logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna na Górę Żar i Magurkę

 Musisz to zobaczyć!

Beskidy to niewielkie góry które swoim urokiem przyciągają turystów.  Jest tam miejsce gdzie butelki i piłki turlają się….pod górę wbrew prawom fizyki. Cud natury czy czary?

Beskidy– jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. Będąc w pobliżu warto odwiedzić Górę Żar, gdzie jedną z atrakcji jest punkt w którym szklane butelki czy piłki toczą się pod górę. Na Górze Żar znajduje się zbiornik wodny zasilający jedyną w Polsce elektrownię wykorzystującą spust wody wcześniej wpompowanej ze zbiornika z dołu góry – jak to możliwe ? Wszystko wytłumaczy pilot na wycieczce. Na szczyt wjeżdżamy wagonikami kolejki linowo – terenowej. Bezsprzecznie będzie bardzo przyjemne. Dzięki przejażdżce kolejką, każdy uczestnik znajdzie się na górze bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Będzie możliwość podziwiania malowniczej panoramy Beskidów z Góry Żar.  Do programu można dołożyć zabawę w Parku Linowym . Następnie przyjemny spacer na Magurkę, na szczycie odpoczynek. Możliwość organizacji ogniska na szczycie.

1 dzień
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  8:00 spod szkoły w promieniu 120 km od Międzybrodzia Żywieckiego

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna, wygodna odzież sportowa, coś przeciwdeszczowego
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  opieka pilota
  bilety wstępów
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Opłaty Nieobowiązkowe
1

Wyjazd:

Z uczestnikami  spotykamy się w miejscu i o ustalonej wcześniej godzinie pod szkołą. Zabieramy ze sobą wygodne , sportowe obuwie i ewentualnie coś przeciwdeszczowego. Pilot przywita grupę  i wyruszymy w podróż. W czasie przejazdu odbędą się konkursy  i zabawy.
2

Górskie widoki : Góra Żar i Magurka

Przejazd na Górę Żar. Znajdziemy tu zupełnie wyjątkową elektrownię szczytowo-pompową, wybudowaną we wnętrzu góry, wspaniałe, rozległe panoramy i kolej linowo - terenową, która kiedyś woziła turystów na szczyt… Gubałówki. Odkryjemy tajemniczą moc góry, która potrafi sprawić że butelki czy piłki turlają się same ..... pod górę.
Wjazd kolejką na szczyt podziwianie pięknych widoków ze szczytu, tam czas wolny możliwość  zjazdu zjeżdżalnią pontonową lub torem saneczkowym  dod. płatne) zjazd kolejką na dół.
Następnie pilot zabierze grupę na przełęcz Przegibek, gdzie będzie czas wolny na zakupienie posiłku lub wspólny lunch dla grupy 9dod. płatne)  rozpoczniemy spacer w kierunku Magurki. Zejście w kierunku autobusu.
3

Powrót :

Wyjazd w drogę powrotną ok. 16:00. Czas przejazdu: do Katowic ok. 1,5 godz. do Krakowa ok. 2,5 godz.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest dedykowana uczniom w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników ( w tym nauczycieli). W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Opis wycieczki nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy . Możemy dodać/ująć każdą atrakcję z okolicy czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców. Możemy również na życzenie dodać wędrówkę górską zamiast zwiedzania miasta. Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
Wycieczki jednodniowe nie są imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych . Nie zostają zgłoszone do TFG i TFP ani nie obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa.
 

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, wjazd i zjazd kolejką

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch  :  20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  1 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  5 zł/ dziecko/ 1 dzień
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register