logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka szkolna do  Berlina

Musisz zobaczyć Berlin – to miasto przyciąga jak magnes.

Berlin, stolica zjednoczonych Niemiec, to wspaniałe, pełne cudownej architektury i urbanistyki miasto, które w ciągu ostatnich lat przeszło wielką metamorfozę. To tętniące życiem miasto tolerancji, wielokulturowości i kosmopolityzmu. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Berlin – miasto imprez – turyści kochają jego nocne życie, kluby muzyczne, bary, dyskoteki i dobre jedzenie w klimatycznych knajpkach.

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami na wycieczce szkolnej:

Brama Brandenburska – to niewątpliwie symbol Berlina i najbardziej rozpoznawalny obiekt miasta. Została zbudowana na cześć Fryderyka II, z kwadrygą bogini zwycięstwa na szczycie. Brama Brandenburska jest magnesem przyciągającym turystów. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, demonstracje, imprezy masowe, koncerty. Również tutaj obchodzi się najhuczniejszego sylwestra w całym mieście.

Wyspa Muzeów, czyli Museumsinsel, którą w 1999 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej nazwa wzięła się od tego, że to miejsce znajduje się na rzece Szprewie. Muzea zostały w dużej mierze zniszczone podczas II Wojny Światowej, a potem odbudowane. Najczęściej odwiedzane, najnowsze i największe ze wszystkich to Muzeum Pergamońskie. Może się ono pochwalić wspaniałymi zbiorami sztuki starożytnej, hellenistycznej, babilońskiej, islamskiej, oglądając je przenosimy się tysiące lat wstecz. Mamy tutaj również inne ciekawe muzea, jak Muzeum im. Bodego ze słynnymi zbiorami numizmatycznymi, Muzeum Nowe z popiersiem Nefretete, Stare Muzeum ze sztuką od epoki brązu oraz wspaniała Stara Galeria Narodowa.

Alexander Platz. To niewątpliwie najsłynniejszy plac w Berlinie. Na nim stoi Fernsehturm czyli wieża telewizyjna zwieńczona kręcącą się kulą z punktem widokowym we wnętrzu. Wieża ze swoimi 368 metrami jest najwyższym budynkiem w Berlinie i w całych Niemczech. Na wysokości 203 metrów znajduje się taras widokowy, skąd można podziwiać panoramę całego miasta.

Aleja Unter den Linden to jedna z najpiękniejszych ulic w stolicy Niemiec. Jej nazwa tłumaczona jest dosłownie jako Aleja pod Lipami i pochodzi od lip porastających centralny pas ulicy oraz obie jej strony. Aleja ma długość 1,5 km,  wzdłuż niej znajduje się szereg zabytków, pomników oraz śladów niemieckiej historii.

Bundestag znajduje się w pobliżu Bramy Branderburskiej, nad Szprewą. Posiada  piękną, przeszkloną kopułę, z której roztacza się wspaniały widok na Berlin. Budynek jest ogromny i swoją fasadą nawiązuje do tego spalonego przez hitlerowców w 1933 r. A widoki zdecydowanie lepsze są z wieży telewizyjnej. Jego wnętrze można zwiedzić bezpłatnie.

Pomnik Holokaustu to olbrzymi plac w pobliżu Bramy Brandenburskiej – labirynt z różnej wielkości blokami. Na pewno trudno oddać wielkością pomnika ogrom zbrodni nad Żydami, ale ten labirynt robi niesamowite wrażenie i swoją prostotą przywołuje wiele skojarzeń. Idziesz labiryntem, którzy niektórzy nazywają labiryntem życia.

Zakwaterowanie: 

Hotel A&O Berlin Friedrichshain** jest usytuowany 4 stacje kolei miejskiej od Placu Alexandra, blisko centrum. Posiada 233 nowoczesne, wieloosobowe pokoje z łazienkami. W całym budynku można korzystać z bezpłatnego WiFi. Na terenie hotelu do dyspozycji gości: hol z tv SAT, bar,  pokój gier, bilard, piłkarzyki, boisko sportowe (siatkówka, koszykówka), ogródek z miejscem do grillowania oraz parking.

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Berlina   ok . 500 km

   

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: BERLIN

Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano, przejazd do Berlina. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: od Placu Aleksandra do gmachu Reichstagu. Po drodze: Zegar Czasu Na Świecie, Czerwony Ratusz, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Dzielnica Św. Mikołaja, Szprewa, Lustgarten, Aleja Pod Lipami, Uniwersytet Humboldtów, Opera, Stara Biblioteka, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu z Parlamentem.  
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: BERLIN + REJS

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Niemiec. Zobaczymy Domkirche - Katedrę Berlińską, symbol dynastii Hohenzollernów, wejdziemy do krypt, następnie na punkt widokowy, skąd rozciąga się panorama na całe miasto. Czas w centrum na zakup pamiątek.
Zobaczymy też następną atrakcję miasta - Mur Berliński. Zwiedzimy muzeum "Dom przy Checkpoint Charlie", które dokumentuje historię podziału miasta i budowę muru. Miejsce to w sposób niekonwencjonalny ukazuje trudną i bolesną przeszłość całej Europy, warto zatrzymać się tam na chwilę refleksji. Następnie odbędziemy rejs statkiem po Szprewie, będziemy oglądać miasto z innej perspektywy.
Po zwiedzaniu wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3

DZIEŃ: BERLIN

Po śniadaniu udamy się na Wyspę Muzeów wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy słynne, wspaniałe Muzeum Pergamońskie.
Po południu wyjedziemy w drogę powrotną. Na trasie będzie możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport, lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.  
Warto ubezpieczyć się dodatkowo od COVID-19, ubezpieczenie to nie obejmuje kosztów kwarantanny - ponosi je klient.
Przed podpisaniem umowy prosimy o zapoznanie się z : warunkami uczestnictwa, wzorem umowy, gwarancję ubezpieczeniową .
     
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Berlinie, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Berlinie, ubezpieczenie KL + NNW, TFG i TFP. Dopłaty obowiązkowe: ok. 30€ bilety wstępu: Katedra Domkirche (krypty, punkt widokowy) - 5€ Muzeum Muru Check Point Charlie - 7,50€ Muzeum Pergamońskie - 5€ rejs statkiem - 12€    
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
 
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register