logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna w piękne Polskie Sudety 3 dni

Poznaj z nami urokliwe Góry Stołowe i odkryj tajemnice Kotliny Kłodzkiej.

Trzydniowa wycieczka szkolna do pięknej i tajemniczej Kotliny Kłodzkiej! Odkryjemy tajemnice Podziemnego Miasta Osówka, pobłądzimy po Błędnych Skałach i poznamy historię powstawania papieru. Te i wiele innych atrakcji czeka na uczniów podczas tych emocjonujących trzech dni.

KOTLINA KŁODZKA to niesamowita kraina geograficzna Polski, owiana mnóstwem tajemnic z czasów II Wojny Światowej. Jest zaliczana do najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. Otaczają ją pasma górskie Sudetów Środkowych i Wschodnich. Przez środek kotliny przepływa Nysa Kłodzka. To bardzo urokliwy region o niebywałych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Aby ochronić niezwykle cenny przyrodniczo i krajobrazowo region, utworzono tu Park Narodowy Gór Stołowych obejmujący Błędne Skały i obszar Szczelińca Wielkiego. Ta wycieczka szkolna będzie z pewnością bardzo urozmaicona ponieważ atrakcji w Kotlinie Kłodzkiej jest co nie miara.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Kopalnia Złota jest to niezwykłe muzeum znajdujące się w Złotym Stoku. Powstało w dawnej kopalni złota i arsenu. Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznamy narzędzia i historię górnictwa oraz zobaczymy m.in.:

– 500 metrowy odcinek sztolni Gertruda z którą związana jest legenda o błąkającej się Gertrudzie,

– bogatą ekspozycje map i planów

– gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych

– piec muflowy – laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto

– osiemnastowieczny wózek do transportu rudy

– Chodnik Śmierci na którym skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota,

– podziemny wodospad

– oraz przejedziemy się Pomarańczowym Tramwajem przez 300 metrową trasę podziemną

Twierdza Kłodzko  jest świetnie zachowaną twierdzą obronną z czasów XVIII wiecznych. Zobaczymy jej część górną twierdzy z której roztacza się wspaniały widok na miasto i okoliczne góry oraz korytarze kontrminowe, które zwane są podziemnym labiryntem. Odchodzą promieniście od środka twierdzy aż za jej mury, do pozycji wroga. Twierdza skrywa wiele tajemnic i ciekawych historii. Dzięki przewodnikowi bez wątpienia odkryjemy je wszystkie.

Błędne Skały  to niezwykły zespół skalny znajdujący się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Wchodząc do labiryntu nie można zawrócić, trasa jest jednokierunkowa a miejsce magiczne. Skały tworzą tu niesamowity labirynt wąskich przejść, tuneli, zakamarków i kamiennych wąwozów. Znajduje się tu punkt widokowy na Karkonosze, czeskie Góry Stołowe i Góry Kamienne – „Skalne Czasze”. Trasa ma długość ok. 750 m. Po opuszczeniu z labiryntu, wracamy drogą asfaltową.

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju w Czermnej znajduje się niezwykła kaplica. Z zewnątrz wygląda niepozornie ale wnętrze jest zaskakujące i robi niesamowite wrażenie. Jej sklepienie oraz ściany pokrywa około 3 tysiące ludzkich kości i czaszek znalezionych na terenach Kotliny. Zwiedzanie może budzić emocje ale jest to obiekt sakralny i trzeba zachować powagę, zachować szacunek i założyć odpowiedni strój.

Muzeum Papiernictwa  czy wiesz co to papier czerpany? Jeśli nie, koniecznie musisz zobaczyć Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Wydaje się, że historia papieru wcale nie jest ciekawa. A jednak! Podczas zwiedzania, dowiemy się od przewodnika jak powstawał papier na przestrzeni wieków, jakie są jego rodzaje oraz sposoby jego wytwarzania.

