logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

3 dniowa wycieczka szkolna  Bratysława, Budapeszt, Wiedeń

Zobacz z nami trzy wspaniałe europejskie stolice w ciągu trzech dni.

 

Atrakcje jakie zobaczysz z Nami przez 3 dni na wycieczce zagranicznej:

WIEDEŃ to stolica Austrii, do której przyciągają turystów wspaniałe historyczne zabytki,  pyszna kawa, Sachertorte, diabelski młyn na Praterze,  walc i piękny, modry Dunaj.  Miasto słynie  z wysokiego standardu życia, a spośród ponad 100 metropolii zwyciężyło w rankingu „10 najbardziej zielonych miast na świecie” 2020″

Hundertwasserhaus to niewątpliwie słynna architektoniczna atrakcja Wiednia. Dom zaprojektował Friedensreich Hundertwasser. Zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok turystów. Ponad 200 drzew i krzewów na balkonach i tarasach na dachu czyni z Hundertwasserhaus zieloną oazę w środku miasta.

Katedra św. Szczepana ( Stephansdom) to istotnie symbol Wiednia, najczęściej fotografowany punkt miasta. Ta gotycka budowla to z pewnością jeden z z najstarszych i najpiękniejszych austriackich kościołów.

Wzgórze Kahlenberg, wyjedziemy na wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Zobaczymy kościół św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, prowadzony przez polskich zakonników. Szczyt, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznemu masztowi radiowo-telewizyjnemu.

BRATYSŁAWA, stolica Słowacji, to piękne, malownicze i godne uwagi miasto.  Może poszczycić się nie tylko bogatą historią, ale też interesującą współczesnością. Miasto stanowi centrum dynamicznie rozwijającego się regionu w Europie Środkowej. Zobaczymy Stare Miasto z głównym placem  Hlavné námestie ze słynnym ratuszem –  Stará radnica.

Most Ufo – Most Słowackiego Powstania Narodowego, symbol miasta. To pierwszy asymetryczny most linowy na Słowacji i drugi tego typu most na świecie. Stalowy most  o oryginalnym kształcie podwieszono na pylonie o wysokości 84,6 m. Na jego szczycie znajduje się restauracja z tarasem widokowym w kształcie latającego spodka.

Stare Miasto: Katedra św. Marcina, Brama Michalska, stary ratusz z pięknym dziedzińcem, rynek – serce miasta, gdzie przewija się dużo turystów robiących zdjęcia. Na uwagę zasługuje piękna renesansowa studnia – fontanna Maksymiliana. Zobaczymy też prawdopodobnie najsłynniejszą rzeźbę miasta – Rzeźbę Čumila, Gapa – przedstawiającą kanalarza wychylającego się z włazu kanalizacyjnego i obserwującego przechodniów z poziomu ulicy.

BUDAPESZT, stolica Węgier, uważana za jedno z piękniejszych europejskich miast, bardzo chętnie odwiedzana przez rzesze turystów. To wielki ośrodek kulturalny, miasto dziesięciu wzgórz, zwane często „perłą Dunaju”. Budapeszt jest połączeniem dwóch historycznych miast – Budy i Pesztu, a jako całość został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Stare Miasto w Budapeszcie to niewątpliwie prawdziwa perełka, zobaczymy: Plac św. Trójcy z zabytkowymi kamieniczkami Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Bazylika św. Stefana, Baszta Rybacka, neogotycka Katedra
Macieja

Parlament, największy obiekt w całym kraju, ma ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych i był wznoszony przez 17 lat. Ze względu na swoją wielkość i monumentalność przypomina neogotycki cesarski pałac, a nie siedzibę rządu.

Wzgórze Gellerta, podziwianie pięknej panoramy Budapesztu.

 

Zakwaterowanie: 

2 noclegi w hotelach***,  pokoje z pełnym węzłem sanitarnym

3 dni
młodzież
 • Lokalizacja

 • Data wyjazdu

 • Miejsce i godzina wyjazdu

  Data wyjazdu jest ustalana indywidualnie. Powyższa data obejmuje pierwszy możliwy  termin wyjazdowy dla tej wycieczki w danym roku kalendarzowym.

  7:00  szkoły oddalone od Pragi  ok . 350 km

   

 • Cena zawiera

  Przejazd Autokarem/Busem
  śniadania i obiadokolacje
  TFP i TFG
  Ubezpieczenie
  zakwaterowanie
  opieka pilota
  przewodnika lokalnego
 • Cena nie zawiera

  Bilety wstępów
1

DZIEŃ: WIEDEŃ

Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano, przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: objazd Ringiem - wielką obwodnicą, Opera, Ratusz, Parlament, Kościół Wotywny, Plac Marii Teresy. Następnie Hundertwasserhaus, i wiele innych atrakcji.
Wyjazd na Wzgórze Kahlenberg, zobaczymy kościół św. Józefa i z tarasu widokowego piękną panoramę całego miasta.
Przejazd do Bratysławy zakwaterowanie, w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2

DZIEŃ: BRATYSŁAWA

Po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem i zwiedzimy miasto. Zobaczymy: Katedra św. Marcina, Brama Michalska, stary ratusz z pięknym dziedzińcem, rynek - serce miasta, fontanna Maksymiliana.
Zobaczymy też pomnik wychylającego się ze studzienki kanalarza Čumila - Gapa, obserwującego przechodniów z poziomu ulicy. Dotknięcie Gapa ma przynosić szczęście. Czas w centrum na zakup pamiątek.
Po zwiedzaniu będzie przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3

DZIEŃ: BUDAPESZT

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Starówka, Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Bazylika, św. Stefana, Baszta Rybacka, Katedra Macieja.
Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie krótki postój w urokliwym miasteczku Szentendre, przypominającym polski Kazimierz nad Wisłą.
Na trasie będzie też możliwość postoju na posiłek (płatny we własnym zakresie). Powrót z wycieczki w godzinach wieczornych.
Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.  
Ubezpieczenie w cenie: KL i NNW.  
Sugerujemy ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z imprezy.      
Cena zawiera:
przejazd autokarem, zakwaterowanie: 2 noclegi w Wiedniu, wyżywienie HB,  opiekę pilota, przewodnika po Wiedniu, ubezpieczenie KL + NNW, TFG,TFP
Dopłaty obowiązkowe:
bilety wstępu: Schonbrunn, ZOO, Dom Morza - ok. 27€  
Opłaty dodatkowe dla chętnych :
 
System Słuchawkowy:
10 zł/ 3 dni Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaproponowania systemu słuchawkowego Tour Guide. Kontakt z pilotem/przewodnikiem będzie cały czas poprzez system słuchawkowy. Jest to również zabezpieczenie aby młodzież nie oddalała się od grupy.
Ilość słuchawek jest ograniczona dlatego prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z systemu podczas podpisania umowy.
You don't have permission to register