logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna  Kraków 1 dzień

Będzie świetna zabawa ale również nauka, którą z pewnością zapamiętacie na zawsze.

Czy można zwiedzić Kraków w jeden dzień?  Oczywiście, że tak! To nie będzie nudna szkolna lekcja. Z nami dowiecie się ciekawostek o Krakowie. To będzie wycieczka szkolna podczas której zobaczycie najważniejsze zabytki i może poznacie legendy o których nie słyszeliście?

KRAKÓW to z pewnością jedno z najstarszych miast w Polsce. Wydaje się, że w Krakowie wspaniała historia, idealnie łączy się ze współczesnością. Piękne stare miasto, pełne tajemnic i legend intryguje i zachęca do ich odkrywania. Za każdym rogiem, w każdej kamienicy kryją się opowieści do odkrycia. Poznacie je dzięki przewodnikowi, który zaciekawi każdego słuchacza.

Zwiedzanie Krakowa i odkrywanie nowych ciekawych historii, będzie przede wszystkim niezapomnianą przygodą. Spacer Drogą Królewską oraz wizyta w komnatach Zamku Królewskiego oraz w Katedrze to jedne z wielu atrakcji, dzięki którym poznacie jak żyli królowie. W Smoczej Jamie dowiemy się o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Maszerując dalej na Rynek zobaczymy stare kamienice, w których mieszkali najznamienitsi mieszkańcy Krakowa. Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki, w którym jest znany na całym świecie ołtarz Wita Stwosza. Natomiast z wieży co godzinę można usłyszeć Hejnał Mariacki z którym wiąże się ciekawa historia, na pewno ją poznacie. Na straganach i w sklepikach pełno jest pamiątek ze Smokiem Wawelskim i Lajkonikiem – o nim też dowiemy się ciekawych opowieści na naszej wycieczce szkolnej.

Podczas wycieczki, uczniowie  zobaczą również niezwykłą, interaktywną wystawę w Podziemiach Rynku Głównego. Ta wycieczka jest dla świetnej zabawy, będzie bardzo ekscytująco.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku szkolnym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 120 km od Krakowa

   

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę, sprawdzi listę obecności i wyruszymy w podróż.
 
Do Krakowa przyjedziemy około godziny 10:00
2

PROGRAM: Droga Królewska, Wawel, Smocza Jama, Podziemia Rynku

Wysiadamy koło Wzgórza Wawelskiego, od którego zaczniemy naszą wycieczkę szkolną.
Na początek przejdziemy na dziedziniec Zamku, gdzie spotkamy się z naszym przewodnikiem. Obejrzymy zamek z zewnątrz i wejdziemy do Katedry – miejsca koronacji naszych królów. Tam zobaczymy Dzwon Zygmunta, Muzeum Katedralne oraz Groby Królewskie. Następnie wejdziemy do Smoczej Jamy, której wejście znajduje się na szczycie Wzgórza Wawelskiego i wyjdziemy z niej koło pomnika Smoka Wawelskiego o którym usłyszymy ciekawą opowieść.
Po zwiedzaniu przespacerujemy się Drogą Królewską. Od Wzgórza Wawelskiego przejdziemy ulicą Grodzką przy której są niezwykle cenne zespoły klasztorne: Dominikanów, Franciszkanów i Klarysek. Zobaczymy ulicę Kanoniczą z odnowionymi, zabytkowymi kamieniczkami. Dotrzemy do Rynku Głównego gdzie zobaczymy Kościół Mariacki i Sukiennice oraz zejdziemy do Podziemi Rynku – niezwykle ciekawej, interaktywnej wystawy. Następnie przejdziemy na Plac Matejki mijając Bramę Floriańską, średniowieczne mury miejskie i Barbakan.
Po zwiedzaniu, w okolicach Rynku będzie chwila na zjedzenie własnego lunchu lub możliwość zorganizowania posiłku dla grupy (dod. płatne)  Potem będziemy mieć chwilę czasu na zakup pamiątek.
3

POWRÓT:

Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 16:00.
Na miejsce zbiórki wrócimy około 18:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.

Termin wycieczki ustalany jest indywidualnie z grupą.

Cena wycieczki jest przykładowa, a opis przykładowego programu i ceny nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy .

Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników ( w tym nauczycieli ). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy jednak z uwagi na dużą liczebność grupy wymagany będzie zakup systemu audioguide w cenie 5 zł. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Krakowa czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego, przewodników w Podziemiach Rynku, bilety do  Podziemi Rynku, zwiedzanie Katedry

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Apartamenty Prywatne 25 zł Reprezentacyjne Komnaty Królewskie 25 zł Smocza Jama 9 zł     Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register