logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Księżniczki i Rycerze, zamek i Zaczarowany Las czeka na WAS!

 Fantastyczna wycieczka dla najmłodszych ! 

Na wycieczce szkolnej  czeka moc atrakcji : spacer po ruinach Zamku w Ogrodzieńcu, Park Zamków w Miniaturze, Park Doświadczeń, Dom Strachu, Park Rozrywki oraz wizyta w Zaczarowanym Lesie pełnym bajkowych postaci lub Jurajska Karawana Konna.

Ogrodzieniec – miasto położone w środkowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Jest to popularna miejscowość zwłaszcza dla rodzin i dzieci. Miasto słynie przede wszystkim z ruin jednego z najokazalszych zamków na Jurze – Zamku Bonerów, świetnie wkomponowanego w najwyższe wzniesienie Jury – Górę Janowskiego. Zamek znajduje się około 2 km od Ogrodzieńca – w Podzamczu, ale przyjęła się nazwa Ogrodzieniec. U podnóża zamku znajduje się wspaniały tematyczny Park Rozrywki gdzie na dzieci czeka wspaniała zabawa , można wspinać się na dmuchanych zamkach czy mini parku linowym. Troszkę dreszczyku doda Dom Legend i Strachów. Dzieci zobaczą działanie praw fizyki w Parku Doświadczeń a Tor Saneczkowy pobudzi adrenalinę.

ZACZAROWANY LAS znajduje się w Piasku niedaleko Częstochowy. W tym magicznym lesie jedynymi użytkownikami dróg są kury, gęsi i kaczki a dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać m. in. Czerwonego Kapturka, wilka, Babę Jagę czy Jasia i Małgosię. Znajduje się tam również najprawdziwsza chatka Baby Jagi, do której może będzie można wejść ukradkiem jak wiedźma nie będzie patrzeć? Jest to wyjątkowa wycieczka dla dzieci. Udział w fantastycznym spektaklu plenerowym pozwoli dzieciom nie tylko na świetną zabawę – dzieciaki muszą same odnaleźć w lesie swoich ulubionych baśniowych bohaterów – ale także na oddech od urządzeń elektronicznych oraz aktywność na świeżym powietrzu i kontakt z przyrodą. Do Zaczarowanego Lasu zawiozą nas tramwaje konne, a w spektaklu w lesie zagrają prawdziwi aktorzy z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Nie zabraknie czasu na ciepłą kiełbaskę z grilla i herbatkę. Przewidziano również dyskotekę, animacje i inne zabawy na polanie.

JURAJSKA KARAWA KONNA  dla starszych klas , w ofercie dostępne różne wersje :

I – „Śladami Zygmunta Krasińskiego” – trasa historyczno-romantyczna, która pozwoli poznać i docenić miejsca w których przebywał i zachwycał się nimi nasz wielki poeta.
Przebywając w Złotym Potoku pozostawił po sobie wiele śladów.

II – „W Siną Dal” – trasa rekreacyjno-sentymentalna, polecamy wszystkim którzy chcą mieć kontakt z naturą, zrelaksować się, odpocząć, zabawić. Posługując się słowami Mickiewicza można by powiedzieć
„Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi;
Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi”

III – „Jurajska Złota Pętla” – to prawdziwy rarytas turystyczno-rekreacyjny, zobaczymy najciekawsze miejsca Złotego Potoku, pochodzimy po pustyni w miejscowości Siedlec, odwiedzimy zabytkowy, drewniany kościółek w Zrębicach, następnie wjedziemy w leśne dukty, będzie to kilka godzin znakomitej zabawy.

IV – „Królewskim Traktem” – jest to trasa która kiedyś łączyła dwie perły jurajskiego krajobrazu Złoty Potok i Olsztyn i którą przemierzali setki lat temu nasi przodkowie czyli trasa historyczna, nostalgiczna, refleksyjna czyli rewelacyjna.

 

 

Zakwaterowanie:

Nocujemy w różnych obiektach klasy turystycznej, przykładowy nasz obiekt z którym najczęściej współpracujemy to WILLA DAR JURY jest położona w Podlesicach, na terenach Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje 2-4 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, tv i dostępem do Internetu. Do dyspozycji gości restauracja, sala kominkowa, parking.

Dla których klas jest ta wycieczka szkolna?

Wycieczka jest dedykowana uczniom młodszych klas.   Uczestnicy mogą spodziewać się świetnej zabawy i miłej odskoczni od szkoły.

