logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Wycieczka szkolna  Bieszczady 3 dni

Poznaj z nami te cudowne, magiczne góry!

Bieszczady to magiczne miejsce. Unikalna przyroda sprawia, że ten obszar należy do najbardziej cenionych przyrodniczych zakątków Polski i Europy. Malownicze krajobrazy, przyroda w pierwotnym stanie, Jezioro Solińskie, duża obfitość fauny i flory – to niewątpliwe atuty tego regionu. Lista atrakcji wartych zobaczenia w Bieszczadach jest bardzo długa, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz atrakcje jakie zobaczymy na wycieczce szkolnej:

Zapora i elektrownia wodna, zwiedzimy z przewodnikiem wnętrze zapory, zaczniemy od krótkiego filmiku, który wyjaśnia nam mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Warto pamiętać, że wewnątrz zapory panuje stała temperatura 7-8 ºC oraz 100% wilgotność.  Do pokonania będzie także około 100 stopni schodów. Zbudowana w latach 60 zapora na Sanie jest największą w Polsce. Znajdująca się tutaj elektrownia wodna posiada moc 200 MW i ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa systemu sieci elektroenergetycznej kraju.

Rejs statkiem spacerowym Biała Flota po Jeziorze Solińskim. Będziemy oglądać piękną bieszczadzką przyrodę z innej perspektywy.

Połonina Wetlińska. Odbędziemy pieszą wycieczkę z przewodnikiem na szczyt Połoniny Wetlińskiej – 1228 m npm. Podczas wędrówki będziemy podziwiać piękne krajobrazy na połoninach. Przejdziemy z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka, a następnie przez Przełęcz Orłowicza do Wetliny.

Bieszczadzka kolejka leśna to super atrakcja dla wszystkich. Pojedziemy trasą: Majdan – Łupków – Żubracze – Solinka – Balnica. Zaskoczy nas klimatyczny, zabytkowy budynek stacji kolejowej, małe, sympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka.

Karpacka Troja to skansen archeologiczny położony w Trzcinicy. Miejsce to należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. Karpacka Troja to oryginalne połączenie tradycyjnej formy skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Projekt zakładał utworzenie skansenu archeologicznego na obszarze ponad 8 ha. Zwiedzimy z przewodnikiem cały kompleks składający się z zabytkowego grodziska, nowoczesnego pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, poletek eksperymentalnych i platformy widokowej.

Zakwaterowanie:

Hostel lub pensjonat **/*** klasy turystycznej w okolicach Polańczyka. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Przykładowy pokój zobacz w galerii.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom ze wszystkich klas. Tempo dostosowane do wszystkich, wspaniała zabawa i ciekawe przekazanie wiedzy dopasowane do wieku dzieci i młodzieży.  Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

3 dni
dzieci, młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  dowolna szkoła w promieniu ok 400 km od Polańczyka.

   

 • W co się ubrać?

  Swobodna odzież, wygodne buty
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Wyżywienie wg programu
  zakwaterowanie
  opieka pilota
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: Solina, Kolejka Bieszczadzka

Na wycieczkę wyjedziemy rano, zabierzemy napoje, przekąski, wygodne buty i dobry humor. Najpierw przejedziemy do Soliny.
Zwiedzimy z przewodnikiem zaporę i elektrownię wodną. Zbudowana w latach 60 zapora na Sanie jest największą w Polsce.
Następnie przejedziemy się cudowną bieszczadzką kolejką leśną. Podczas przejażdżki będziemy obserwować wspaniałą przyrodę.
Potem przejedziemy do ośrodka, będziemy korzystać z jego infrastruktury. Na zakończenie dnia - obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: Połonina Wetlińska, rejs statkiem

Po śniadaniu wybierzemy się z przewodnikiem na wyprawę na Połoninę Wetlińską, do Chatki Puchatka, na wysokość 1228 m npm.
Po odpoczynku w ośrodku przejedziemy na przystań Jawor z tarasem widokowym. Popłyniemy statkiem spacerowym Biała Flota po Jeziorze Solińskim. Będziemy obserwować bieszczadzką przyrodę z innej perspektywy.  
Następnie wrócimy do ośrodka, zjemy wcześniejszą obiadokolację. Wieczorem będzie ognisko z pieczeniem kiełbasy, potem nocleg.
3

DZIEŃ: Karpacka Troja

Po śniadaniu wykwaterujemy się z ośrodka i pojedziemy do Trzcinicy. Tutaj zwiedzimy z przewodnikiem skansen archeologiczny Karpacka Troja: wystawę, grodzisko, park archeologiczny oraz taras widokowy.
Wyruszymy w drogę powrotną, Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (dodatkowo płatny). Na miejsce zbiórki wrócimy w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj Przed Podróżą

Wycieczka jest przeznaczona dla uczniów w każdym wieku.
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników. W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program jest przykładowy, szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą okoliczną atrakcję, termin, wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl prosimy wypełnić formularz obok. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.

Cena zawiera:

przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodników miejskich i w muzeach, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje

Dopłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów w kwocie ok.60 zł:

Solina - elektrownia wodna 13 zł, rejs statkiem Białą Flota 14 zł, Leśna kolejka 18 zł, Karpacka Troja 15 zł
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena wycieczki jest przykładowa, w zależności od wybranego  terminu, liczebności grupy oraz zakwaterowania wymaga potwierdzenia  ze strony organizatora.  Przykładowa cena dotyczy wyjazdu ze szkół położonych do 400 km od Polańczyka. Jeżeli szkoła leży dalej dokonamy rekalkulacji wycieczki. Prosimy o wysłanie zgłoszenia wycieczki do kalkulacji i wpisania miasta wyjazdu.
Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lunch w drodze powrotnej :
20-30 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  3 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os (minimum 10 zł). 
System Słuchawkowy :  10 zł/ dziecko/ 3 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register