logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Śląskie Kopalnie,  Kompleks Zamkowy, Planetarium i Zabytki Techniki

Historyczna Gradka dla starszego dzieciaka ! Obiekty wpisane na listę UNESCO. 

MUZEUM GÓRNICTWA I KOPALNIA SREBRA 

 To niewątpliwie atrakcje dla każdego.  Znajdziemy tutaj nowoczesną Multimedialną Lekcją Historii która odbywa się  w budynku nadszybia kopalni. To nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Na uczestników czeka wiele ciekawostek np. w jaki sposób odwadniano kopalnię, jakimi metodami wydobywano kruszce, zobaczą instalację Pierwszej Maszyny Parowej . Co więcej spacerując z przewodnikiem turyści zobaczą dawne narzędzia oraz   górniczą przenośną toaletę. .

Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w.  Podziemny labirynt udostępniony dla turystów mierzy  1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże. Niewątpliwie dzięki dużej wilgotności powietrza  i niskiej temperaturze można poczuć klimat danej  górniczej pracy. Podziemia zostały wypełnione efektami dźwiękowymi dzięki czemu zwiedzanie jest bardziej realistyczne i ciekawsze.

SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA

Przepływ łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.

 

KOMPLEKS ZAMKOWY

Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare  łączy się historię z nowoczesnością.  Zamek rozpoczął swoją historię w XV wieku kiedy to Repty wraz z Tarnowicami znalazły się w posiadaniu rodu Wrochemów.  Przez wiele kolejnych lat był w posiadaniu wielu zamożnych rodzin aż do 1822 roku kiedy  zamek i dobra Tarnowice Stare przeszły w posiadanie rodu hrabiów von Donnersmarck. Zwiedzimy  Zamek a dla chętnych (dod.płatne) odbędzie się  lekcja muzealna o tematyce rycerskiej. Lekcja przybliży młodzieży jak wyglądało życie dawnych rycerzy. W pierwszej części poznaje się odpowiedzi na pytania skąd wzięli się rycerz i czym się zajmowali. W drugiej: następuje prezentacja ekwipunku rycerskiego, który można będzie dotknąć, a nawet przymierzyć.

KOPALNIA GUIDO i SZTOLNIA LUIZA

To niezwykłe miejsce gdzie można zobaczyć jak jeszcze niedawno wydobywano „czarne złoto”. Teraz w kopalni nie wydobywa się już węgla od prawie 100 lat. Wyrobiska jednak wyglądają tak, jakby górnicy zostawili je przed chwilą. Niezapomnianym przeżyciem będzie przejazd jedyną, udostępnioną dla turystów na świecie elektryczną kolejką podwieszaną.

 

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI

Śląsk z  różnych muzeów, skansenów a nawet zamieszkałych kolonii robotniczych jak Nikiszowiec i nadal działających zakładów pracy. Ciekawym miejscem jest również  była Fabryka Porcelany czy Centralne Muzeum Pożarnictwa. Taki szlak prezentuje najciekawsze zabytki i dziedzictwo przemysłowe Śląska oraz tradycję górniczą. Lista światowego Dziedzictwa UNESCO doceniła walory i atrakcyjność szlaku wpisując na swoją listę. Na Szlaku Zabytków Techniki znajduję się również Kopalnia GUIDO i Sztolnia Królowa Luiza  , Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga.

ŚLĄSKIE PLANETARIUM

Najnowocześniejsze Planetarium w Polsce, otwarte w 2022 roku ! Innowacyjne i niespotykane eksponaty, fantastyczny seans edukacyjny dostosowany do każdego wieku grupy. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie

Dla jakich klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka dwudniowa dla starszych dzieci mniej więcej od 6 klasy. Młodsze dzieci zapraszamy na wycieczkę Śląskie Perełki. Można śmiało powiedzieć że podróż w czasie jest możliwa na tej wycieczce. Przeniesiemy się do XVIIIw. kiedy rozpoczęła się praca kopalni i wydobyciem srebra, odkryjemy historię XV wiecznego zamku. Przeniesiemy się również do obecnych czasów odwiedzając najnowszym i najnowocześniejszym Planetarium.

 

 

Bon turystyczny plus 500:

Za tą wycieczkę dla dzieci możesz zapłacić    bonem turystycznym 500+.