 

Oto krótkie filmy naszych atrakcji !

2 dni
młodsze dzieci
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym miesiącu. Wszystkie terminy dostępne na zapytanie.

  8.00 wszystkie szkoły  w promieniu 120 km od Ogrodzieńca

   

 • W co się ubrać?

  wygodna odzież, pełne obuwie, lekka kurtka z kapucą, środek na komary i kleszcze
 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Napoje
  Bilety wstępów
1

1 Dzień: Zamek i Park Ogrodzieniec

Z uczestnikami spotykamy się w miejscu i o godzinie ustalonej z nauczycielem. Zabieramy ze sobą wygodne buty, wodę i nakrycie przeciwdeszczowe, coś do picia, zdrowe przekąski. Pilot przywita grupę,  i wyruszymy do Krainy Baśni, rycerzy i księżniczek. Przyjazd do Ogrodzieńca. Zwiedzanie rozpoczniemy spacerując po zamku z pilotem który opowie o zamkowych historiach aby uczestnicy dowiedzieli się co kryją tajemnicze mury. Za dodatkową opłatą(+23 zł/os) dzieci mogą wziąć udział w Lekcji Historii,  do wyboru 2 tematy :
Lekcja w zwierciadle czasu - pow­i­tanie, zamek i jego funkcja w średniowieczu, stany w średniowieczu, kodeks ryc­er­ski – czyli jak zostać rycerzem, jak zostać damą, mini turniej rycerski, o jadle, napitku i polowaniach, prezen­tacja uzbro­je­nia. Pro­gram trwa około 60 minut, przeprowadzany jest przez ryc­erza ‚z uży­ciem eksponatów, które są muzeal­nymi rep­likami. Lekcja szlakiem rycerzy i dam - strze­lanie z łuku, rzut włócznią, walki na miecze sportowe, polowanie na Pana Kapustę, bieg sprawnoś­ciowy Damy i Rycerza, nabi­janie i strze­lanie z dzi­ała. Następnie  udamy się do Parku  gdzie dzieciaki rozpoczną zabawę. DO wyboru są 4 Parki, bilet obejmuje wejście do 2 parków do wyboru, pozostałe parki za dopłatą.  W Parku Doświadczeń na własnej skórze przekonają się jak działa fizyka, w Domu Strachów poczują dreszczyk emocji, a w Parku Miniatur zobaczą  jak kiedyś wyglądały wszystkie zamki Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Na zakończenie dzieci nie ominie zabawa w Parku Rozrywki, gdzie poskaczą na dmuchańcach, czy też pokręcą się na karuzeli, dodatkowo w cenie jest 1 zjazd torem saneczkowym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2

2 Dzień : Zaczarowany Las

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wsi Piasek. Do wyboru 2 programy: ZACZAROWANY LAS dla młodszych dzieci Do lasu przejedziemy "tramwajami konnymi", po drodze zobaczymy Dom Baby Jagi, porozmawiamy z Jasiem i Małgosią i Czerwonym Kapturkiem, usłyszymy wycie wilka i może zobaczymy niedźwiedzia. Zobaczymy czy Śpiąca Królewna chrapie kiedy śpi? Na zakończenie odbędzie się grill na leśnej polanie.  Następnie wrócimy powozami do Chaty nad Wsią gdzie na świeżym powietrzu będzie czas na gry i zabawy oraz dyskotekę. JURAJSKA KARAWANA KONNA dla starszych dzieci

I - "Śladami Zygmunta Krasińskiego" - trasa historyczno-romantyczna, która pozwoli poznać i docenić miejsca w których przebywał i zachwycał się nimi nasz wielki poeta. Przebywając w Złotym Potoku pozostawił po sobie wiele śladów. II - "W Siną Dal" - trasa rekreacyjno-sentymentalna, polecamy wszystkim którzy chcą mieć kontakt z naturą, zrelaksować się, odpocząć, zabawić. III - "Jurajska Złota Pętla"- to prawdziwy rarytas turystyczno-rekreacyjny, zobaczymy najciekawsze miejsca Złotego Potoku, pochodzimy po pustyni w miejscowości Siedlec, odwiedzimy zabytkowy, drewniany kościółek w Zrębicach, następnie wjedziemy w leśne dukty, będzie to kilka godzin znakomitej zabawy. IV - "Królewskim Traktem" - jest to trasa która kiedyś łączyła dwie perły jurajskiego krajobrazu Złoty Potok i Olsztyn i którą przemierzali setki lat temu nasi przodkowie czyli trasa historyczna, nostalgiczna, refleksyjna czyli rewelacyjna. Na zakończenie czeka nas dyskoteka w Chacie za wsią oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd w drogę powrotną około godz. 14:00. Czas przejazdu do Katowic: ok.1,5 godz., czas przejazdu do Krakowa: ok. 2,5 godz..  