Podziemne Miasto Osówka– bez wątpienia jest to najciekawszy i najbardziej tajemniczy kompleks Gór Sowich i Kotliny Kłodzkiej. Kompleks nazywa się  w oryginale „Riese”  co po niemiecku znaczy olbrzym. Cel budowli był tajemnicą. Podczas gdy jedni uważają, że miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera, inni twierdzą, że w podziemnych halach miała powstawać tajna broń.

Zwiedzimy Osówkę trasą historyczną. Trasa ta jest bardzo ciekawa ponieważ jest multimedialna. Na naszej drodze będą pojawiać się znane postacie ukazane w formie hologramów. Będziemy oglądać filmy dokumentalne, trójwymiarowe zdjęcia, wystawy z bronią, historyczne wyposażenie żołnierzy, sprzętu używanego do pracy podczas budowy, historyczny pojazd terenowy oraz doświadczymy wirtualnego wyjazdu na powierzchnię ziemi szybem windowym.

Zakwaterowanie:

Hotel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Lewina Kłodzkiego. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Zobaczcie co nas czeka!

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 300 km od Kudowej Zdrój

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika górskiego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Podziemne Miasto Osówka, Muzeum Papiernictwa

Z uczestnikami spotykamy się o godzinie 8:00 koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
Do Głuszycy przyjedziemy około godziny 12:00-13:00
O 13:00 rozpoczniemy zwiedzanie kompleksu Osówka z przewodnikiem, trasą historyczną.
Odkryjemy historię kompleksu, dowiemy się kto go budował oraz poznamy wiele ciekawostek dotyczących podziemnego miasta jak i Gór Sowich.
Następnie pojedziemy do Dusznik Zdroju, gdzie odwiedzimy Muzeum Papiernictwa. Tam, zwiedzimy z przewodnikiem wystawę "z papierem przez dwa tysiąclecia" oraz samodzielne zwiedzanie trasy „Sztuka i pieniądze”. Dowiemy się jak powstawał papier na przestrzeni wieków.
Po zwiedzaniu pojedziemy odpocząć do ośrodka, zjemy obiadokolację i udamy się na nocleg.
2

DZIEŃ: Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Kudowa Zdrój i Kaplica Czaszek

Po śniadaniu, pojedziemy do Parku Narodowego Gór Stołowych, zwiedzimy Błędne Skały, gdzie przespacerujemy się poprzez skalny labirynt. Zamiast Błędnych Skał możemy wybrać się (bez dopłat) na dłuższą wycieczkę na Szczeliniec Wielki.
Następnie pojedziemy do Czermnej gdzie zwiedzimy Kaplicę Czaszek - jest to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku, jest tu około 3 tysiące czaszek i kości ludzkich.
Potem w Kudowie - Zdroju, zwiedzimy Park Zdrojowy i pójdziemy na spacer po mieście z pilotem.
Zmęczeni powrócimy do ośrodka aby odpocząć na świeżym powietrzu, po obiadokolacji będzie można korzystać z infrastruktury ośrodka.   Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy i nocleg.
3

DZIEŃ: Kopalnia Złota i Twierdza w Kłodzku

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Kłodzka. Odkryjemy tutaj tajemnice twierdzy górującej nad miastem.
Następnie pojedziemy do Złotego Stoku zwiedzić Kopalnię Złota. Zobaczymy m.in. podziemną trasę turystyczną i przejedziemy się pomarańczową kolejką
Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 15:00.
Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny)
Na miejsce zbiórki wrócimy około godz. 19:00-20:00

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy dla szkół położonych do 300 km od Kudowej Zdrój , szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Kotliny Kłodzkiej, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.  

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika sudeckiego, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie 136 zł   (Błędne Skały 6 zł, Złoty Stok 38 zł, Twierdza Kłodzko 40 zł, Osówka 25 zł, Muzeum Papiernictwa 22 zł, Kaplica Czaszek 5 zł)

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register