2 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  8.00  wyjazd spod szkoły w promieniu do  ok 100 km od Katowic

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, czapka , kurtka
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

Dzień: Śląskie Kopalnie

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu ustalonym z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę. Pilot przywita grupę i wyruszymy na niezapomnianą przygodę.
Program do wyboru: a. Przyjazd do Tarnowskich Gór,  zwiedzanie Kopalni Srebra wpisanej na Światową Listę UNESCO. Zwiedzanie rozpocznie się  w Muzeum Górnictwa gdzie zobaczymy Multimedialną Lekcją Historii.  Zwiedzanie Kopalni Srebra zawiera zjazd poprzez szyb Anioł na  głębokość 40,5 m.  Zobaczyć można wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Przeprawa łodziami pod ziemią jest z pewnością jedną z największych atrakcji. Łodzie kursują między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.
b. zwiedzanie Kopalni GUIDO i Sztolni Luiza w Zabrzu 
Przyjazd do Zabrza, zwiedzanie Kopalni Guido poziomu 320 na którym zobaczymy jak wygląda współczesna kopalnia węgla. Poznamy rozwój techniki górniczej na przestrzeni lat. Zjedziemy prawdziwą szolą górniczą.  Na wycieczce zobaczymy maszyny wydobywcze. Przejedziemy się elektryczną kolejką podwieszaną. Na poziomie 320 metrów możemy zjeść  mały lunch w pubie (dod. płatne).
Następnie  przejedziemy do Kompleksu Zamkowego Tarnowice Stare który   łączy historię z nowoczesnością.  Zwiedzanie zamku lub rycerska lekcja muzealna.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

Dzień : Planetarium i Szlak Zabytków Techniki

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z najnowocześniejszym, najnowszym, interaktywnym Planetarium w Polsce. W specjalnych pokojach klimatycznych na własnej skórze będzie można poczuć jak wilgotność powietrza wpływa na to jak odczuwamy temperaturę, zobaczymy kilkumetrową kolumnę pogodową która w krótkim czasie potrafi wytworzyć mgłę, tornado, chmurę czy opad deszczu lub śniegu. Symulator podróży w kosmos, zmodernizowana sala projekcyjna, a nowa technologia pozwoli na wyświetlanie dowolne ruchome obrazy na sferycznym ekranie. Do wyboru lekcje edukacyjne w zależności od wieku uczestników - w zakładce Planetarium.
Następnie przejedziemy do  Katowickiej Fabryki Porcelany gdzie zobaczymy wspaniały budynek działającej kiedyś fabryki, obejrzymy film i dowiemy się mnóstwo historycznych ciekawostek. Po fabryce porcelany, czeka nas zwiedzanie Muzeum Hutnictwa Cynku, gdzie zobaczymy m.in. zabytkowy budynek walcowni, maszyny do wytopu i produkcji blach cynkowanych oraz wystawę motocykli produkowanych w latach 1903-1980. Następnie przejedziemy do Galerii szybu Wilson, który mieści się na terenie dawnej kopalnii węgla kamiennego "Wieczorek" a później na osiedle Nikiszowiec, które powstało w celu zakwaterowania górników pracujących w pobliskich kopalniach. Ceglane budynki trzykondygnacyjne, sklepy, kościół a nawet rynek w centrum osiedla sprawiały, że było ono samowystarczalnym miasteczkiem.    
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 16:00, czas podróży do Krakowa: ok 1,5 godziny

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka dla uczniów szkoły podstawowej od 6 klasy oraz szkoły ponad podstawowe. Młodsze dzieci  zapraszamy na inne program zwiedzania -> zobacz wycieczki Legendia + ZOO + Bajka Pana Kleksa lub Śląskie Perełki ( ten sam program zwiedzania ale zamiast Szlaku Zabytków Techniki pobyt w Papugarni , Bajce Pana Kleksa, Smart Kids Planet lub pobyt w ZOO)
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów (1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 63 miejsc dla uczestników + 4 opiekunów. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Warszawy czy okolic, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, 1 x nocleg, 1x śniadanie, 1x obiadokolacja, TFG, TFP

Opłaty obowiązkowe :

bilety wstępów ok.120 zł:
Planetarium - 8zł - 12 zł + 20 zł w zależności od wyboru lekcji ( patrz zakładka Planetarium), Muzeum Hutnictwa 20zł ,  Muzeum Porcelany 28zł,  Kopalnia Srebra 45 zł lub Kopalnia GUIDO 40-45 zł w zależności od tematyki zwiedzania i wieku uczestników wybór lekcji tutaj, Kompleks Zamkowy 17 zł

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

lunch w drodze powrotnej lub w kopalni  20-30 zł
Ubezpieczenie :  
Ubezpieczenie grupowe  NNW 10 000 PLN :  2 zł / os
Ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 2,3 % wartości wycieczki za osobę. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.