Przeczytaj Przed Podróżą :

WAŻNE DOKUMENTY - Prosimy o zapoznanie się z treścią umów jakie podpisuje nauczyciel w imieniu rodziców. Szczególnie należy zwrócić uwagę na warunki płatności i rezygnacji z wycieczki. Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji, szczegóły w ważnych dokumentach.  
Organizator informuje, że cena wycieczki jest skalkulowana na 45 uczniów + 3 opiekunów ( 1/15 gratis) . Przy ilości większej lub mniejszej cena ustalana jest indywidualnie.
Maksymalna ilość uczestników w naszym największym autokarze jednopokładowym wynosi 66 miejsc dla uczestników( w tym nauczycieli ) . W przypadku takiej ilości dzieci, koszt wycieczki będzie dużo niższy. W przypadku kalkulacji wycieczki do 30 osób, koszt  będzie dużo wyższy, dlatego zachęcamy do łączenia klas.
Program i cena jest przykładowa wyliczona dla szkół w promieniu do 120 km od Ogrodzieńca, nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy. Szyjemy wycieczki na miarę potrzeb grupy. Możemy dodać/ująć każdą atrakcję Wrocławia czy wyżywienie i dopasować się do oczekiwań dzieci, nauczycieli i rodziców.  Indywidualne propozycje zmian prosimy o wysłanie na maila biuro@rzemyktravel.pl. Przygotujemy bezpłatną kalkulację.
   

Cena zawiera:

zwiedzanie z pilotem, 1x nocleg, 1x śniadanie i obiadokolacja,  TFG,TFP

Opłaty obowiązkowe:

Bilety wstępów: Bilet wstępu do Zaczarowane Lasu 75 zł (spektakl, dyskoteka, grill)  Zamek w Ogrodzieńcu 18 zł
Park w Ogrodzieńcu bilety do wyboru:
1 atrakcja (Park Miniatur lub Park Doświadczeń lub Dom Strachów) - 16 zł
1 atrakcja (Park Rozrywki*) - 34 zł
2 atrakcje (Park Miniatur i Park Doświadczeń lub Park Miniatur i Dom Strachów itd)-30 zł
2 atrakcje (Park Rozrywki* połączony z innym dowolnym obiektem np. Domem Strachów) - 48 zł
3 atrakcje (Park Doświadczeń i Dom Strachów i Park Miniatur) - 45 zł
3 atrakcje (Park Rozrywki* połączony z 2 dowolnymi obiektami) - 55 zł
4 atrakcje (Park Miniatur, Park Doświadczeń, Dom Strachów, Park Rozrywki*) - 60 zł
Tor Saneczkowy - 7 zł za zjazd od osoby (grupa musi liczyć minimum 15 osób)
Park Rozrywki* - Atrakcja dla grup do 4 klasy szkoły podstawowej
W przypadku wyboru "3 lub 4 atrakcji" - każdy uczestnik wycieczki otrzymuje 1 zjazd na Torze Saneczkowym GRATIS!!!

Opłaty dodatkowe dla chętnych :

Lekcja Historii w zamku : 28 zł/os
Lunch w drodze powrotnej :
25-35 zł w zależności od menu
Ubezpieczenie :   Ergo ubezpieczenie grupowe /Koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych) 10 000 EUR / NNW 10 000 PLN / Koszty ratownictwa 5 000 EUR /Assistance Podstawowy:  2 zł / os
Allianz Globtrotter, ubezpieczenie od  kosztów rezygnacji ok. 5 % wartości wycieczki /os. 
System Słuchawkowy :  8 zł/ dziecko/ 2 dni
Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide dla dzieci. Nie będzie problemu, że dzieci czegoś nie dosłyszą na wycieczce szkolnej ponieważ kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby dzieci nie oddalały się, ponieważ jeśli uczestnik zbytnio oddali się od przewodnika traci się zasięg co jest wyraźnym sygnałem dla dziecka aby trzymało się blisko grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register