logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka – Krajobrazy Północnej Chorwacji – 6 dni

Jeśli jesteś ciekawy świata – wyrusz z nami na tą wspaniałą wycieczkę.

Wycieczka zagraniczna – Północna Chorwacja – to jeden z piękniejszych regionów turystycznych świata. Miejsce, gdzie błękit morza, urocze zatoki, przylądki i malownicze wyspy zachwycają bujną roślinnością śródziemnomorską a figowce, migdałowce, drzewa cyprysowe i palmy nadają wybrzeżu niepowtarzalny charakter. Kraj tysiąca wysp z cudowną przyrodą i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Co zobaczymy?

Pula – Rovinj – Porec

Pula to najstarsze istryjskie miasto, zobaczymy tam piękne stare miasto z rzymską świątynią Oktawiana Augusta, bramą Herkulesa, Łukiem Sergiusza i górującą nad miastem Wenecką Fortecą. Dla chętnych  zwiedzanie świetnie zachowanego rzymskiego amfiteatru – płatne 5€. Pula nazywana jest także „chorwackim Rzymem”, a określenie to wzięło się od jej położenia, ponieważ  podobnie jak stolica Włoch Pula mieści się na siedmiu wzgórzach.

Rovinj to jedno z piękniejszych miast nie tylko w tym regionie, ale również w całej Chorwacji. Zachwyca urokliwymi uliczkami, wspaniałymi plażami i przepyszną kuchnią. Nazywane jest „chorwacką Wenecją” lub Saint Tropez. Tutejsze zachody słońca uznawane są za najładniejsze na Istrii. Zobaczymy piękną starówkę z bazyliką św. Eufemii, patronki miasta, kościół św. Trójcy oraz bramy miejskie.

Porec to popularny kurort na Istrii, przyciąga turystów przede wszystkim wspaniałymi zabytkami, w tym wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO bazylice Eufrazjana. Oprócz tego Porec jest miastem licznych festiwali, które każdego roku przyciągają rzesze gości z zagranicy. Okolice miasta słyną natomiast z ładnych plaż i przyjemnych terenów rekreacyjnych. Spacer z pilotem po uroczych, klimatycznych uliczkach.

 

Wyspa Krk

to  największa wyspa Adriatyku, na stałe połączona mostem z lądem. Nazywana jest przez wielu „złotą” ze względu na przepiękny piasek pokrywający plaże, mieniące się złotem zachody słońca, białe wino, oliwę z oliwek i miód. Od wielu lat turystów z całego świata urzeka czar tutejszych nadmorskich miejscowości takich jak: Krk, Omišalj, Malinska, Vrbnik czy Baška. Zwiedzimy stolicę wyspy – miasteczko Krk, jedno z najstarszych miast nad Adriatykiem, które wspaniale wkomponuje się w nadmorski krajobraz. Przy głównym deptaku mieści się wiele kawiarni, barów, restauracji.

 

Plitvickie Jeziora

Park Narodowy Plitvickich Jezior przyciąga tysiące turystów z całego świata. Nie bez powodu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. To jedna z największych i najpiękniejszych atrakcji Chorwacji. Rzeki, kaskady, liczne jaskinie, kwieciste łąki, czyste, turkusowe jeziora ukryte wśród soczystej, zielonej roślinności – to Plitvice, prawdziwy, wodny raj. Po parku turyści mogą poruszać się pieszo, panoramiczną kolejką i elektrycznymi, bezgłośnymi stateczkami.

Zagrzeb

stolica i największe miasto Chorwacji, jest zwykle przez turystów pomijane. A wszystko dlatego, że znajduje się w głębi kraju, a nie na wybrzeżu. Ale naprawdę warto zobaczyć to piękne miasto posiadające pokaźną ilość zabytków, muzeów i atrakcji dla osób praktycznie w każdym wieku. Spacer z pilotem po mieście, gdzie na każdym kroku historia łączy się z nowoczesnością.

Zakwaterowanie:

4 noclegi w hotelu **/***, gdzie będą 2 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje

6 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

   

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższe daty obejmują pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku szkolnym i pierwszy dostępny termin w wakacje.

  21.00 wyjazd z okolic Katowic/ Krakowa

 • Data powrotu

  kl
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

1 DZIEŃ: PODRÓŻ

Wyjedziemy z kraju ok. godz. 21:00, przejazd przez Słowację i Austrię. Noc w autokarze
2

2 DZIEŃ: ODPOCZYNEK I PLAŻOWANIE

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek, poznawanie okolicy - spacery. Obiadokolacja i nocleg
 
3

3 DZIEŃ: PULA - ROVINJ - POREC

Po śniadaniu zwiedzanie Istrii. Poznamy najstarsze i zarazem najpiękniejsze miasteczka półwyspu: Pulę, Rovinj oraz Porec. Pospacerujemy po ich uroczych starówkach i klimatycznych, wąskich uliczkach
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4

4 DZIEŃ: WYSPA KRK

Po śniadaniu pojedziemy na wycieczkę na wyspę Krk, połączoną na stałe z lądem. Nazywana jest przez wielu „złotą” ze względu na przepiękny złoty piasek pokrywający plaże.  Zwiedzimy stolicę wyspy - miasteczko Krk, jedno z najstarszych miast nad Adriatykiem. Przy głównym deptaku mieści się wiele kawiarni, barów, restauracji.
Wrócimy do hotelu,  odpoczniemy.  Dzień zakończymy obiadokolacją i noclegiem.
5

5 DZIEŃ: PLITVICKIE JEZIORA

Po śniadaniu pojedziemy  do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora. Zwiedzanie parku znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiać tu można 16 szmaragdowo-turkusowych jezior krasowych, znajdujących się na różnych wysokościach, połączonych ze sobą licznymi wodospadami i kaskadami.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6

6 DZIEŃ: ZAGRZEB

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną.
Po drodze zobaczymy Zagrzeb - stolicę Chorwacji. Spacer po Starym mieście, zobaczymy Gradec i Kaptol - najstarsze części miasta.
Dalsza jazda, powrót z wycieczki w godzinach nocnych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Ubezpieczenie w cenie wycieczki: KL, NNW. Sugerujemy ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy. Warto ubezpieczyć się  dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient. Pobierz umowę - zgłoszenie na wycieczkę Pobierz warunki uczestnictwa: Gwarancja ubezpieczeniowa:  
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu **/*** wyżywienie HB napoje do posiłków opiekę pilota ubezpieczenie KL, NNW, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Dopłaty obowiązkowe:
Na bilety wstępu należy mieć ok.15€ na Plitvickie Jeziora. Proponujemy zostawienie sobie kilku euro na dodatkowy posiłek/lunch w Plitvickich Jeziorach.,        
You don't have permission to register