logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna dla dzieci

Zwiedzanie Krakowa i Kopalni w Bochni z podziemnym noclegiem, Zamek w Nowym Wiśniczu i Muzeum Motyli

Fantastyczna przygoda w podziemiach kopalnianych ! 

Bochnia jest miastem słynącym przede wszystkim z największej atrakcji regionu, jaką jest kopalnia soli, ale niewiele osób wie, że jest to najstarsze miasto Małopolski, starsze nawet od samego Krakowa.

Do wyboru wersja dla najmłodszych klas czyli Śladami Legend Krakowskich lub tradycyjna trasa od Wawelu po Rynek dla starszych klas. Na wycieczce nie zabraknie wizyty w interaktywnym muzeum Podziemia Rynku. 

 

Podczas wycieczki odwiedzimy kopalnię bocheńską, która choć mniej znana niż ta w Wieliczce, dorównuje swojej siostrze urodą. Odbędziemy podziemną przygodę , zobaczymy podziemną trasę turystyczną z multimedialną wystawą, na której poznamy bogatą historię kopalni, oraz pobawimy się w komorze ważyn. Pełną emocji noc spędzimy w kopalni, a przed spaniem czeka nas świetna zabawa na podziemnej dyskotece.

Oprócz zwiedzania kopalni wybierzemy się na spacer po starówce, odwiedzimy Bazylikę Św. Mikołaja i przejdziemy się urokliwymi, starymi uliczkami.

Drugiego dnia zobaczymy niezwykłe Muzeum Motyli, gdzie zebrano największą w Polsce kolekcję okazów z całego świata oraz udamy się na zamek w Nowym Wiśniczu gdzie zobaczymy m.in. średniowieczne narzędzia tortur.

Dla kogo jest wycieczka?

Wycieczkę proponujemy dla klas podstawowych od 4- 8 klasy. Licea zapraszamy na podobną wycieczkę ale z noclegami w hotelu Bochni lub CAW BOREK.  Na trasie do pokonania jest ok 700 schodów dlatego nie ma możliwości przejazdu wózkiem.

 

Tajemnicze podziemia – zdrowy sen  !

250 m pod ziemią sen jest wyjątkowo zdrowy. Mikroklimat pod ziemią jest  pełen jodu i panuje prawdziwa cisza. Tajemnicza atmosfera powoduje że sny są wyjątkowe. Warto wspomnieć, że właściwości podziemnego klimatu pełnego jodu  niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych.

 

Zobaczcie co nas czeka!

2 dni
klasy 4-8
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  godzina wyjazdu do uzgodnienia

   

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież sportowa, ciepła czapka i kurtka, śpiwór
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

Dzień: Kraków i Kopalnia Soli w Bochni

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie ustalonej z nauczycielem Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę. Pilot przywita grupę,  ruszymy na wycieczkę. Przyjazd do Krakowa na Plac Grunwaldzki. Spacer w kierunku Barbakanu wysłuchamy  ciekawą legendę o obronie Krakowa. Następnie przejdziemy Brama Floriańską w kierunku Kościoła Mariackiego gdzie odkryjemy Tajemnicę Żółtej Ciżemki.  Rynek Główny  Zaczarowanymi Gołębiami, Sukiennice i historia Lajkonika to kolejne punkty programu. Czas na zakup pamiątek i posiłku. Zwiedzanie Podziemi Rynku. Wchodząc na ulicę Grodzką rozpoczniemy Królewski Szlak kierując się w stronę Wzgórza Wawelskiego.  Zobaczymy Katedrę- miejsca koronacji naszych królów i wejdziemy na dziedziniec Zamku . Uwaga, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
ok 16.00 wyruszymy w kierunku Bochni.     Zwiedzanie rozpoczniemy podziemną trasą turystyczną trasą wraz z multimedialną ekspozycją. Następnie odbędzie się przeprawa łodzią i pobyt w Komorze Ważyn.  Po zwiedzaniu czeka nas obiadokolacja w kopalni. Wieczorem niezapomniana  dyskoteka i nocleg pod ziemią.  
2

Dzień : Muzeum Motyli i Zamek w Nowym Wiśniczu

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Z kopalni wyjedziemy na powierzchnię i pójdziemy na spacer po starówce. Przespacerujemy się z pilotem starymi uliczkami i odwiedzimy piękną bazylikę. Następnie czeka nas zwiedzanie Muzeum Motyli w Bochni a później przejedziemy do Nowego Wiśnicza gdzie zwiedzimy piękny zamek. Możliwość zakupienia  lunchu dla grupy ( dod. płatne )  wyruszymy w drogę powrotną.
Wyjazd w drogę powrotną około godz. 15:00. Czas przejazdu do Krakowa ok 1h,   Katowic ok. 2,5h, do Tarnowskich Gór ok 3 h .  

Przeczytaj Przed Podróżą :

WAŻNE DOKUMENTY - Prosimy o zapoznanie się z treścią umów jakie podpisuje nauczyciel w imieniu rodziców. Szczególnie należy zwrócić uwagę na warunki płatności i rezygnacji z wycieczki. Zobacz co to jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i czy warto je dokupić .  
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz daty dokonania rezerwacji. Każda oferta wymaga potwierdzenia przez organizatora.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli ) . W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wrocławia czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

Bilet wstępu do Kopalni zwiedzanie z przewodnikiem,   przejazd kolejką,  zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja, TFP i TFG     

Dopłaty obowiązkowe:

bilety wstępów ok 65 zł   Muzeum Motyli - lekcja przyrodnicza 14 zł ( bilet, pokaz motyli, przewodnik )
Podziemia Rynku 22 zł - 24 zł ( w zależności czy jest możliwość rezerwacji biletów grupowych czy indywidualnych) + 2x 110 przewodnik
Zamek w Nowym Wiśniczu 
Zwiedzanie Zamku + Bastion VR+ dziedziniec 18 zł Trasa Podziemna i Wystawa Średniowieczne Narzędzia Tortur (podziemia zamku) – 6 zł
Możliwość dokupienia warsztatów :
Zamkowa Akademia Historii - Warsztaty Alchemiczne
Zamkowa Akademia Historii - Warsztaty Sarmackie
Zamkowa Akademia Historii - Warsztaty Rycerskie
Cena warsztatów – 28 zł/os. Ilość osób w grupie – min.15 os./max.26 os. Czas trwania warsztatów ok. 90 min.

Dopłaty nieobowiązkowe:

zwiedzanie Krakowa z lokalnym przewodnikiem ok 400 zł /grupa
lunch w drodze powrotnej od 25 zł w zależności od menu  
You don't have permission to register