logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka zagraniczna do Budapesztu

Wybierz się z nami do Budapesztu – poznaj stolicę Węgier.

 

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami na wycieczce szkolnej

Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski leżą w części Buda i są wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie zamku mieści się kilka muzeów. Z najwyższego piętra można wejść na kopułę, skąd rozlega się wspaniała panorama na całe miasto

Kościół Macieja, oficjalnie zwany Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To neogotycki, godny uwagi budynek, wielokrotnie przebudowywany, najsłynniejsza świątynia na Węgrzech, jeden z symboli Budapesztu. Tutaj  koronowano węgierskich królów

Baszta Rybacka świetnie komponuje się z Kościołem Macieja. Stąd rozciąga się wspaniały widok na drugą stronę rzeki i na parlament. Większą część baszty można zwiedzić za darmo, warto zatrzymać się tutaj na zrobienie pięknych zdjęć.

Wzgórze Gellerta – to wypoczynkowa część Budapesztu, pełne zieleni wzgórze z cytadelą i Pomnikiem Wolności. To następny w Budapeszcie ciekawy punkt widokowy. Dlatego warto trochę się pomęczyć i chociaż raz wejść na Górę Gellerta.

Most Łańcuchowy Széchenyi to jeden z symboli miasta, łączy Budę i Peszt, strzegą go wielkie, kamienne lwy. Wieczorem jest pięknie podświetloną ozdobą stolicy Węgier. Budapeszt wcześniej funkcjonował jako Pest-Buda. Wtedy stolicą był Peszt, a siedzibą króla była Buda. Ważniejszym miastem był niewątpliwie Peszt – stolica. Buda natomiast była siedzibą króla. Od roku 1872r., w wyniku połączenia – dwa miasta funkcjonują już jako Budapeszt.

Zakwaterowanie: 

Hotel*** w Budapeszcie, pokoje z łazienkami

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Budapesztu    ok . 500 km

   

 • Data powrotu

  kl
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: BUDAPESZT

Wyjazd na wycieczkę rano, przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: spacer po starówce, Baszta Rybacka, Katedra Macieja, Wzgórze Zamkowe i inne zabytki. Czas na zakup pamiątek.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: BUDAPESZT + ZOO

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Węgier. Zobaczymy: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Bazylika św. Stefana, Wzgórze Gellerta - podziwianie pięknej panoramy miasta.
Przejedziemy do Lasku Miejskiego, Zwiedzimy słynny, jeden z najstarszych na świecie Ogród Zoologiczny. Zobaczymy: słoniarnię, palmiarnię, ogród japoński, Magiczną Górę, strefę indyjską, strefę sawanny, pawilon nietoperzy, strefę tropikalną.
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ:ZAKOLE DUNAJU

Po śniadaniu udamy się do miasteczka Esztergom, spacer z pilotem po jego malowniczym centrum z piękną bazyliką i romańską rotundą. Następnie przejedziemy do Szentendre, cudownego miasteczka przypominającego nasz Kazimierz nad Wisłą. Spacer po wąskich, krętych uliczkach. Czas na zakup pamiątek.
Dalsza jazda. Na trasie możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport, lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient.
Przed podpisaniem umowy prosimy o zapoznanie się z : warunkami uczestnictwa, wzorem umowy, gwarancję ubezpieczeniową .       
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Budapeszcie, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Budapeszcie, ubezpieczenie KL + NNW, opłata na TFG, program.
Dopłaty obowiązkowe: ok. 2000 HUF
bilety wstępu do ZOO: ok. 2000 HUF ( 27 zł )  
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register