki który kryje w swej historii dwie legendy – o Żółtej Ciżemce i  Wieżach . Stoiska kuszą pamiątkami z Lajkonikiem– dlaczego jest symbolem Krakowa.Legenda głosi że… na pewno dowiecie się na wycieczce.

Uczestnicy wycieczki zobaczą również niezwykłą, interaktywną wystawę w Podziemiach Rynku Głównego.  Mamo , tato nie możesz jechać? W cenie 50 zł od dziecka nasz opiekun zaopiekuje się się Waszą pociechą w czasie wycieczki .

Dla kogo jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka  stworzona z myślą o rządnych przygód dzieciach. Młodsze klasy zapraszamy na zwiedzanie Śladami Legend a starsze zapraszamy standardowe zwiedzanie.

 

 

 

2 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  odjazd spod szkoły w promieniu ok 100 km od Zatoru

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka i lekka kurtka, parasol, strój kąpielowy, recznik, klapki, ubranie na zmianę
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

Dzień: Energylandia

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie umówionej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie  przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę i wyruszymy do Krainy Marzeń .   Przyjazd do Energylandii, ok 10:00 wstęp do parku, całodzienne szaleństwo w parku.   Całodzienna zabawa w Parku, oglądanie show.  Podczas pobytu w parku, korzystanie ze wszystkich atrakcji  m.in. Strefy Ekstremalnej od 140cm: 4 rollercoastery i 6 pozostałych atrakcji takich jak space booster, apocalypto czy tsunami drop, Strefy Familijnej w której znajdują się takie atrakcje jak dragon, anaconda, boomerang, samoloty i inne, Strefa Bajkolandia z atrakcjami dla najmłodszych oraz nowości takie jak Smoczy Gród z drewnianą kolejką Zadra i wiele innych. Strefa wodna tylko i wyłącznie za zgodą nauczycieli i tylko dla starszych dzieci. Między czasie przerwa na lunch dla dzieci ( frytki i napój). Dalsza zabawa i szaleństwo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Zwiedzanie Krakowa Śladami Legend

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Krakowa pod Wzgórze Wawelskie, gdzie przejdziemy pod pomnik Smoka Wawelskiego i wysłuchamy legendę o szewcu Dratewce oraz wejdziemy do Smoczej Jamy, następnie przejdziemy na dziedziniec Zamku – obejrzymy zamek z zewnątrz i wejdziemy do Katedry – miejsca koronacji naszych królów. Następnie przejdziemy Szlakiem Królewskim / ulicą Grocką/ do centrum,  pilot zabierze uczestników na spacer po mieście w poszukiwaniu legend. Zobaczymy Rynek Główny z Zaczarowanymi Gołębiami, Kościół Mariacki z Tajemnicą Żółtej Ciżemki , Sukiennice gdzie dowiemy się o historii Lajkonika. W okolicach Rynku czas wolny na posiłek, następnie  zejdziemy do Podziemi Rynku – niezwykle ciekawej, interaktywnej wystawy. Kierując się do autokaru przejdziemy przez Bramę Floriańską, dojdziemy do Barbakanu wysłuchując ciekawej legendy o obronie Krakowa. Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17:00. Czas przejazdu do Katowic ok. 1,5h, do Tarnowskich Gór ok 2 h .  

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka dla uczniów w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Krakowa, Zatoru czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.  
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów:  Energylandia + przekąska (frytki i napój):   
   109 zł   klasy 1-6   
   119 zł   klasy 7-8
   149 zł szkoły średnie 
Bilet wstępu do Smoczej Jamy,  Podziemii Rynku,   przewodnik w Podziemiach Rynku ok. 45 zł

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register