logo wycieczki plus 500 Rzemyk Travel

Wycieczki szkolne i obozy – Szkolniaki na Szlaki

Należy do firmy Rzemyk Travel, która od 1992  roku organizuje wycieczki szkolne i obozy dla dzieci oraz wyjazdy grupowe dla dorosłych. Gwarantujemy udany wyjazd z  profesjonalnie ułożonymi programami i doświadczoną kadrę.

Ostatnie wpisy

32 282 89 22
Tarnowskie Góry Rynek 15 a
Grzegórzecka 4u/3a Kraków
kontakt@wakacjeplu500.pl

Region  Małopolski

Małopolska nie potrzebuje specjalnej reklamy, posiada taką ilość wspaniałych atrakcji turystycznych, ciekawych miast, cudownych zabytków architektury, uroczych parków narodowych, szlaków pieszych i rowerowych, ciekawych miejsc dla osób w każdym wieku – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Małopolska przyciąga gości jak magnes, kto raz tutaj przyjedzie, na pewno powróci. Przypomnimy kilka z wielu atrakcji Małopolski.

CO WARTO ZOBACZYĆ ?

Jadąc na wycieczkę musimy zacząć od Krakowa, grodu nad Wisłą, stolicy Małopolski, jednego z najpiękniejszych polskich miast. Całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem, począwszy od pięknego rynku ze starymi kamieniczkami, Kościołem Mariackim i Sukiennicami, po ulicę Grodzką z cudownymi kościołami, aż do wspaniałego Wawelu z katedrą, komnatami, dzwonem Zygmunta i Smoczą Jamą. Należy też wspomnieć o Kazimierzu, dzielnicy żydowskiej, która odzyskuje swoją dawną świetność. Kraków oferuje turystom całą gamę ciekawych muzeów i wystaw, rejsy statkiem po Wiśle, piękne, klimatyczne ZOO, aquaparki, mnóstwo restauracji, barów i kawiarni, które czekają na głodnych i spragnionych turystów. Miasto można zarówno obejść pieszo, jak i objechać rowerem rozbudowaną siecią ścieżek.

Następnie na trasie naszej wycieczki nie może zabraknąć  2 kopalni soli – Kopalnia Soli w Wieliczce, odwiedzana rocznie przez ponad milion turystów, którzy chcą zobaczyć solne komory, jeziorka, kaplice i solne rzeźby. Druga to Kopalnia Soli w Bochni, najstarsza w Polsce, działająca od 1248 roku, a powietrze w jej korytarzach jest dziesięciokrotnie czystsze od tego na powierzchni. Obydwie kopalnie są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nie ma tu miejsca na nudę ! W Małopolsce jest wiele Parków Rozrywki takich jak: Energylandia, Dinozatorlandia, Park Miniatur w Inwałdzie . Dzieci docenią również Krakowskie ZOO pełne egzotycznych zwierząt. 

Miasta bardzo znane w Małopolsce oprócz Krakowa, to niewątpliwie drugi pod względem wielkości Tarnów, zwany „Perłą Renesansu”, ponieważ po Krakowie ma piękną starówkę i najwięcej zabytków w Małopolsce. To miasto ciekawostek ma też ciekawą historię, przed wojną było żydowskie, kiedyś pod zaborem austriackim, jest też związane z Węgrami. Należy wspomnieć też o klimatycznym miasteczku Stary Sącz oraz o perle polskich uzdrowisk, malowniczym miasteczku, które pokochał Nikifor i Reymont – Krynicy-Zdroju. Wycieczka w te rejony na pewno spodoba się z uwagi na walory przyrodnicze i historyczne.

W Małopolsce mamy 5 Parków Narodowych, ten najbardziej znany i najchętniej odwiedzany to Tatrzański Park Narodowy z majestatycznymi szczytami gór, malowniczymi dolinami i krystalicznie czystymi stawami, nazwy: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Dolina Kościeliska, Chochołowska, czy Morskie Oko mówią same za siebie. Turystów przyciąga stolica polskich Tatr – Zakopane z klimatycznymi Krupówkami, pysznymi oscypkami i innymi atrakcjami. Pieniński Park Narodowy oferuje takie atrakcje, jak Trzy Korony, Sokolica, słynny spływ przełomem Dunajca, czy Zamek Dunajec w Niedzicy. Z kolei mniej zatłoczony od Tatr – Gorczański Park Narodowy to miejsce wypoczynku miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Babiogórski Park Narodowy chroni przyrodę Najmniejszy w Polsce – Ojcowski Park Narodowy wiąże się ze Szlakiem Orlich Gniazd a turystów przyciągają m.inn.: Jaskinia Łokietka, Ciemna czy Nietoperzowa, Brama Krakowska, Zamek Ojców lub ten w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa.

Warto wspomnieć również o Szlaku Architektury Drewnianej, który prowadzi przez ponad 200 drewnianych zabytków, w tym cerkwi, niezwykłych kościółków, willi, muzeów, czy skansenów. Wiele z tych obiektów to prawdziwe perełki, a kilka doczekało się wpisu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zobacz nasze propozycje wycieczek szkolnych

You don't have permission to register