logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Niesamowite krajobrazy, skalane ostańce i Orle Gniazda

Krótka wędrówka, zamek a na koniec ognisko, to idealne atrakcje na krótki wypad.

Wycieczka szkolna do Ojcowa obfitująca w przyjemne doznania wzrokowe. Przepiękne wapienne skałki, ostańce, jaskinie i Orle Gniada – zamki na wzgórzach, które strzegły okolicę. Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszy w Polsce i jedyny w swoim rodzaju. Ze względu na swoje położenie jest na wyciągnięcie ręki zarówno dla mieszkańców Małopolski jak i Śląska.

JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA to obszar pomiędzy Krakowem a Częstochową. Na terenie Jury występują białe skały wapienne, bardzo podatne na erozję. Z tego względu znajduje się tu mnóstwo jaskiń, pojedynczych skał pozostałych po większych masywach tzw. ostańców, wiele ciekawych zjawisk krasowych, mnóstwo zieleni oraz wiele zamków na wapiennych wzniesieniach.

SZLAK ORLICH GNIAZD jest to wyjątkowy szlak turystyczny pomiędzy Krakowem a Częstochową. Można na jego trasie zwiedzać przepiękne Orle Gniazda czyli jurajskie warownie budowane na wapiennych skałach w celach obronnych. Niektóre zamki tak jak ten w Pieskowej Skale odremontowano i są w świetnym stanie ale z większości tak jak z zamku Ogrodzieniec zostały tylko ruiny. Mimo to dalej dumnie górują one nad okolicą.

OJCÓW to niewielka miejscowość w Ojcowskim Parku Narodowym. Największą atrakcją Parku są bezsprzecznie jego walory przyrodnicze ale godna uwagi jest również drewniana zabudowa wsi nie zmieniona od lat.

Na trasie wycieczki zobaczymy zamek w Pieskowej Skale, najbardziej znaną Iglicę Skalną – Maczugę Herkulesa powstałą w wyniku krasowej działalności wód. Spacer po dolinie ukaże nam kolejną Iglicę Skalną – Igłę Deotymy oraz liczne zespoły skał wraz z najbardziej charakterystyczną bramą skalną – Bramą Krakowską. Zwiedzimy także Jaskinię – Grotę Łokietka – jedną z największych jaskiń w Jurze. Na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek w Ojcowie.

UWAGA – Wymagane wygodne obuwie turystyczne i kurtka! w Jaskiniach panuje stała temperatura 7st.C.

 

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00  dowolna szkoła w promieniu ok 120 km od Ojcowa

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna cieplejsza odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Ognisko
  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Opłaty Nieobowiązkowe
  Opłaty Obowiązkowe
1

WYJAZD:

Z uczestnikami spotykamy się o wcześniej uzgodnionej godzinie koło szkoły lub w miejscu ustalonym z nauczycielem.
Zabieramy ze sobą napoje, przekąski, ewentualnie kanapki, sportowe wygodne obuwie oraz wygodne cieplejsze ubranie. Pilot przywita grupę i wyruszymy w podróż.
W czasie przejazdu odbędą się animacje i zabawy aby przejazd nie był nudny.
2

PROGRAM: Pieskowa Skała, Ojców, Grota Łokietka, ognisko

Przyjazd do Pieskowej Skały około 10:00
Zamek w Pieskowej Skale – zwiedzimy zamek z zewnątrz. Następnie czeka nas krótki spacer do Maczugi Herkulesa.
Przejazd do Ojcowa, przespacerujemy się do Bramy Krakowskiej a stamtąd wyjdziemy na Górę Chełmową, gdzie na szczycie znajduje się Grota Łokietka. Zwiedzimy z przewodnikiem największą i najdłuższą w Ojcowie jaskinię. Składa się ona z kilku korytarzy i dwóch dużych sal: Rycerskiej i Sypialni. Temperatura wewnątrz jaskini utrzymuje się na jednym poziomie przez cały rok i wynosi ok. 7-8 stopni C. Szata naciekowa Jaskini Łokietka jest uboga, występują tu na ogół nieduże stalaktyty rurkowe (tzw. makarony) zwłaszcza na stropach w obydwóch salach. Ściany są okryte polewami a ich odcinki przewieszone zdobią żebra naciekowe lub małe, cieniutkie, faliste draperie.
Następnie integracja przy ognisku z pieczeniem kiełbasy.
3

POWRÓT:

Wyjedziemy w drogę powrotną około godz. 16:00.
Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach popołudniowych

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena  jest przykładowa dla szkół w promieniu 120 km od Ojcowa i nie jest ofertą w rozumieniu ustawy. W zależności od terminu, wybranych atrakcji cena może ulec zmianie. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Jury czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota/przewodnika, bilety wstępu do Groty Łokietka, ognisko z kiełbaskami

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
25-35 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register