Śląskie Planetarium ofertuje wiele lekcji edukacyjnych dostosowanych do wieku uczestników

Królestwo planet - poniedziałek 12.15 i środa 10.00

(Szkoły podstawowe – klasy I–III. Czas trwania zajęć 2 x ok. 35 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Co można zobaczyć na niebie gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć dla najmłodszych. Zabierz swoich uczniów w fascynującą podróż przez Układ Słoneczny. Pokażemy im piękno kosmosu i zainspirujemy do zgłębiania wiedzy o wszechświecie. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Zodiak. Układ Słoneczny i jego składniki.  

Cztery pory roku - czwartek 10.00 i piątek 12.15

(Szkoły podstawowe - klasy IV-VI. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, na obserwację których musieliby poświęcić wiele dni i nocy. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej – kierunki świata. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Model geocentryczny budowy świata. Teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku).  

A jednak się kręci... - środa 12.15

Zapisy od 3 października. (Szkoły podstawowe - klasy VII-VIII oraz Szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Czy Słońce wędruje wśród gwiazd? Czy tą samą drogą podążają inne ciała niebieskie Układu Słonecznego? Od czego zależy długość dnia i nocy? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, obserwacja których wymagałaby odległych wojaży. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Ziemia w Układzie Słonecznym. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy, czas słoneczny). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany oświetlenia Ziemi w różnych porach roku i na różnych szerokościach geograficznych).  

Fascynujący Kosmos - czwartek 12.15 i piątek 10.00

(Szkoły podstawowe - klasy VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Czas trwania zajęć 2 x ok. 40 min. Pomiędzy zajęciami przerwa 15 min. Cena: 20 zł/os.) Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Jak zmierzyć odległości we Wszechświecie? Gdzie szukać odległych galaktyk? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć dla młodzieży. Zabierz swoich uczniów w podróż budującą wyobrażenie o skali Wszechświata. Przedstawimy im różnorodność obiektów na niebie i wyjaśnimy na jakie pytania znajdujemy odpowiedź dzięki ich obserwacjom. Omawiane treści: Elementy sfery niebieskiej. Struktura i składniki Układu Słonecznego. Struktura i składniki Galaktyki. Struktura Wszechświata. Problem odległości we Wszechświecie. Prawa Keplera.  

Seanse popularno-naukowe

Kometa nad Szwajcarską Doliną - czas trwania ok. 35 min. Cena: 10 zł/os. (poniedziałki i czwartki o 9.00.) Explore – wersja dla szkół (bez opisu aktualnego nieba) - czas trwania ok. 35 min. Cena: 10 zł/os. (środy i piątki o 9.00) Jesteśmy Gwiazdami - czas trwania ok. 45 min. Cena: 10 zł/os. (poniedziałki o 10.30)  

Warsztaty w Stacji Klimatologicznej

Oferta aktualna od 1 października. Warsztaty odbywać się będą w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Jednorazowo stacji klimatologicznej mieści się do 30 osób.

Zostań meteorologiem

(Warsztaty dla klas 4 – 6. Czas trwania - 45 min. Cena: 8 zł/os.) Czym łapiemy deszcz? Czy można włosami zmierzyć wilgotność powietrza? Na czym polega praca meteorologa? Na te i inne pytania odpowiemy na warsztatach, podczas których uczniowie poznają tajniki pracy w stacji klimatologicznej oraz wcielą się w rolę obserwatora pogody. Poznają mechaniczne i elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie wykonają pomiary kilku składników pogody.  

Tajemnice latającego balonu

(Warsztaty dla klas 1 – 3. Czas trwania - 45 min. Cena: 8 zł/os.) Dlaczego balon się unosi? Jak zmierzyć coś czego nie widać? Czym są opady atmosferyczne? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielimy na warsztatach w stacji klimatologicznej. Uczniowie poznają podstawowe składniki pogody oraz przyrządy którymi się je mierzy. Sami również dokonają swoich pierwszych pomiarów i obserwacji meteorologicznych.  

Oferta dla przedszkoli

Seans "Kometa nad Szwajcarską Doliną" - czas trwania ok. 35 min. Cena: 10 zł/os. (poniedziałki i czwartki o 9.00) Warsztaty "Tajemnice latającego balonu" w stacji klimatologicznej - czas trwania ok. 45 min. Cena: 8 zł/os. (poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00)
You don't have permission to register